Mycie podłóg i szyb

Środki czystości do mycia podłóg i szyb

Sprzątanie należy do czynności, które najczęściej są odkładane w czasie. Wysiłek, jaki przeważnie trzeba w to włożyć, a do tego fakt nawdychania się zapachu profesjonalnej chemii potrafi od razu wywołać ból głowy. Warto jednak pomyśleć ile satysfakcji dostarczy czysty efekt!

Ten najłatwiej zobaczyć jest po czyszczeniu podłogi oraz po umyciu szyb płynem do okien. Wpadające światło nie będzie podkreślać zabrudzeń, a do tego parkiet przyjemnie będzie się błyszczał. A czyste miejsce zawsze działa na plus. Jednak, aby jak najlepiej wysprzątać pomieszczenie potrzeba odpowiedni preparat do podłóg i koncentrat do szyb.

Profesjonalne czyszczenie podłóg

Każdy choć raz usłyszał zdanie “teraz nie chodź, myję podłogę!” w tej lub innej kombinacji. wszystko przez to, że choćby użyło się najlepszych środków czystości to i tak na mokrej podłodze zostaną odciski. Preparaty do czyszczenia podłogi to wiele różnych artykułów, czasami trudno zdecydować się na konkretny. Czasami potrzeba specjalne środki do maszynowego mycia podłogi.

W profesjonalnym czyszczeniu podłóg przeważnie korzysta się z mocniejszych sprzętów, niż mop z wiadrem. Urządzeń do maszynowego mycia podłogi dostępnych na rynku jest naprawdę wiele. Znaleźć można jeżdżące, które ze względu na wielkość nie są odpowiednie do niedużych powierzchni, lecz w przypadku hipermarketów sprawdzają się idealnie. W końcu w takich miejscach nie wykonuje się ręcznego mycia podłóg.

Przeważnie maszynowe mycie podłogi wymaga od użytkowników użycia mocnych środków, które nie tylko zapewnią czystość, lecz także zadbają o prawidłową konserwację. W takich urządzeniach nierzadko zabronione jest też używanie domestosa do mycia podłóg. Mogłoby to mieć fatalne skutki, nawet w przypadku mycia podłóg magazynowych.

Środki chemiczne do mycia podłóg

Wiele osób zastanawia się: co do mycia podłóg? Od lat w ścisłej czołówce środków chemicznych jest ajax do podłóg, który ma wiele różnych wariantów zapachowych wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Chcąc uniknąć częstych wycieczek do pobliskiego marketu klienci często zwracają uwagę na takie profesjonalne płyny do podłóg, które zapewniają wiele myć przy o wiele wyższym litrażu. Często już przy pierwszym wykorzystaniu widać, że jakiś producent dodał więcej wody, przez co mikstura do zmywania podłogi jest rzadsza. To może oznaczać potrzebę użycia większej ilości środka, co przyspieszy jego zużycie.

Mopy do mycia podłóg i inne akcesoria

W domach i w mniejszych lokalach maszynowe czyszczenie posadzek często nie wchodzi w grę. Jest to nieekonomiczne, generuje większe koszta i po prostu może przeszkadzać w codziennym życiu przez wielkość urządzenia czyszczącego.

Stąd też od wieków najpopularniejszymi akcesoriami do sprzątaniamopy do mycia podłogi. Przypominający szczotkę na kijku produkt w połączeniu z wiadrem potrafi czynić cuda!
Sama woda może nie wystarczyć. Przykładowo, jeśli rozleje się wino lub inna ciecz o intensywnej woni, sama woda co prawda pomoże doprowadzić parkiet do czystości, ale nie zneutralizuje zapachu. Temu zaradzi domestos do mycia podłogi, bądź inny preparat z ekstraktem.

Jak i czym myć podłogi by nie było smug to zagadka, na którą od dawna wszyscy starają się odpowiedzieć. Sposobów wymienić można co najmniej kilka, są jednak takie, które należy uznać za najbardziej uniwersalne. Przede wszystkim za takowy uznać należy mycie podłogi z octem. Na 5 litrów wody należy dodać 2 łyżki tej substancji, choć warto zauważyć, że tym sposobem nietrudno o zniszczenie fug. Można również postawić na środki czystości do podłóg, których jest na prawdę wiele.

Czym myć szyby aby nie było smug?

Ważnym punktem każdego domu, czy biura są okna. Mycie powierzchni szklanych jest bardzo ważne i wpływa na komfort pracy. Naturalne światło niezbędne jest w prawidłowym funkcjonowaniu, a dzięki niemu czujemy się o wiele lepiej niż przy świetle sztucznym. Słońce pomaga w tworzeniu witaminy D, dzięki której rzadziej choruje się na infekcje. Dlatego tak samo jak dbamy o mycie posadzek, powinniśmy zwracać uwagę na powierzchnie szklane i wybierać odpowiednią chemię do szyb. A to nie jest takie łatwe zadanie.

A czym myć szyby? Na rynku dostępnych jest cała masa profesjonalnych płynów do mycia szyb. Nie są to żrące środki, niemniej jednak warto jest mieć założone rękawiczki gospodarcze. Uniknie się wówczas podrażnień oraz efektu suchych dłoni… Choć oczywiście w tym ostatnim pomoże krem do rąk.

Profesjonalny płyn do mycia szyb

Od dobrych kilku lat wzrasta świadomość w kwestii pogarszającego się stanu środowiska. Z tego powodu wśród dostępnych produktów zdecydowanie wzrosła liczba ekologicznych płynów do mycia okien. Dzięki nim można uzyskać efekt nieskazitelnej czystości nie szkodząc środowisku.

W przypadku ograniczonych środków zawsze można skorzystać z tego, co zazwyczaj jest łatwo dostępne. Woda i ocet kompletnie wystarczą, bo to połączenie dobrze działa na rdzę, działa dezynfekująco i rozpuszcza tłuszcz. To najlepszy domowy płyn do szyb bez alkoholu.

Myjki do mycia okien

Biura zazwyczaj wynajmują profesjonalne ekipy do sprzątania, które mają swój sprzęt. Mycie szyb okien jest podstawowym zajęciem ekip sprzątających. Aby utrzymać odpowiedni poziom porządku potrzeba wiele dobrej jakości produktów. Wśród artykułów higieny i środków czystości na pewno znajdą się myjki do mycia okien, które dzięki teleskopowej przedłużce pozwalają na sięgnięcie wysoko nawet niedużym osobom. 

Warto jednak zadbać o własny komfort i zawsze mieć pod ręką dobry płyn do mycia szyb, jak i ręcznik papierowy. Ci, którzy preferują bardziej ekologiczne podejście mogą wykorzystać niemieckie, polskie lub szwedzkie ściereczki do mycia okien z mikrofibry. Wypranie ich raz na jakiś czas sprawi, że będą jak nowe!

Jeśli akurat szukacie preparatu czyszczącego warto zwrócić uwagę na to, jaka jest zawartość alkoholu w płynie do mycia szyb. Zwłaszcza alkohol etylowy może mieć negatywny wpływ - z jego powodu powstają trudne do usunięcia zacieki.

Mycie podłóg i szyb - preparaty i akcesoria czyszczące online!

Ku radości wszystkich klientów sklep biurowy online Biurfan oprócz szerokiej gamy produktów ułatwiających codzienną pracę różnym placówkom prowadzi sprzedaż również akcesoriów do sprzątania. Nie ma najmniejszej potrzeby przekopywać się przez setki linków w wyszukiwarce, nawet szukając odświeżaczy powietrza. Zarówno ściereczki do mycia okien, profesjonalne płyny do mycia szyb oraz płyny do mycia podłogi - to wszystko dostępne jest niemal na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą profesjonalnej chemii do mycia okien i nie tylko.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie