Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Pieczątki i wkłady

Wkłady do pieczątek


Stemple do prawidłowego działania oprócz dobrze dobranego wkładu do pieczątek, potrzebują też kompatybilnego z nim tuszu. W przypadku zapewnienia im tych dwóch elementów, uzyskamy dobrze funkcjonujące narzędzie do wykonywania oznaczeń. Korzystając z wkładów do pieczątek, możemy być pewni, że wykonane nimi odbicia będą zawsze tak samo równomierne i czyste. 
 
Mimo iż współczesne wkłady do pieczątek są o wiele bardziej wydajne niż ich poprzedniczki z przeszłości, to wciąż co jakiś czas wymagają wymiany wkładki samotuszującej lub uzupełnienia tuszu. 
 
Należy również wspomnieć o tym, że nie wszystkie pieczątki i stemple mają wbudowany wkład. Aby działały one poprawnie, należy do nich zakupić poduszki do stempli, które zapewnią im odpowiedni poziom nasączenia.   
 

Dobierz odpowiedni wkład do pieczątki


Wkłady do stempli występują w czterech najpopularniejszych kolorach tuszu, a są nimi: czerwony, niebieski, czarny i zielony. Wybór koloru tuszu nie jest tak sformalizowany, jak kiedyś, kiedy to powaga urzędu lub wprost przepisy nakazywały używania określonego koloru. W obecnej sytuacji panuje znacznie większa dowolność w doborze koloru, choć kolory zielony i czerwony mogą być, uznane za zbyt mocno krzykliwe. 
 
Z pewnością w urzędach przyjętym kolorem jest czarny i nieco rzadziej czerwony, to jednak w firmach można pozwolić sobie na większą swobodę w wyborze. Może to być różnie postrzegane przez kontrahentów, ale czasy zmieniają się i wszystko idzie naprzód, dlaczego więc nie zaszaleć w wyborze koloru tuszu we wkładzie do stempla?
 

Jak uzupełnić wkłady tuszujące do pieczątek?


Wkłady do pieczątek uzupełniamy w sposób manualny poprzez nasączenie go odpowiednim produktem w wybranym przez nas kolorze. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem, ponieważ łatwo wtedy o nierównomierne rozłożenie tuszu, co może powodować, iż odbity wzór będzie niewyraźny, a miejscami np. rozmazany. Innym problemem z uzupełnieniem wkładów do pieczątek, jest możliwość pojawienia się kleksów i plam. 
 
Powstaną one, kiedy znacząco przesadzimy z ilością umieszczanego tuszu. Ten problem możemy łatwo rozwiązać, wyposażając datowniki czy też pieczątki we wkłady tuszujące, które są w stosunku do nich odpowiednio nasączone. Pozwoli to uniknąć niedotuszowania, co też zdarza się na różnego rodzaju dokumentach, receptach. Wiele osób zostało przez to odesłanych np. z apteki, ponieważ farmaceuta nie mógł odczytać np. nazwiska lekarza. 
 
W znaczący sposób spadnie też szansa na zabrudzenie rąk, co może zdarzyć się w czasie używania konwencjonalnego tuszu. W przypadku wkładów tuszujących proces wymiany jest szybki i czysty. Używanie oryginalnych wkładów do stempli, dedykowanych dla danego jego modelu, stanowi gwarancję wysokiej jakości odbicia wzoru na stemplu.
 

Gdzie najlepiej kupić wkład tuszujący do pieczątki?


Wkład tuszujący do pieczątki to artykuł powszechny w otoczeniu każdego biura lub firmy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Biurfan, gdzie znajdą Państwo wszystkie produkty z działu — galanteria biurowa. Zapewniamy szybką wysyłkę, dostarczenie produktu do paczkomatu, bezpośrednio do domu lub firmy, a także mamy możliwość odbioru osobistego w Białymstoku. Zapraszamy także do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, który zawsze chętnie doradzi w wyborze. 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie