Pieczątki i akcesoria

Pieczątki


Prowadzenie działalności firmowej czy urzędowej trudno teraz wyobrazić sobie bez posiadania odpowiednich pieczątek. Od setek lat znak pieczęci był uznawany za dowód na to, że osoba, z którą załatwiamy sprawę bądź interes posiada odpowiednie pełnomocnictwo lub władzę. Obecnie, mimo powszechności drukarek, znak pieczątki nadal traktowany jest jako jeden z podstawowych produktów codziennego użytku. Pieczątki może nie tyle są wymagane, co bardzo dobrze postrzegane. Widnieją na umowach, fakturach, ofertach, kontraktach, pismach urzędowych. Jest to tak samo ważny artykuł, jak i papier biurowy, dlatego wiele firm decyduje się na wyrobienie własnej pieczątki z czystej wygody użytkowania. To oszczędność czasu i przede wszystkim estetyka gotowego dokumentu.


Rodzaje pieczątek 


Rozwój świata pieczątek tak samo, jak i technologii, ciągle przyśpiesza. Firmy produkujące różne rodzaje pieczątek regularnie wprowadzają na rynek kolejne ich modele oraz ulepszają te już powstałe. Z tego powodu wybór odpowiedniego modelu pieczątki pod względem parametrów technicznych oraz preferencji wizualnych może okazać się problematyczny. Możemy podzielić je ze względu na materiał obudowy np. pieczątki metalowe, plastikowe, a nawet drewniane. Albo biorąc pod uwagę rozmiar pieczątki, tak jak w przypadku pieczątki firmowej lub kieszonkowej. 

Jednymi z najpopularniejszych rodzajów pieczątekdatowniki. Dzięki ich prostemu mechanizmowi możemy zautomatyzować, a co za tym idzie przyspieszyć proces umieszczania daty na dużej ilości dokumentów. Ten sam mechanizm działa w przypadku numeratorów, które pomogą nam przy umieszczaniu kolejnych numerów na dokumentach lub fakturach.

Inne współczesne pieczątki to zwykle tzw. "automaty", czyli pieczątki samotuszujące. Dzięki zastosowaniu w nich odpowiedniego mechanizmu eliminujemy konieczność pobierania tuszu z oddzielnej nasączonej poduszki. Mimo iż większa część rynku została przejęta przez pieczątki samotuszujące, wciąż obecne są zwykłe pieczątki, które w prosty sposób pozwalają na postawienie odcisku na papierze. Ten rodzaj pieczątek bardzo często możemy spotkać w samorządach, punktach pocztowych oraz instytucjach państwowych.


Akcesoria do pieczątek - tusz i inne rzeczy


Pieczątki do swojego poprawnego działania potrzebują specjalnego tuszu, który występuje w czterech popularnych kolorach: czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym. Bez względu na sposób wypełniania, należy dbać o to, aby pieczątka była odpowiednio zaopatrzona w tusz, w ten sposób, aby jej odcisk był dla nas wyraźny.

Do poradzenia sobie z tym zadaniem możemy wykorzystać wkłady do pieczątek, które zawierają w sobie odpowiednią ilość tuszu. Należy również wspomnieć o jednym z ważnych akcesoriów, którymi są poduszki do stempli. Przydają się one do pieczątek, które nie posiadają w swojej konstrukcji wspomnianego wcześniej wkładu tuszującego. Poduszki do stempli występują w różnych formatach, rodzajach wkładu, czy też materiału, z którego wykonano ich obudowę. Dodatkowo dzielą się na te nasączone już tuszem oraz w tak zwanej wersji blanco, gdzie ich użytkownik decyduje o kolorze i rodzaju tuszu. 


Pieczątki online dla firm i klientów indywidualnych


Firmy wykorzystują pieczątki online głównie do usprawnienia komunikacji ze swoimi klientami. Dokonują tego poprzez umieszczanie dodatkowych spersonalizowanych treści na materiałach promocyjnych, takich jak ulotki lub wizytówki. Oprócz nich w przedsiębiorstwach są używane pieczątki z logo firmy, które pełnią rolę reprezentacyjną. Dzięki użyciu takiej pieczątki na dokumencie fizycznym np. ważnej umowie, dodamy swojemu wizerunkowi więcej profesjonalizmu. 

Kompletne wyposażenie biura powinno zawierać różne pieczątki firmowe. Jest to kluczowe w jego poprawnym funkcjonowaniu, ponieważ dzięki im wykonamy liczne prace biurowe związane z podpisywaniem oraz znakowaniem. 


Tanie pieczątki dla nauczycieli, pielęgniarek i innych grup zawodowych


Pieczątki dla nauczycieli to artykuły, które mogą być używane już od klas przedszkolnych. Korzystając z ich gotowych wzorów, nauczyciele będą w stanie w znacznie łatwiejszy i szybszy sposób wystawić negatywną lub pozytywną informację o zachowaniu dziecka, co będzie ważne dla jego rodziców. Pieczątki dla nauczycieli przedszkola to także dobry sposób na oryginalne ocenianie oraz budowanie motywacji u ich uczniów. Za ich pomocą mogą oni uzyskać pochwałę, ale też uwagę na popełnione błędy i inne zaniedbania. 

Pieczątki nauczyciela w tym celu mają gotowe do umieszczenia napisy typu: wspaniale, dobra robota, czy też nawołujące do działania - postaraj się bardziej. Istnieje również wersje ze znakami graficznymi takie jak emoji, kciuk czy inne elementy. Takie artykuły z działu - galanteria biurowa, przydadzą się także nauczycielom uczących znacznie starszych uczniów. Wcześniejsze napisy, czy też emoji na pieczątkach nauczycielskich zastąpią dobrze znane nam zwykłe stopnie.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku pieczątek pielęgniarskich. Używane przez je pieczątki, mają ściśle określone przez prawo wytyczne co musi się na ich znaleźć. Zgodnie z tym zobowiązana jest umieścić na niej następujące dane: imię i nazwisko, tytuł zawodowy, numer prawa wykonywania zawodu, a także zdobyte specjalizacje.


Ile trwa wyrobienie pieczątki i ile to kosztuje?


Ile kosztuje zrobienie pieczątki? Cena w głównej mierze zależy od rodzaju pieczątki oraz szybkości wykonania. Te w małym rozmiarze, tak zwane pieczątki kieszonkowe (38 × 14 mm) to wydatek około 30 złotych. Natomiast za dodatkowe 10 mm w standardowych pieczątkach firmowych zapłacimy zazwyczaj od 8 do 10 złotych więcej. Wielkie pieczątki (58 × 22 mm) lub w rozmiarze XXL (68 × 25 mm) to wydatek około 60 złotych. 

Ile trwa wyrobienie pieczątki? Standardowy czas oczekiwania na wyrobienie pieczątki wynosi około 48 godzin na dowolny rozmiar.   
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie