Myszki i akcesoria

Myszki komputerowe i akcesoria dla myszki


Ciężko jest wyobrazić sobie siedzenie przy biurku bez odpowiedniego fotela biurowego, czy też pracę na komputerze bez prądu. A zarówno te stacjonarne, jak i laptopy potrzebują odpowiednich akcesoriów komputerowych, które ułatwią wszelkie działanie. A jednym z najważniejszych takich urządzeń jest mysz komputerowa.

Choć przenośne maszyny są tak skonstruowane, że niekoniecznie ich potrzebują, to jednak ciężko sobie wyobrazić ciągłą pracę na samym touchpadzie. Jest on dość niewygodny i ogranicza pole ruchu kursorem przez użytkownika. W praktyce zawsze lepiej wyjdzie zdecydowanie się na myszkę komputerową z wielu dostępnych na rynku. A większą wygodę korzystania zapewnią odpowiednie akcesoria do myszek.

A trzeba zaznaczyć, że przez rozwój technologiczny powstały nowe rodzaje, o jakich wielu niegdyś tylko marzyło. Coraz rzadziej spotyka się myszki komputerowe na kablu, choć wciąż oczywiście mają one swoich zwolenników. Największe zmiany natomiast zaszły natomiast w napędzie i słynne “kulki” odeszły w niepamięć, wracając jedynie w nostalgicznych przemyśleniach z cyklu “Kiedyś to było”.
 

Do czego służy mysz komputerowa?


Mysz komputerowa obok klawiatury jest kluczowym urządzeniem niezbędnym do pracy. Jedno nie zastąpi drugiego, choć co bardziej wykształceni w kierunku informatyki znają sposoby, jak poradzić sobie w przypadku awarii jednego z urządzeń.

Poprawne funkcjonowanie myszki komputerowej, dość oczywiste w czasach taniej i łatwo dostępnej elektroniki, potrafi ułatwić, ale też niezwykle utrudnić codzienną pracę. Przekonał się o tym każdy, komu w trakcie operacji myszką bezprzewodową wyczerpała się bateria.

Jak było wspomniane powyżej, komputery przenośne wyposażone są w odpowiednie powierzchnie do sterowania, które mogą zastąpić urządzenie do kierowania kursorem. Te jednakże ciężko zastąpić ze względu na różne parametry myszy komputerowej.

Podstawową kwestią jest to, czy użytkownik jest prawo- czy leworęczny. Pomoże to w doborze odpowiedniego profilu narzędzia, przez co zadba się o komfort długotrwałego korzystania podczas pracy. Dobre myszki do komputera nie muszą jednak być ukształtowane w jedną ze stron - z łatwością odnajdzie się również produkty, które są uniwersalne.

Kolejnym istotnym parametrem myszy komputerowej jest czułość. Wyrażana jest ona w DPI, czyli dots per inch - z języka angielskiego “punkt na cal”. Oznacza to o ile może przesunąć się kursor po poruszeniu urządzenia o jeden cal. Im niższe DPI, tym szersze ruchy należy wykonać, by przesunąć wskaźnik po pulpicie.

Warto też zwrócić uwagę na przyciski myszy komputerowej. Ich wielkość, jak i ilość będzie zmienna w zależności od tego do jakich celów będzie się ją wykorzystywać. To także łączy się z kolejnym parametrem myszy komputerowej, czyli łącznością. Nie wszystkim będzie przeszkadzało bowiem to, że podłączona jest do komputera za pomocą przewodu. Inni natomiast ze względu na liczne ruchy wymagali będą bezprzewodowego urządzenia.
 

Rodzaje myszy komputerowych


Typy myszy komputerowych zostały poniekąd już wymienione, jednakże jest to zagadnienie o wiele szersze. Spowodował to między innymi rozwój takich dziedzin, jak e-sport, czyli zawodowe lub amatorskie rozgrywki w gry komputerowe.

Tak, jak użytkownicy przenośnych komputerów dla wygody korzystają z podkładek pod laptopa, tak i gracze potrzebują sprzętu dostosowanego do ich wymagań. Przede wszystkim zwrócą uwagę na wspomniane DPI, by sprzęt był wystarczająco czuły na ruchy. Precyzja w trakcie rozgrywek popularnych strzelanek niejednokrotnie może zaważyć na wyniku.

Najważniejszy parametr myszy komputerowej w jej rodzajach to mechanizm działania. Rozróżnia się funkcje optyczne oraz laserowe. Te pierwsze to prymarnie wynaleziony rodzaj. Cechuje go przede wszystkim duża możliwość korzystania. Myszy laserowe wymagają podkładki do odpowiedniego funkcjonowania. Ich główną zaletą jest natomiast wysoka czułość.

Myszy do komputera dzielimy również na przewodowe oraz bezprzewodowe. Choć te pierwsze wyglądają estetyczniej i pozwalają zachować ład na biurku - stąd też bardzo często są jednym z najczęściej wybieranych urządzeń biurowych. Trzeba jednak zaznaczyć, że “gryzonie” z kablem są o wiele bardziej czułe na ruch. To sprawia, że są najczęściej wybierane przez graczy.
 

Typy myszy komputerowych

 
Najmłodszym nie powinno zabraniać się korzystania z komputera. Racjonalne godziny, czy udostępnione możliwości pomogą w ich rozwoju, między innymi intelektualnym. Producenci wiedząc to zaczęli produkować myszki do komputera dla dzieci.

Są to urządzenia zdecydowanie mniejsze od tych dedykowanych dorosłym. Kompaktowość tych produktów sprawia, że najmłodsi w wygodny sposób nauczą się obsługi komputera i nie będą się męczyć, co miałoby miejsce w przypadku użytkowania większych myszek komputerowych.

Decydując się na taki zakup warto jest zwrócić uwagę na wspominany już kilkakrotnie sposób łączności. Urządzenia bezprzewodowe wydają się być naturalnym wyborem. Najmłodsi mogą spokojnie korzystać nawet z pewnej odległości, a przewód nie będzie im zawadzał. Z drugiej jednak strony myszki do komputerów dla dzieci z kablem pozwolą im na dużo dłuższe i dokładniejsze poruszanie się po ekranie. Nie trzeba będzie też martwić się o wyczerpanie baterii.
 

Myszka do komputera dla graczy


Myszka do komputera gamingowa zwłaszcza w ostatnich latach zyskała na niezwykłej popularności. Wszystko przez ogromny rozwój e-sportu, czyli rozgrywek dla graczy. I tak, jak w przypadku piłki nożnej, koszykówki, czy badmintona umiejętności decydują o sile danego zawodnika, nie obędzie się on bez porządnego sprzętu.

Zawodowi gracze poszukują przede wszystkim myszki gamingowej z podkładką, by odczuwać większą wygodę podczas meczów. Wielokrotność ruchów wpływa też niekorzystnie na ich nadgarstki - powstaje wysokie ryzyko wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka.

Sam sprzęt musi też spełniać najważniejsze parametry myszy komputerowej - a przede wszystkim mieć wysokie DPI. Wszystko po to, by gamerzy płynnie mogli prowadzić rozgrywki.
 

Akcesoria dla myszy - szeroki wybór


Myszy komputerowe to nieodzowny element przestrzeni biurowej. Każdy pracodawca kompletując wyposażenie tegoż musi pamiętać, by dobrać odpowiednią ilość akcesoriów dla myszy komputerowych, by poprawić wydajność swoich podwładnych.
 

Podkładka pod mysz komputerową


Użytkownicy myszy laserowych wiedzą już, że nie unikną tego zakupu. Choć ta wiązka jest niezwykle czuła i precyzyjna, wymaga odpowiedniego podłoża do użytkowania. Oczywiście znaleźć też można podkładkę pod mysz optyczną. Pozwalają one zachować estetykę urządzenia, gdyż unika się rys powstających na spodzie. Przez to także wydłużona jest żywotność urządzenia.

Warto też zaznaczyć, że dzięki podkładkom pod myszy wiązki światła lepiej będą reagować na ruch urządzenia. Decydując się na zakup podstawki warto też zwrócić uwagę na jej spód. Te, które są wykonane z gumy zapobiegną ślizganiu się po biurku.
 

Podkładka pod nadgarstek do myszki


Wraz ze wzrostem świadomości na temat zdrowotnych minusów wywołanych przez wielogodzinną pracę przy komputerze szeroko rozwinęła się gałąź tych artykułów biurowych, które pomagają zapobiegać problemom z kręgosłupem, czy zespołowi cieśni nadgarstka. Są to tak zwane produkty ergonomiczne.

Podstawowym akcesorium, które przyda się w praktycznie każdym biurze jest podkładka pod nadgarstek do myszki. Pozwala ona na swobodne korzystanie bez uczucia bólu po licznych ruchach dłonią w trakcie godzin pracy.

Takiemu akcesorium dobrze jest się wnikliwie przyjrzeć, gdyż może się okazać, że faktycznie ulży to rękom pracowników. Wśród wielu dostępnych opcji znaleźć można zarówno żelowe podkładki pod nadgarstek do myszki, jak i piankowe. Liczni wytwórcy łączą je również z podkładkami pod mysz komputerową, co pozwala klientom zaoszczędzić czas podczas zakupów.
 

Gdzie kupić myszkę do komputera i akcesoria do myszki komputerowej?


Bazując na zdaniu i opinii swoich zaufanych klientów, hurtownia artykułów biurowych Biurfan poszerzyła swój asortyment o myszki komputerowe i akcesoria do nich. Świadomość bardzo obciążającej fizycznie pracy, jaką jest wielogodzinne siedzenie przed komputerem wpłynęła na szczegółowe dobranie produktów tak, by oprócz swoich podstawowych zadań dodatkowo wspomagały użytkowników.

Stąd też w bogato wyposażonym asortymencie hurtowni Biurfan znaleźć można zarówno podkładkę pod mysz, jak i podkładkę pod nadgarstek. Dostępne są również akcesoria do urządzeń do sterowania kursorem łączące oba te elementy. Znajomość rynku, jak i wspomniane respektowanie zdania klientów pomogło podjąć decyzję o współpracy z takimi producentami, jak Fellowes, Kensington, czy Esselte.
 

Jaka jest cena myszki do komputera?


Najlepsze myszki komputerowe to sprzęt, na który poświęcić należy nawet kilkaset złotych. Wynika to z bardzo szczegółowo dopracowanego urządzenia. Takim jest na przykład trackball, czyli myszka komputerowa, która nie wymaga ruszania nadgarstkiem podczas sterowania kursorem, a jedynie kulką.

Nie wszystkie myszki komputerowe kosztują aż tyle. Dostępne są również produkty o niższej cenie, choć trzeba zaznaczyć, że odbija się to zdecydowanie na jakości produktu. Zaleca się, by przed każdym zakupem dokonać rekonesansu myszki komputerowej, czy akcesorium do niej.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie