Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Niszczarki

NISZCZARKI DO PAPIERU


Niszczarka wraz z wprowadzeniem Ustawy o Ochronie Danych Osobowych znacznie się zwiększyła swoją pozycję w przestrzeniach biurowych. Dodatkowo dokumenty mogą zawierać inne delikatne dane, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Wyżej wspomniana ustawa przewiduje ogromne kary za jakiekolwiek udostępnienie danych osobowych nieuprawnionym osobom.
 

NISZCZARKI DO UŻYTKU DOMOWEGO


Niszczarka zdaje się nie być niezbędnym elementem w domowym wyposażeniu. Warto jednak zastanowić się nad tym, biorąc pod uwagę jak wiele dokumentów z naszym nazwiskiem może znajdować się w obiegu. Idealnym rozwiązaniem do własnego mieszkania będą niszczarki tnące w paski.

Są to urządzenia wyróżniające się niższą ceną ze względu na sposób cięcia. Używane są do niszczenia dokumentów o niskim stopniu tajności, jak te, które pojawiają się w każdym domu: rachunki, informacje o zapłacie, adres nadawcy paczki. Zamiast jednak spędzać czas nad mozolnym cięciem wszystkich papierów ręcznie, dzięki niszczarce do dokumentów będziemy mogli poświęcić go na inne obowiązki.
 

NISZCZARKI BIUROWE


Jak zostało wspomniane na samym początku, ze względu na Ustawę o Ochronie Danych Osobowych obecność niszczarki w biurze jest niemal obowiązkowa. W porównaniu do „domowych” sprzętów, decydując się na ten element wyposażenia biura musimy dobrać odpowiednią do stopnia tajności dokumentów, z którymi mamy do czynienia.

Niszczarki tnące w paski wciąż mogą być przydatne, jednakże nie będą tak skuteczne, jak np. niszczarki tnące na ścinki. Przeznaczone one są na dokumenty o wysokim stopniu tajności, które wymagają zniszczenia praktycznie uniemożliwiającego odczytanie jakiejkolwiek treści. Niszczarka na ścinki zamienia dokumenty w niewielkie kawałeczki papieru.

Zdecydowana większość potrafi zniszczyć dokumenty łącznie ze zszywkami i spinaczami. Nieco lepsze bez problemu poradzą sobie z folią lub laminatem. Najlepsze z niszczarek do dokumentów z łatwością pozbędą się nośników danych w formie płyt CD/DVD. Bezproblemowo zniszczą także plastikowe karty.
 

TANIE NISZCZARKI DO DOMU


Istotną kwestią przy wyborze niszczarki jest pojemność jej kosza. Ważne jest dobranie takiej pojemności, aby nie zachodziła częsta potrzeba jego opróżniana. Na jaką niszczarkę zdecydować się do domu? Do zastosowań domowych przy jednym użytkowniku najczęściej wystarczy niewielkie urządzenie o pojemności 9 litrów. Wraz ze zwiększeniem liczby osób korzystających z niszczarki, warto zakupić niszczarkę o większych pojemnościach. Dla firm średnich zalecany rozmiar wynosi od 30 do 50 litrów.

Do własnego mieszkania, gdzie nie ma zbyt wielu dokumentów do zmielenia, polecamy zdecydować się na budżetowy sprzęt, np. marki Hexagon. Dzięki temu otrzymacie wysokiej jakości niszczarkę z idealnym zachowaniem stosunku ceny do jakości.
 

NISZCZARKI I ICH KATEGORIE STOPNIA NISZCZENIA DOKUMENTÓW


Niszczarki do dokumentów od 2012 r. dzieli się na 7 kategorii stopnia niszczenia dokumentów. Wyznacza to norma DIN 66399, która reguluje wymogi i obowiązki w zakresie bezpiecznego niszczenia dokumentów. Wspomniane klasy niszczenia przedstawione zostały w poniższej tabeli:
Klasa niszczenia dokumentów Szerokość ścinka Powierzchnia ścinka Zastosowanie
P-1 (dawniej DIN-1) ≤ 12 mm ≤ 2000 mm² Mało istotne dokumenty
P-2 (dawniej DIN-2) ≤ 6 mm ≤ 800 mm² Korespondencja wewnętrzna
P-3 (dawniej DIN-3) ≤ 2 mm ≤ 320 mm² Poufne
P-4 (dawniej DIN-4) 6 mm ≤ 160 mm² Szczególnie poufne
P-5 (dawniej DIN-5) 2 mm ≤ 30 mm² Tajne informacje
P-6 (dawniej DIN-6) ≤ 1 mm ≤ 10 mm² Szczególnie tajne informacje
P-7 (dawniej DIN-7) ≤ 1 mm ≤ 5 mm² Ściśle tajne informacje
 

NAJLEPSI PRODUCENCI URZĄDZEŃ DO NISZCZENIA PAPIERU


W naszej ofercie dostępne są niszczarki najlepszych producentów, jak: ArgoFellowesHexagonLeitzOpus, czy Rexel. Asortyment naszego sklepu internetowego obejmuje także inne urządzenia biurowe.
arrow_downward