Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Ołówki

OŁÓWKI DO SZKOŁY DLA DZIECI


Co roku przy kompletowaniu wyprawki szkolnej rodzice odczuwają ból głowy. Całe szczęście pełna lista wymaganych artykułów szkolnych zawsze jest dostępna przed początkiem roku szkolnego. A na niej zawsze znajdzie się miejsce na ołówek dla dzieci. Nie ma bowiem bardziej znanego narzędzia do tworzenia szkiców.
 

OŁÓWKI SZKOLNE


Choć jest znane są od czasów starożytności warto przypomnieć, że dopiero w 1564 roku po wynalezieniu zaczęto korzystać z grafitu. Wcześniej wykorzystywano do szkicowania pręty ołowiane, skąd ołówek wziął swoją nazwę. Nie została ona zmieniona po nowym fenomenie w piśmiennictwie.

W dzisiejszych czasach ołówki i grafity można spotkać niemalże wszędzie. Niejednokrotnie odwiedzając biuro, pracownica lub pracownik sięgnie po ten produkt z przybornika, aby zaznaczyć na umowie miejsca do podpisania. Innym przykładem jest naturalnie szkoła.

Podstawowym artykułem kreślarskim, który znajdzie się w piórnikach, będzie ołówek dla dzieci. Nie będzie on wykorzystywany jedynie na lekcjach przedmiotów ścisłych, jak matematyka, czy fizyka. Nierzadko zdarzy się, że uczniowie zostaną poproszeni o sporządzenie notatki właśnie ołówkiem szkolnym.

Warto tu także przypomnieć, że na rynku dostępne są różne rozmiary produktów. Rozróżnia się je trzema europejskimi oznaczeniami:
H - z angielskiego hard, oznaczające twardość;
F - z angielskiego firm, czyli pewność;
B- z angielskiego black, czyli czarny.
To określa zarówno grubość ołówka, dzięki czemu można dobrać odpowiednie narzędzie dla dzieci.

OŁÓWKI DLA DZIECI


Najczęściej spotykanym w uczniowskich organizerach, czy piórnikach będą ołówki dla dzieci HB. Są one uznawane za uniwersalne i po spojrzeniu na skalę twardości widać, że znajduje się praktycznie pomiędzy najtwardszym, a najbardziej miękkim oznaczeniem. Sprawdza się znakomicie zarówno w zapiskach na brudno, jak i jako ołówek do rysowania.
Najmłodsi przeważnie dopiero poznają się na wartości swoich przedmiotów. W związku z tym tak ich linijki, jak i korektory nie doczekują końca przez zużycie. Ze względu na konstrukcję tak one, jak i właśnie ołówki zostają - niekoniecznie intencjonalnie - złamane. Dlatego też rodzice decydują się na zakup ołówków szkolnych wysuwających grafit, czyli tzw. automatycznych.

W hurtowni papierniczej Biurfan skompletować można zarówno całą wyprawkę szkolną, jak i na bieżąco uzupełnić zapasy produktów. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów, dlatego zarówno długopisy, jak i ołówki szkolne dla dzieci dostępne są niemal od ręki. Wybrani producenci znani i cenieni są za zachowanie racjonalnej korelacji ceny i jakości tworzonych produktów. Są to między innymi Astra, Q-Connect, Pentel, czy Stabilo.

arrow_downward