Papier satynowany

Papier satynowy - co to jest?


Papier satynowany to klasa premium wśród papierów biurowych. W sytuacji, kiedy chcemy podkreślić ważność danego wydruku, warto sięgnąć po produkty, które jak satynowany papier posiadają szereg cech, po których widać, iż jest to artykuł papierniczy najwyższej kategorii. W ten sposób każdy recypient poczuje się traktowany na poważnie oraz, że petent z należytą powagą podszedł do zadania.
 

Papier satynowany - właściwości


Papier satynowany w przeciwieństwie do swoich tańszych odpowiedników, świetnie nadaje się do kolorowego drukowania i to zarówno w drukarkach laserowych jak i atramentowych. Większa gramatura, mniejsza przejrzystość papieru satynowego do drukarek atramentowych i laserowych oraz jego gładkość i duże nasycenie bielą powodują, że wydruk będzie o wiele dokładniejszy. Ponadto nie będzie przebijał na drugą stronę kartki, a dzięki temu zmniejszymy możliwość jego rozmazania. Kolory zachowują idealny kontrast i zostają perfekcyjnie odwzorowane na kartce satynowego papieru.
 

Do czego można wykorzystać satynowany papier?


Papier satynowany do drukarki atramentowej to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy, aby nasz wydruk był bardziej oficjalny. Znakomicie sprawdza się gdy na przykład przygotowujemy ważną dla nas ofertę lub staramy się dostać do wymarzonej uczelni bądź pracy. Dokument przygotowany na papierze satynowanym o gramaturze większej niż 90 gram na metr kwadratowy, będzie się pozytywnie wyróżniać na tle innych dokumentów i przyciągnie oko każdego, kto będzie miał z nim kontakt.
 

SATYNOWY PAPIER - GRAMATURA

 
Papier satynowany ma różną gramaturę, której spektrum rozciąga się od 90 do nawet 300 gram na metr kwadratowy, co przekłada się na jego sztywność.

Kontrast wydruku w przypadku użycia papieru satynowanego jest znacznie większy niż w przypadku zwykłego papieru, co pozwala na umieszczenie na nim wydruków kolorowych, które posiadają dużo szczegółów. Pomocne staje się również to, iż papiery satynowane gwarantują nam, iż nie powstaną na nim odblaski.
 

Gdzie kupić papier satynowany do drukarki atramentowej?

 
Niejednokrotnie sytuacja wymaga, że wydruk musi być jak najbardziej odwzorowany. Wówczas z pomocą przychodzi hurtownia artykułów papierniczych Biurfan z szeroką gamą papierów satynowanych do drukarek

Oferta obejmuje także prostsze rozwiązania, jak papier ksero biały, czy też specjalnie dedykowany do drukarek igłowych papier komputerowy. Klienci poszukujący odpowiedniego materiału na wizytówki, czy dyplomy powinni skierować uwagę na papier ozdobny. Warto jednak podkreślić, że do tych przy odpowiednim szablonie graficznym dobrze sprawdzi się również właśnie papier satynowy.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie