Nożyki do kopert

Nożyki do kopert, listów i korespondencji


W czasach, gdy jedynym sposobem komunikacji był list, nożyk do kopert był jednym z podstawowych artykułów biurowych. Takowe produkty można było znaleźć w domach prywatnych, ale były powszechne także w zakładach pracy, urzędach publicznych czy w wojsku i policji. otwieranie kopert dzięki temu zawsze wyglądało zdecydowanie poważniej.

Niejednokrotnie zdarzało się, że nożyki do kopert były bogato zdobione szlachetnymi materiałami takimi jak złoto, srebro, czy klejnoty zarówno budząc dumę swoich posiadaczy, jak i wzbudzając respekt przed osobami obserwującymi ten jakże zacny artykuł.

 

Otwieracz do kopert i listów - dla kogo się przyda?


W dzisiejszych czasach, mimo iż klasycznych listów jest coraz mniej, nożyki do kopert nadal pozostają w użyciu. Większość korespondencji urzędowej bądź firmowej przychodzi w klasycznej formie pocztowej. W przypadku okazjonalnie pojawiającej się przesyłki nie sprawi kłopotu rozerwanie w celu jej otwarcia. Sprawa komplikuje się przy większej ilości, a wówczas z pomocą przyjdzie nóż do otwierania kopert.

Taki produkt na pewno będzie przydatny w sekretariatach. Są to miejsca, gdzie koperty pojawiają się każdego dnia, niczym gazety w przeglądach prasy. W związku z natłokiem korespondencji, uciążliwym byłby dostęp uzyskany poprzez ręczne otwarcie każdej przesyłki. Nożyk do listów jawi się tu zatem jako element niezbędny do pracy.

Również w sekretariatach, ale w sektorze edukacyjnym, czyli w szkołach, czy na uniwersytetach, produkt ten również będzie odpowiedni. Niejednokrotnie ostrzejsza krawędź kartki papieru, czy właśnie koperty powodują mniejsze oraz większe (niemniej jednak za każdym razem bardzo bolesne) zacięcia. Nóż do korespondencji pozwoli tego uniknąć.

Warto także zainwestować w taki artykuł szukając upominku dla babci lub dziadka. Starsze osoby niejednokrotnie otrzymują rachunki, wyciągi z banków, czy inne powiadomienia właśnie drogą pocztową. Nożyk do otwierania kopert zdecydowanie ułatwi im dostęp do ich wnętrza.

 

Nożyk do otwierania listów - cechy

 

Nożyki do kopert wyposażone są w ergonomiczną rączkę, z drewna bądź tworzywa sztucznego. Pozwala to na pewne posługiwanie się produktem w taki sposób, aby nie uszkodzić zawartości listu. Warto też podkreślić, że materiały, z jakich wykonano rękojeść zmieniały się przez lata.

Ostrze nie zostało potraktowane żadną ostrzałką. To nasza siła ma oddziaływać na kopertę i pęknięcie odpowiednich jej części. Szerokość ostrza począwszy od czubka noża do kopert z łatwością wejdzie między dwie warstwy pakunku, czyli między zamknięcie oraz część, do której jest ono przyklejone. Wówczas otwieracz do listów opiera się na tej powierzchni, co pomaga w otwarciu koperty.

Warto też zauważyć, że nożyki do korespondencji z racji ograniczonego zapotrzebowania na nie w dobie internetu i elektronicznych usług pocztowych znalazł zastosowanie również wśród modelarzy, czy twórców rzeźb i ozdób z papieru.

 

Elegancki nóż do kopert - pomysł na prezent


Niejednokrotnie pracownicy zastanawiają się co kupić szefowi, bądź prezesowi na urodziny, czy inne okazje. A tak naprawdę elegancki nożyk do listów to idealne wyjście z sytuacji. Najważniejszej osobie w biurze na pewno przypadnie do gustu szykowny otwieracz z grawerowaną, personalizowaną rączką.

Takie upominki często wykonywane są w jednym miejscu, jednak zwykle kończy się to zawyżoną kwotą zamówienia. Chcąc działać oszczędnie można indywidualnie znaleźć zarówno nóż do kopert, jak i grawernika, który wykona zadanie. Niejednokrotnie osoby takie zapewnią bardziej wyrozumiałe podejście i przyjmą uwagi dotyczące zamówienia.

Warto też zadbać, by taki elegancki nożyk do listów znalazł się w odpowiednio gustownym etui. Znając rozmiary produktu można poszukać go w Internecie, bądź też wykonać samemu.

 

Nożyk do otwierania kopert - duży wybór w BIURFAN


Hurtownia artykułów biurowych to najodpowiedniejsze miejsce do poszukiwania noży do otwierania listów. Doświadczenie zdobywane przez lata przez firmę Biurfan pozwoliło wyselekcjonować odpowiednich partnerów do współpracy, jak na przykład producenta Office PRODUCTS.

Warto podkreślić, że w skład szerokiego asortymentu hurtowni artykułów biurowych wchodzą również akcesoria do pakowania przesyłek, czyli zarówno wspominane już koperty jak i ułatwiające przewóz woreczki strunowe. Także przewoźnicy, zarówno lokalni jak i ci więksi, znajdą tu potężny wybór taśm pakowych, jak i folii stretch. Dzięki odpowiedniemu zapasowi pewnym będzie, że każda odbierana, czy przekazywana paczka jest poprawnie zabezpieczona.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie