Pióra kulkowe

Pióro kulkowe - co to?


Pióra kulkowe to twórcze spotkanie cech klasycznego wiecznego pióra z długopisem.
Kiedy pojawiły się na rynku, wzbudziły ogromne zainteresowanie, ale z drugiej strony dużą nieufność. Sceptyczni wobec idei pióra kulkowego byli zwłaszcza użytkownicy klasycznych piór wiecznych, dla których różne ich marki np. pióra kulkowe waterman, były tylko kolejną wariacją cienkopisów.

Ideą działania pióra kulkowego Parker jest przeniesienie atramentu, zamiast na stalówkę, (jak ma to miejsce w piórze wiecznym), to na kulkę, która pisze po papierze.

Dzięki tej budowie pióro kulkowe pisze bardzo gładko w sposób, który można porównać do pisaków. Te artykuły piśmiennicze do zasilania atramentem stosują dwa rodzaje wkładów do pióra - nowoczesne naboje i bardziej klasyczny wkład z pompką.


Pióro wieczne a pióro kulkowe - czym się różnią?


Pisanie piórem kulkowym przypomina pisanie piórem wiecznym, przy czym jest znacznie prostsze i nie wymaga tyle skupienia. To właśnie ta cecha zbliża pióra kulkowe do stania się prawie takim samym produktem, jak długopisy automatyczne, które są proste i efektywne w działaniu. W związku z innym niż w piórach wiecznych  sposobem przenoszenie atramentu, znika problem z rozmazywaniem się tuszu. Pióra kulkowe rozwiązują też problem kleksów, które są zmorą, zwłaszcza początkujących użytkowników pióra. Pisanie piórem kulkowym jest proste oraz nie brudzi nam rąk.

Pióro kulkowe Pilot może być zasilane atramentem o różnych kolorach. Tak samo różny może być też kształt obudowy, który bardzo często pełnymi garściami czerpie z zasad ergonomii, co wyraża się w zastosowaniu odpowiednich uchwytów pozwalających na łatwiejsze manewrowanie i dokładniejsze pisanie.


Czy warto wybrać pióro kulkowe? Zalety i wady  


Pióra kulkowe są ciekawą alternatywą dla użytkowników, którym znudziło się używanie tradycyjnych długopisów. Jednak przed ich zakupem warto krótko wspomnieć o możliwych wadach i zaletach. Jeśli chodzi o wady pióra kulkowego, to czasami może dochodzić do zacinania, które powoduje przestoje w pisaniu. Innym jego minusem jest szybkie zużywanie się wkładów, co powoduje ich częste wymiany i dodatkowo obciąża nasz budżet. 

Natomiast mówiąc o zaletach pióra kulkowego, to należy pochwalić je przede wszystkim za czytelność napisanego tekstu. Wykonane nim litery i cyfry nie rozmazują się, co sprawia, że cały tekst wygląda bardzo estetycznie. Wyróżnić można także łatwość używania, która jest na tym samym poziomie co w przypadku zwykłego długopisu. Dodatkowo konstrukcja pióra kulkowego jest zrobiona w sposób zapobiegający przypadkowemu rozlaniu się atramentu, dzięki czemu nasze ręce pozostaną czyste.       


Jakie pióro kulkowe wybrać? Która marka najlepsza?


Pióra kulkowe to jeden z najczęściej używanych obecnie artykułów piśmienniczych. Te przybory do pisania bez wątpienia wyróżniają się wszechstronnością dzięki, której mogą być używane zarówno do celów osobistych, jak i zawodowych. W zależności od modelu, pióra kulkowe można łatwo dostosować do potrzeb użytkowników, co czyni je popularnym wyborem wśród konsumentów. Wybór odpowiedniego pióra kulkowego jest ważny zarówno dla jakości napisanego tekstu, jak i wydajności urządzenia. 

Na rynku możemy wyróżnić paru producentów piór kulkowych, którzy cieszą się dobrą renomą. Kształt ich produktów zapewnia wygodny użytek, dobre leżenie w ręce, dzięki której szybko przyzwyczaisz się do pisania takim piórem kulkowym. Ich właściwie użytkowanie zapewnia długą żywotność, która może osiągnąć pułap nawet kilku lat. Przykładami takich produktów z naszej oferty, które możemy śmiało polecić, są pióra kulkowe Parker, Waterman, UNI, oraz Pentel.


Ekskluzywne pióra kulkowe - pomysł na prezent!


Ekskluzywne pióra kulkowe są popularnym prezentem ze względu na wiele swoich zalet. Zazwyczaj są one tańsze od piór wymazywalnych czy też wiecznych, potrafią płynnie pisać na prawie każdym rodzaju papieru oraz wykonane nimi pociągnięcia mają swój unikatowy, przyjemny dla oka wygląd. Ponadto atrament, którego używają, nie przecieka ani nie wysycha, jak to często bywa w przypadku tego do piór wiecznych. Każdy z nas może używać pióra kulkowego – bez względu na to, jak mamy wykształcony styl pisania.

W celu spersonalizowania swojego prezentu  możemy kupić pióra o różnych kolorach, funkcjach i opcjach np. wymazywania - tak jak w przypadku pióra kulkowego z gumką. Istnieje również możliwość spersonalizowania pióra kulkowego, wpisując imię lub inicjały odbiorcy, aby jego prezent stał się bardziej osobisty. 
 

Eleganckie pióra kulkowe w sklepie Biurfan


Szeroki wybór eleganckich piór kulkowych zapewnia nasz sklep z artykułami biurowymi Biurfan. Oprócz nich znajdziecie u nas inne przedmioty z podstawowego wyposażenia biurowego, takie jak pomagający utrzymać porządek przybornik na biurko, czy też idealny do planowania kalendarz biurowy

Gwarantujemy również szybką wysyłkę, dostarczenie produktu do paczkomatu lub bezpośrednio do domu, albo firmy, nie zapominając o możliwości odbioru osobistego w Białymstoku. Zapraszamy także do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, który zawsze chętnie doradzi w wyborze twojego wymarzonego pióra kulkowego.     
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie