Papier do plotera

SPECJALISTYCZNY PAPIER W ROLCE DO PLOTERA

 
Papier do plotera jest jednym z reprezentantów kategorii papierów specjalistycznych. Nie można używać go w klasycznych drukarkach domowych, gdyż jego przeznaczeniem są wydruki wykonywane za pomocą dedykowanego urządzenia, jakim jest ploter. Urządzenie to pozwala na bardziej precyzyjne przeniesienie pracy twórcy, grafika, marketingowca czy architekta z komputera, na którym powstał projekt na papier. Precyzja działania plotera powoduje, że jest urządzeniem wolnym i skomplikowanym, a to niesie za sobą ryzyko częstego serwisowania, co jest znaczącą różnicą w porównaniu do drukarki na papier ksero biały. Dlatego przy wyborze papieru do plotera należy kierować się zawsze wysoką jakością oferowanych produktów.

Papier w roli do plotera zabezpieczony jest odpowiednim kartonem, a następnie otoczony folią. Ma to ogromne znaczenie, gdyż każda zmiana w jakości papieru wynikająca z większej wilgotności może mieć wpływ na precyzję wydruku. W przypadku wykonywania map lub projektów architektonicznych może mieć to kluczowe znaczenie.
 

ROZMIAR ROLEK PAPIERU DO PLOTERA

 
Papier do plotera występuje w szerokim spektrum rozmiarów tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów pracujących na różnych urządzeniach. Długość papieru na tulei również może się różnić i wahać się od pięćdziesięciu do stu siedemdziesięciu pięciu metrów.
 
By uzyskać idealny obraz papier do plotera w trakcie pracy musi być dobrze zabezpieczony przed zmianą położenia, tak, aby uniknąć mikro ruchów. W zależności od budowy plotera papier może być przesuwany na bębnie, bądź też przypięty do brzegu.
 

Papiery do plotera - jak możesz je wykorzystać?


Tak, jak już zostało wspomniane: papier ploterowy znajdzie swoje wykorzystanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba druku większego, niż tradycyjny rozmiar kartki A4, czy też A3. Samo urządzenie jest specjalistycznym sprzętem, a jak nietrudno się domyśleć - również akcesoria eksploatacyjne można określić jako branżowe.

Papier w rolce do plotera przyda się zwłaszcza w wyspecjalizowanych drukarniach. Powinny być one przygotowane na to, że nie każdy zgłaszający się klient będzie poszukiwał miejsca z kolorowym papierem do drukowania zdjęć. Ploter pozwala na druk wielkoformatowy, przez co niejednokrotnie wykorzystuje się go do przeniesienia na papier mapy.

W porównaniu do papieru komputerowego jest on dużo grubszy. Przeważnie jednak mają grubość 80 gramów na metr kwadratowy, co stawia je na równi ze zdecydowaną większością papierów biurowych. Wymiary papieru do plotera różnią się z kolei znacząco od wszelkich innych materiałów do druku. Ciężko w końcu znaleźć kartkę o długości 50 metrów!
 

Papier ploter - główne zastosowanie


W tej kwestii wiele zależy od wybranego produktu i jego rozmiarów. Bardzo często papier do plotera 297 milimetrów szerokości jest wykorzystywany do rysunku technicznego. Pozwala to wszelkim przede wszystkim architektom rozrysować dokładnie plan budowy, czy też plac. Przenosząc za pomocą druku na papier do plotera zachowane zostają wszystkie wymiary i szczegółowe rozrysowanie każdej pojedynczej linii.

To także niezbędne urządzenie wszędzie tam, gdzie potrzeba jest wielkoformatowej grafiki. Współczesna technologia pozwala na wykonywanie zdjęć w naprawdę pokaźnych formatach, dzięki czemu widać praktycznie każdy szczegół fotografii. Papiery do plotera pozwalają na przeniesienie tego na rozmiar rzeczywisty.

Papier do plotera 1067 mm niejednokrotnie można spotkać w salach geograficznych, czy placówkach, które często bazują na mapie świata. Wydrukowana i przeniesiona na  ścianę mapa kuli ziemskiej ułatwi zarówno pracę nauczycielom, jak i uczniom zapamiętywanie poszczególnych kontynentów, czy nawet najważniejszych punktów. Z kolei papier ploterowy pokryty mapą świata pozwala na przykład przeanalizować, jaki wpływ na siebie nawzajem mogą mieć dane kraje z odmienną sytuacją gospodarczą. Meteorologowie z kolei, znając kierunek wiatrów, mają możliwość przewidzenia zmiany w atmosferze.
 

Papier w rolce do drukarek - najważniejsze parametry 


Szerokości rolek papieru do plotera dostępnych na rynku jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od posiadanego sprzętu specjalistycznego (plotera, bądź też kserokopiarki) oraz potrzeb do jakich chce się go wykorzystać.
 
Długość papieru w roli do plotera ma też wpływ na tuleję, czyli tubę, na której jest zawinięty. Jak nietrudno się domyśleć, im mniejsza - tym średnica tulei również nie jest zbyt wysoka. W przypadku rolki do plotera mierzonej na 50 metrów, będzie to 50 milimetrów, a przy długości 175 metrów - 76 milimetrów.
 
W zależności od tego, co będzie drukowane, potrzebna jest odpowiednia gramatura papieru do plotera. Jak już było wspominane wcześniej, grubość większości nie odbiega od standardu, z jakiego słyną papiery biurowe. Są jednak także o wiele wyższe, niczym ozdobny papier wizytówkowy, których gęstość wynosi ponad 160 gramów na metr kwadratowy, co jest już bliskie tekturze. Takie rolki papieru do plotera nie nadają się naturalnie do prac kartograficznych.
 

Popularny papier do plotera z oferty biurfan.pl


Ciężko tak naprawdę wyróżnić jeden rodzaj papieru do plotera. Szeroka oferta hurtowni papierniczej Biurfan sprawia, że każdy klient - hurtowy, czy też detaliczny - znajdzie odpowiednie jakościowo, cenowo oraz przede wszystkim ilościowo produkty. Wieloletnie doświadczenie nabyte latami pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom kupujących.

Oprócz niezwykle często wybieranych jakościowych bloków biurowych to właśnie papier do plotera w rolce widnieje w internetowych koszykach, ze względu na bardzo konkurencyjne ceny. W szerokim asortymencie znaleźć można towar, który wykorzysta się jako papier foto do plotera, jak i o wiele grubsze materiały.

Artykuły papiernicze to wciąż jedna z najważniejszych kategorii, jeśli chodzi o uzupełnienie branży biurowej. Wszyscy pracownicy hurtowni papierniczej Biurfan zdają sobie jednak sprawę, jak rozwija się cały rynek. Toteż oprócz foteli biurowych, czy folii do laminowania znaleźć nabyć można także produkty spożywcze.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie