Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Papier komputerowy

Papier do drukarki igłowej


Przedsiębiorstwa prowadzące masową sprzedaż artykułów, większe biura księgowe, czy instytucje i organizacje zazwyczaj muszą regularnie drukować niemalże tony papieru. Ciężko sobie wyobrazić, jak wielkie koszta byłyby poniesione gdyby do tego trzeba by było wykorzystać papier biurowy i zwykłe drukarki z oryginalnymi tonerami.

W takich miejscach używa się drukarki igłowej i papieru samokopiującego. Pozwala to na częste drukowanie ze znikomą ilością kłopotów z urządzeniem. Co jednak najważniejsze i co przeważa nad decyzją o zakupie urządzenia działającego z tak zwaną składanką komputerową.

To produkt, który nigdy nie odszedł do lamusa. Cechuje się on niskim kosztem w porównaniu do wielu innych artykułów papierniczych. Dodatkowo papier samokopiujący do drukarki igłowej przechowywany jest w odpowiednim kartonie, co ułatwia korzystanie oraz powoduje, iż praca jest płynna i nie wiąże się z ciągłym dokładaniem papieru. Ma to ogromne znaczenie w miejscach, gdzie drukarki igłowe wykorzystywane są do druku dokumentów fiskalnych wymaganych przy sprzedaży i tam, gdzie liczy się zachowanie ciągłości pracy.
 

Papier samokopiujący do drukarek igłowych


Kolejnym niewątpliwym plusem papieru do drukarki igłowej jest oczywiście koszt eksploatacji. Choć przy tradycyjnych urządzeniach można użyć tonerów zamienników lub tuszy zamienników, to jednak przy zadruku wielu dokumentów naraz, cena wciąż pozostaje dość wysoka.

Tymczasem drukarki igłowe do poprawnego funkcjonowania potrzebują taśmy barwiącej. Jest ona podstawowym materiałem eksploatacyjnym tego typu sprzętów i to właśnie dzięki temu elementowi igły przenoszą obraz na składankę komputerową. W tych urządzeniach zastosowano mechanizm, który jest bardzo podobny do tego, jaki stosowano i stosuje się w maszynach do pisania.

Papier komputerowy składanka charakteryzuje się do tego różnymi barwami stron. Wierzchnia jest biała, a pod spodem znajdują się kolejne karty w różnych kolorach. Zazwyczaj jest to różowa strona, niemniej jednak producenci stosują całą paletę. O ile nie jest się wybredną osobą, z łatwością znajdzie się odpowiedni dla siebie papier do drukarki igłowej.
 

Papier perforowany A4


W porównaniu nawet do taniego papieru ksero A4 białego, papier perforowany A4 z łatwością dzieli się na mniejsze części dzięki perforacji właśnie. Co istotne, są wyróżniane dwa rodzaje: standardowa oraz mikroperforacja.

Pierwsza z nich, to nacięcia w formie kreseczek. Papieru perforowanego z tym rodzajem perforacji używa się do drukowania dowodów wpłat, druków wewnętrznych firmowych, czy druków magazynowych. Pozwala ona rozdzielić papier bez użycia narzędzi. Na krawędziach rozdzielanych arkuszy pozostają mikro drobinki papieru w miejscu, gdzie papier nie został nacięty. 

Mikroperforacja zaś to nacięcia w formie kropek, dzięki czemu krawędź odrywanego arkusza jest ładniejsza i bardziej równa. Taką perforację stosuje się dla bardziej wymagających druków na papierze perforowanym A4 takich jak np. bilety, karnety, karty podarunkowe.
 

Papier komputerowy


Wielką zaletą wszystkich papierów komputerowych oraz papierów perforowanych A4 jest fakt, iż nie wymagają one oryginalnych tuszy do drukarek, ani nawet zamienników. Niski koszt eksploatacji drukarek przekonuje wiele przedsiębiorstw, które produkują dużą ilość faktur i tym podobnych.

Papier składankę oraz inne podobne artykuły znaleźć można w hurtowni papierniczej Biurfan. Zachęcamy do zapoznania się z całą szeroką ofertą sklepu.
arrow_downward