Okładki, grzbiety

Jakie akcesoria do bindowania mogą Ci się przydać?


Akcesoria do bindowania to grzbiety, okładki, kartony, które są używane do ochrony i przechowywania dokumentów. Występują w różnych kształtach i rozmiarach oraz można je znaleźć w wielu miejscach, takich jak biura, szkoły, biblioteki itp.

Dzięki użyciu akcesoriów do bindowania bez żadnych problemów poradzimy sobie z kompletacją, uporządkowaniem oraz bezpiecznym przechowywaniem naszych dokumentów. Wszystko to jest możliwe dzięki ich solidnemu wykonaniu oraz dostosowaniu do tych zadań. Właśnie dlatego są one tak często używane do archiwizowania dokumentów.
 

Akcesoria do bindownic - gdzie kupić?


Akcesoria do bindownic są produktami ogólnodostępnymi. Znaleźć je można w każdej hurtowni, która w swoim asortymencie posiada artykuły biurowe. Jedną z najlepszych z nich jest nasza firma Biurfan. W naszej ofercie znajdziecie państwo wszystkie potrzebne akcesoria do bindowania i to w przystępnych cenach.
 

Grzbiety do bindowania - rozmiary i rodzaje


W zależności od tego, jaką ilość dokumentów chcemy zbindować, powinniśmy dobrać odpowiedni rozmiar grzbietów do bindowania. Dokumenty można dowolnie dostosowywać, dzięki wyborom kolorów grzbietów oraz okładek do bindowania. Te ostatnie mogą być przezroczyste wykonane z plastiku lub też występować w wersji z kartonu, aby przypominały fakturę skóry. Dzięki temu zbindowane dokumenty nabierają bardziej eleganckiego stylu oraz mogą odróżnić się od reszty.

Grzbiety do bindowania to nadal jeden z najbardziej powszechnych i uniwersalnych sposób na to, aby łatwo spiąć ze sobą papierowe arkusze. Jeszcze kilka lat temu, aby móc korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie używanie grzbietów do bindowania, byliśmy zmuszeni udać się do wyspecjalizowanego punktu usługowego. Na ich wyposażeniu znajdowały się specjalne urządzenia biurowe, które umożliwiały nam spięcie i oprawę dokumentów.

Spadek cen tych urządzeń oraz ich powszechna dostępność spowodowały, że stały się one częścią wyposażenia biur, uczelni oraz domów prywatnych. Teraz każdy, po kilkuminutowym zapoznaniu się z urządzeniem, może bez najmniejszego problemu, z użyciem grzbietów do bindowania tworzyć dowolne konfiguracje dokumentów.
 

Grzbiety do bindowania zatrzaskowe


Grzbiety do bindowania zatrzaskowe to profesjonalny sprzęt biurowy. Główną ich zaletą jest łatwość, z jaką można je rozgiąć, aby uzupełnić, bądź wyjąć z nich dokumentację bez spowodowania na jej powierzchni żadnych uszkodzeń. Są znane także jako listwy zatrzaskowe, które są po prostu specjalnie wyprofilowanym uchwytem, umożliwiającym nam spinanie ze sobą nie tylko dokumentów, ale też folii i innych tworzyw sztucznych.

Innym sposobem na zabezpieczenie dokumentów jest termobindownica. To urządzenie w równie prosty sposób umożliwi nam wykonanie tego zadania. Dzieje się to poprzez proces zespalania ze sobą dokumentów z okładkami do bindowania. Uzyskana przez to ochrona jest bardziej wytrzymała i długo trwalsza niż w przypadku zwykłych grzbietów do bindowania.
 

Grzbiety do bindowania plastikowe


Znacząco tańszą alternatywą są plastikowe grzbiety do bindowania. Akcesorium wykonane z tego materiału na pewno spełni swoje zadanie, lecz nie zapewni nam takiej samej trwałości co w przypadku zatrzaskowych grzbietów do bindowania.

Jeśli jednak szukamy tańszego i jednocześnie trwałego rozwiązania to powinniśmy zdecydować się na listwy wsuwane do dokumentów. W ich skutecznym używaniu nie jest wymagane używanie dodatkowego sprzętu biurowego, co robi z nich prosty i łatwy sposób na łączenie ze sobą potrzebnych nam materiałów.
 

Okładki do bindowania - przezroczyste i nie tylko


Przezroczyste okładki do bindowania posiadają szereg różnych zalet. Cechuje je odporność na przeciekanie, łatwość w przechowywaniu oraz wysoka wytrzymałość. przyjazne dla środowiska. Dzięki ich przezroczystości umieszczone w nich dokumenty i inne ważne materiały są znacznie łatwiejsze do odczytania. Użyte do ich stworzenia materiały są też bardziej przyjazne dla środowiska, co dodatkowo plusuje na ich korzyść.

Do wykonania innej warstwy ochronnej zalecamy użycie laminatora. Działa on na zasadzie tworzenia warstwy foliowej na powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć. Jest ona na tyle wytrzymała, że z łatwością uchroni nasze dokumenty przed różnego typu zabrudzeniami oraz zagięciami.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie