Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Ołówki i grafity

SPECJALNE OŁÓWKI DO RYSOWANIA


Ołówki - podstawowe i chyba najstarsze narzędzie zaraz po długopisach. Możemy wyróżnić tradycyjne w oprawie drewnianej i automatyczne, gdzie grafit jest wymienny. Pierwsze z nich wymagają temperowania, by móc dalej pisać, drugie wymiany grafitowego wkładu. Cechą charakterystyczną ołówków jest możliwość starcia napisanego przy ich użyciu tekstu, wykorzystując zwykłą gumkę.

Często jednak do poszukiwań idealnego ołówka skłania pasja, jak na przykład rysowanie. Wówczas wybór powinien być bardziej szczegółowy i powinien być poparty bardziej szczegółową wiedzą na temat tajników tego narzędzia do szkicowania. Podstawowym kryterium rozróżnienia są przede wszystkim ołówki miękkie i twarde.

Najlepsze ołówki do rysowania będą miały oznaczenie B, czyli black, co z angielskiego oznacza czarny. Dzięki tej cesze kolor jest wyraźniejszy, a sam produkt miękki. Przez to naturalnie łatwiej złamać końcówkę, co ma bezpośrednie przełożenie na szybsze zużywanie się ołówka do rysowania.
 

PROFESJONALNE OŁÓWKI DO SZKICOWANIA


Sytuacja wygląda podobnie w przypadku ołówków do szkicowania, gdzie również twardość jest zbędna. Fakt faktem, są co do tego różne szkoły. Niektórzy uważają bowiem, że to właśnie oznaczenie H powinno być głównym wyznacznikiem w przypadku początkowej fazy nanoszenia szkicu.

Twarde ołówki do szkicowania znakomicie sprawdzają się w pierwszym szkicu konturów. Kolor nie ma tu aż takiego znaczenia, nawet wręcz przeciwnie - lepiej, jeśli kreska jest delikatna, ale jednocześnie pewna. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe poprawienie błędu gumką do mazania.
 

DOBRE OŁÓWKI DO NAUKI PISANIA


Najlepsze ołówki do nauki pisania to te, z którymi każdy spotkał się choć raz. Mowa tu o tych grafitowych artykułach piśmienniczych z oznaczeniem HB, czyli najbardziej uniwersalnych. Zwracając uwagę na skalę twardości ołówków łatwo zauważyć, że jest to oznaczenie znajdujące się niemal w jej centrum.

Mieszanka grafitu oraz kaolinu w ołówku do nauki pisania HB sprawia, że nie jest on ani miękki, ani twardy. Dzięki temu nadają się dla początkujących w niemalże każdej dziedzinie - zarówno w rysowaniu lub szkicowaniu, czy też zapisywaniu pierwszych zdań przed poprawieniem ich długopisem.
 

RYSIKI DO OŁÓWKÓW AUTOMATYCZNYCH


Innowacyjnym rozwiązaniem, które szybko stało się wiodącym produktem w zestawach kreślarskich, jest ołówek automatyczny. Tak samo, jak w długopisach automatycznych, końcówka wysuwa się po kliknięciu przycisku na szczycie narzędzia. Nie jest to jedyna kwestia łącząca te dwa produkty.

O ile w tradycyjnych ołówkach do szkicowania lub rysowania zawsze na podorędziu należy mieć temperówkę, o tyle kłopot ten ginie w przypadkach ołówków automatycznych. Gdy kończy się wkład, wystarczy w nieskomplikowany sposób włożyć nowy.

Tak, jak wśród wielu innych kategoriach związanych z pisaniem i nie tylko prym wiodą tacy producenci, jak Pentel, czy Q-Connect. Produkty zarówno tych, jak i innych wytwórców dostępne są w szerokiej ofercie hurtowni artykułów biurowych Biurfan.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie