Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Mycie podłóg i szyb

Środki czystości do mycia podłóg i szyb


Czynności, które najczęściej są odkładane w czasie jest sprzątanie. Wysiłek, jaki przeważnie trzeba w to włożyć, a do tego fakt nawdychania się zapachu profesjonalnej chemii potrafi od razu wywołać ból głowy. Warto jednak pomyśleć ile satysfakcji dostarczy czysty efekt!

Ten najłatwiej zobaczyć jest po czyszczeniu podłogi oraz po umyciu szyb płynem do okien. Wpadające światło nie będzie podkreślać popularnych “placków”, a do tego parkiet przyjemnie będzie się błyszczał. A czyste miejsce zawsze działa na plus!
 

Profesjonalne czyszczenie podłóg

 
Każdy choć raz usłyszał zdanie “teraz nie chodź, myję podłogę!” w tej lub innej kombinacji. wszystko przez to, że choćby użyło się najlepszych środków czystości to i tak na mokrej podłodze zostaną się odciski.

W profesjonalnym czyszczeniu podłóg przeważnie korzysta się z mocniejszych sprzętów, niż mop z wiadrem. Urządzeń do maszynowego mycia podłogi dostępnych na rynku jest naprawdę wiele. Znaleźć można jeżdżące, które ze względu na wielkość nie są odpowiednie do niedużych powierzchni, lecz w przypadku hipermarketów sprawdzają się idealnie.

Przeważnie maszynowe mycie podłogi wymaga od użytkowników użycia mocnych środków, które nie tylko zapewnią czystość, lecz także zadbają o prawidłową konserwację. W takich urządzeniach nierzadko zabronione jest też używanie domestosa do mycia podłóg.
 

Środki chemiczne do mycia podłóg


Wiele osób zastanawia się: co do mycia podłóg? Od lat w ścisłej czołówce środków chemicznych jest ajax do podłóg, który ma wiele różnych wariantów zapachowych wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Chcąc uniknąć częstych wycieczek do pobliskiego marketu klienci często zwracają uwagę na takie profesjonalne płyny do podłóg, które zapewniają wiele myć przy o wiele wyższym litrażu. Często już przy pierwszym wykorzystaniu widać, że jakiś producent dodał więcej wody, przez co mikstura do zmywania podłogi jest rzadsza. To może oznaczać potrzebę użycia większej ilości środka, co przyspieszy jego zużycie.
 

Mopy do mycia podłóg i inne akcesoria


W domach i w mniejszych lokalach maszynowe czyszczenie posadzek często nie wchodzi w grę. Jest to nieekonomiczne, generuje większe koszta i po prostu może przeszkadzać w codziennym życiu przez wielkość urządzenia czyszczącego.

Stąd też od wieków najpopularniejszymi akcesoriami do sprzątaniamopy do mycia podłogi. Przypominający szczotkę na kijku produkt w połączeniu z wiadrem potrafi czynić cuda!
Sama woda może nie wystarczyć. Przykładowo, jeśli rozleje się wino lub inna ciecz o intensywnej woni, sama woda co prawda pomoże doprowadzić parkiet do czystości, ale nie zneutralizuje zapachu. Temu zaradzi domestos do mycia podłogi, bądź inny preparat z ekstraktem.

Jak i czym myć podłogi by nie było smug to zagadka, na którą od dawna wszyscy starają się odpowiedzieć. Sposobów wymienić można co najmniej kilka, są jednak takie, które należy uznać za najbardziej uniwersalne. Przede wszystkim za takowy uznać należy mycie podłogi z octem. Na 5 litrów wody należy dodać 2 łyżki tej substancji, choć warto zauważyć, że tym sposobem nietrudno o zniszczenie fug.
 

Czym myć szyby aby nie było smug?


Ważnym punktem każdego domu, czy biura są okna. Naturalne światło niezbędne jest w prawidłowym funkcjonowaniu, a dzięki niemu organizm funkcjonuje bardziej prawidłowo. Pozwala ona na wytworzenie witaminy D, dzięki której rzadziej choruje się na infekcje.

A czym myć szyby? Na rynku dostępnych jest cała masa profesjonalnych płynów do mycia szyb. Nie są to żrące środki, niemniej jednak warto jest mieć założone rękawiczki gospodarcze. Uniknie się wówczas podrażnień oraz efektu suchych dłoni… Choć oczywiście w tym ostatnim pomoże krem do rąk.
 

Profesjonalny płyn do mycia szyb


Od dobrych kilku lat wzrasta świadomość w kwestii pogarszającego się stanu środowiska. Z tego powodu wśród dostępnych produktów zdecydowanie wzrosła liczba ekologicznych płynów do mycia okien.

W przypadku ograniczonych środków zawsze można skorzystać z tego, co zazwyczaj jest łatwo dostępne. Woda i ocet kompletnie wystarczą, bo to połączenie dobrze działa na rdzę, działa dezynfekująco i rozpuszcza tłuszcz.To najlepszy domowy płyn do szyb bez alkoholu.
 

Myjki do mycia okien


Biura zazwyczaj wynajmują profesjonalne ekipy do sprzątania, które mają swój sprzęt. Wśród artykułów higieny i środków czystości na pewno znajdą się myjki do mycia okien, które dzięki teleskopowej przedłużce pozwalają na sięgnięcie wysoko nawet niedużym osobom. 

Warto jednak zadbać o własny komfort i zawsze mieć pod ręką dobry płyn do mycia szyb, jak i ręcznik papierowy. Ci, którzy preferują bardziej ekologiczne podejście mogą wykorzystać niemieckie, polskie lub szwedzkie ściereczki do mycia okien z mikrofibry. Wypranie ich raz na jakiś czas sprawi, że będą jak nowe!

Jeśli akurat szukacie preparatu czyszczącego warto zwrócić uwagę na to, jaka jest zawartość alkoholu w płynie do mycia szyb. Zwłaszcza alkohol etylowy może mieć negatywny wpływ - z jego powodu powstają trudne do usunięcia zacieki.
 

Mycie podłóg i szyb - preparaty i akcesoria czyszczące online!


Ku radości wszystkich klientów sklep biurowy online Biurfan oprócz szerokiej gamy produktów ułatwiających codzienną pracę różnym placówkom prowadzi sprzedaż również akcesoriów do sprzątania. Nie ma najmniejszej potrzeby przekopywać się przez setki linków w wyszukiwarce, nawet szukając odświeżaczy powietrza. Zarówno ściereczki do mycia okien, profesjonalne płyny do mycia szyb oraz płyny do mycia podłogi - to wszystko dostępne jest niemal na wyciągnięcie ręki.
arrow_downward