Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Nożyczki

BEZPIECZNE NOŻYCZKI DLA DZIECI


Rodzice rokrocznie wypatrują na stronach szkół listy z wyprawką szkolną. Jednym z podstawowych artykułów szkolnych, który zawsze się na niej znajdzie są nożyczki szkolne. Jest to niezwykle bezpieczny produkt, dzięki któremu najmłodsi mogą wycinać wzory z kolorowego papieru, odcinać kupony z gazetek, oddzielać postaci z komiksów… Możliwości wykorzystania nożyczek dla dzieci jest naprawdę co niemiara!

Przede wszystkim warto jednak podkreślić, że kupując je najmłodszym przede wszystkim należy się kierować ich bezpieczeństwem. Stąd też producenci tworząc bajeczne nożyczki dla dzieci skupiają się na tym, by zachować wszystkie cechy odpowiedników dla dorosłych, a jednocześnie uniknąć skaleczonych palców. Mylnie też niektórzy uważają, że plastikowe nożyczki dla dzieci szybko się zepsują. Oczywiście wiele zależy od samego użytkownika, czy użytkowniczki, jednakże dzisiejsze plastikowe nożyczki tworzone są z myślą o tym, by można było korzystać z nich przez długi czas.
 

Nożyczki z zaokrąglonymi końcami dla dzieci


Każdy rodzic, czy opiekun wybierając nożyczki dla dzieci przede wszystkim skupia się na tym, by wybrany produkt nie pokaleczył palców i dłoni, a najlepiej jeśli również z tkaninami ma problem.

Najczęściej wyborem padają przez to nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Spokojnie można je nosić w piórniku, czy trzymać w szufladzie na biurku. Dzięki tępej końcówce nie przebiją one materiału, a zapominalscy sięgając do tornistra nie nadzieją się na ostrze.

Maluchom bardzo ważne jest też, by otrzymali od rodziców kolorowe nożyczki. Tych na rynku jest naprawdę multum, choć warto mieć na uwadze jakość prezentowaną przez producentów. Czasem lepiej jest dopłacić złotówkę, czy kilka, ale mieć spokój na długi czas.

Furorę na rynku robię także bajeczne nożyczki dla dzieci, które pozwalają na różne kształty cięcia. Wycinanemu z papieru rekinowi może w kilka ruchów wyciąć zęby, dzięki zygzakowemu ostrzu. Nie trzeba już, by najmłodsi wykonywali multum przesunięć, przez co powstaje ryzyko zepsucia dzieła plastycznego, jak i skaleczenia się w paluszek.
 

Nożyczki szkolne - akcesoria do wyposażenia piórnika


W pierwszych latach nauki maluchy uczone są wydzieranek. Biorą kolorowe bloki rysunkowe i własnoręcznie rwą strony na strzępy i strzępki, tworząc różnokształtne elementy, z których później układają dany obraz - jesienne drzewo, czy też tulipany na błękicie nieba. Dzięki temu rozwijają podstawowe umiejętności motoryczne, które przygotowują je do korzystania z nożyczek dziecięcych.

Nie od dziś wiadomo, że artykuły plastyczne to jedne z najprzyjemniejszych dla najmłodszych. Która pociecha nie lubi rysować, malować, czy też kleić ulubionych zabawek z gazetki na kartkę, tworząc własny komiks? Choć nieinwazyjne kleje w sztyfcie są tu niezbędne, równie istotne są nożyczki do papieru dla dzieci. To dzięki pracy dłoni w uchwycie powoli - aby zachować dokładność! - pożądany kawałek odchodzi od strony.

Czy to nożyczki dla małych dzieci, czy też nożyczki szkolne 17 cm, mechanizm działania jest taki sam: po wsadzeniu palców w dziury w uchwycie należy rozszerzyć palce, a następnie powoli ściskać zbliżając groty z powrotem do siebie. Brzmi to dość mozolnie, niemniej jednak warto uczyć najmłodszych cierpliwości. Szybkie ruchy prowadzą do niedokładnie wyciętych kształtów, co może zaważyć na estetyce dzieła.
 

Nożyczki dla dzieci prawo i leworęcznych


Dawno przeminęły już czasy, gdy traktowano mańkutów jako odmieńców. Ba, mają oni swój dzień, który przypada 13. sierpnia. Na rynku artykułów szkolnych, jak i biurowych znaleźć również można nożyczki dla prawo i leworęcznych. Dzięki nim nikt nie musi odczuwać zbędnego dyskomfortu, czy bólu rąk przy cięciu.

W tej formie znaleźć oczywiście można także plastikowe nożyczki dla dzieci. Jak już wspomniane było wcześniej - warto jest zrobić mały rekonesans w kwestii jakości producenta… Choć hurtownia artykułów biurowych Biurfan stawia jedynie na tych najlepszych! Wieloletnie doświadczenie w branży i liczne rozmowy przeprowadzone z klientami pozwoliło zdecydować się na tych wytwórców, którzy cieszą się zaufaniem zarówno rodziców, jak i ich pociech.

arrow_downward