Ołówki

OŁÓWKI DO SZKOŁY DLA DZIECI

Co roku przy kompletowaniu wyprawki szkolnej rodzice odczuwają ból głowy. Całe szczęście pełna lista wymaganych artykułów szkolnych zawsze jest dostępna przed początkiem roku szkolnego. A na niej zawsze znajdzie się miejsce na ołówek dla dzieci. Nie ma bowiem bardziej znanego narzędzia do tworzenia szkiców.
 

OŁÓWKI SZKOLNE

Choć jest znane są od czasów starożytności warto przypomnieć, że dopiero w 1564 roku po wynalezieniu zaczęto korzystać z grafitu. Wcześniej wykorzystywano do szkicowania pręty ołowiane, skąd ołówek wziął swoją nazwę. Nie została ona zmieniona po nowym fenomenie w piśmiennictwie.

W dzisiejszych czasach 
ołówki i grafity można spotkać niemalże wszędzie. Niejednokrotnie odwiedzając biuro, pracownica lub pracownik sięgnie po ten produkt z przybornika, aby zaznaczyć na umowie miejsca do podpisania. Innym przykładem jest naturalnie szkoła.

Podstawowym 
artykułem kreślarskim, który znajdzie się w piórnikach, będzie ołówek dla dzieci. Nie będzie on wykorzystywany jedynie na lekcjach przedmiotów ścisłych, jak matematyka, czy fizyka. Nierzadko zdarzy się, że uczniowie zostaną poproszeni o sporządzenie notatki właśnie ołówkiem szkolnym.

Warto tu także przypomnieć, że na rynku dostępne są różne rozmiary produktów. Rozróżnia się je trzema europejskimi oznaczeniami:
H - z angielskiego hard, oznaczające twardość;
F - z angielskiego firm, czyli pewność;
B- z angielskiego black, czyli czarny.
To określa zarówno grubość ołówka, dzięki czemu można dobrać odpowiednie narzędzie dla dzieci.

OŁÓWKI DLA DZIECI

Najczęściej spotykanym w uczniowskich organizerach, czy piórnikach będą ołówki dla dzieci HB. Są one uznawane za uniwersalne i po spojrzeniu na skalę twardości widać, że znajduje się praktycznie pomiędzy najtwardszym, a najbardziej miękkim oznaczeniem. Sprawdza się znakomicie zarówno w zapiskach na brudno, jak i jako ołówek do rysowania.
Najmłodsi przeważnie dopiero poznają się na wartości swoich przedmiotów. W związku z tym tak ich 
linijki, jak i korektory nie doczekują końca przez zużycie. Ze względu na konstrukcję tak one, jak i właśnie ołówki zostają - niekoniecznie intencjonalnie - złamane. Dlatego też rodzice decydują się na zakup ołówków szkolnych wysuwających grafit, czyli tzw. automatycznych.

hurtowni papierniczej Biurfan skompletować można zarówno całą wyprawkę szkolną, jak i na bieżąco uzupełnić zapasy produktów. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów, dlatego zarówno długopisy, jak i ołówki szkolne dla dzieci dostępne są niemal od ręki. Wybrani producenci znani i cenieni są za zachowanie racjonalnej korelacji ceny i jakości tworzonych produktów. Są to między innymi AstraQ-ConnectPentel, czy Stabilo.

Ołówki dla dzieci do nauki pisania

Ołówek to z reguły pierwsze narzędzie, które towarzyszy dziecku podczas nauki pisania cyfr i liter. Ten artykuł szkolny i biurowy ma wiele rodzajów i wybór odpowiedniego może wydawać się trudny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ołówka dla dzieci do nauki pisania? Bardzo ważny jest jego kształt, najlepiej by dobrze leżał w dłoni, nie ślizgał się i nie turlał po stoliku kiedy maluch go odłoży. Ergonomiczny, trójkątny kształt będzie tutaj dobrym rozwiązaniem. Rysik natomiast nie może być zbyt miękki, by dziecko nie musiało mocno naciskać na ołówek. Jeśli natomiast będzie odpowiednio twardy można z większą precyzją stawiać pierwsze znaki w zeszycie.

Aby ułatwić dziecku naukę pisania można również wyposażyć ołówek szkolny w specjalną nakładkę. Mają kształt idealnie dopasowany do małej rączki i korygują nieprawidłowy chwyt. Tego typu nakładki są wykonane zazwyczaj z miękkiego, elastycznego i przyjemnego w dotyku tworzywa.

Ołówki do pisania dla dzieci występują w wielu kolorach, warto więc wspólnie z maluchem dokonać wyboru tego artykułu szkolnego. Czerwony, niebieski, żółty – na rynku mamy mnóstwo opcji do wyboru. Ołówki dla dziewczynek to często pastelowe modele np. w odcieniach różu i fioletu. Chłopcy lubią ciemniejsze kolory takie jak czerń, granat, zieleń.

Co ciekawe, można nawet zaopatrzyć się w śmieszne ołówki dla dzieci, które z pewnością spowodują uśmiech na buzi malucha. Kolorowe nakładki w kształcie zwierzątek czy inne zabawne elementy zachęcą do pisania literek i cyferek.

Ołówki dla dzieci – do pisania i rysowania

Czy wiesz, że wyróżniamy 9 rodzajów ołówków ze względu na twardość rysika? Dla artystów ma to ogromne znaczenie, ponieważ każdy z tych produktów daje na kartce nieco inny efekt. Do codziennego użytku wystarczy standardowy i najbardziej znany ołówek HB. Nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych - do rysowania i pisania.

Ciekawą opcją są ołówki automatyczne i mechaniczne, które charakteryzują się wyjątkowo prostą obsługą. Dużą zaletą jest fakt, że nie trzeba ich temperować. Jeśli grafit złamie się lub zetrze – wystarczy wysunąć jego dalszą część lub wymienić rysik na nowy. Dzięki temu nie potrzeba inwestować w temperówkę do ołówka. Dobrze natomiast mieć zawsze w zapasie rysiki, by nie zabrakło ich w razie potrzeby.

Jeśli szukamy ołówka do szkoły lub przedszkola dobrze, aby posiadał on gumkę do mazania. W przypadku popełnienia błędu lub jeśli dziecko będzie chciało poprawić rysunek – może wykorzystać ten przydatny gadżet. Zwiększa to komfort podczas nauki pisania, ponieważ dziecko ma świadomość, że w razie pomyłki ma możliwość poprawy tekstu. Ołówek z gumką dla dzieci występuje na rynku w wielu kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie

Tradycyjne ołówki warto mieć zawsze przy sobie. Powinny znaleźć się w każdym piórniku, aby na lekcji móc szybko po nie sięgnąć. Dzieci, które lubią rysować potrzebują dobrej jakości ołówków z grafitem odpornym na złamania. Takie produkty będą pomocne w rozwijaniu hobby i ułatwią rysowanie.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie