Pisaki

Najlepsze pisaki do szkoły

 
Pisaki, inaczej czasem nazywane mazakami, markerami lub flamastrami to rodzaj cienkiego długopisu, w którego wnętrzu znajduje się rdzeń z gąbczastą strukturą, namoczony tuszem. Porowata jest także końcówka pisząca, dzięki czemu możemy pisać tym tuszem np. po kartce papieru. Pisak jak zostało wspomniane jest rodzajem długopisu, jednak pozostawiony przez niego ślad jest wyraźnie większy, grubszy. Pisaki szkolne dostaniemy także w zdecydowanie większej gamie kolorystycznej niż długopisy. 
 
Pisaki do szkoły ze względu na rodzaj tuszu dzielą się na:

  • permanentne - niezmywalne (jest to zdecydowana większość produktów), np. Pentel;
  • zmazywalne - czyli te do pisania po tablicach i usunięcia specjalną gąbką lub miękką szmatką;
  • transparentne - używane do zaznaczania tekstu.

 

Pisaki dla dzieci - które wybrać?


Pisaki dla dzieci to bardzo ważny element artykułów szkolnych dla uczniów szkół plastycznych. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej jest kreślić kolorowe postaci, czy kontury. Zapewniają one mocniejszą i pełniejszą barwę w porównaniu, na przykład do zwykłych kredek szkolnych.

Kwestia wyboru zależy oczywiście od budżetu, czy wymagań danego przedsięwzięcia. Najmłodsi do nauki nie będą potrzebowały profesjonalnych pisaków i wystarczą im jedynie dobre pisaki dla dzieci.
 

Pisaki alkoholowe, wodne czy inne - które wybrać?


Pisaki na bazie alkoholu zawierają go w tuszu i są wodoodporne. Dobrze się mieszają ze sobą i schną naprawdę szybko w porównaniu do innych produktów. Nie obejdzie się jednak tego, iż blakną pod wpływem światła słonecznego. Dlatego też obrazków stworzonych z użyciem pisaków alkoholowych nie warto wieszać na ścianie.

Pisaki na bazie wody często, nie tylko w branży papierniczej, nazywa się pisakami akwarelowymi. Wszystko ze względu na to, iż przez tusz, którego bazą jest woda przypominają właśnie te jakże popularne farby. Nadają się one znakomicie do “cieniowania”, czy przejścia w tonacji barwy. Być może nie są to najłatwiejsze w użyciu pisaki do szkoły, jednakże dobrze je posiadać, by ćwiczyć ich wykorzystanie.
 

Lepsze pisaki zmywalne dla dzieci czy permanentne?


Pisaków używa prawie każdy, powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego ucznia, studenta, ale także w biurze i domu. Mogą być cienkie, ultracienkie albo nawet ultragrube. W kolorach także możemy wybierać bez liku. Warto wspomnieć, że pisaki wynaleziono naprawdę późno, bo dopiero w 1962 r.

Pisaki dzielimy także ze względu na szerokość piszącej końcówki:

  • do 0,8 mm - cienkopis, np. Donau;
  • od 0,9 mm do 4 mm - pisak/flamaster/mazak;
  • 4 mm i więcej - marker, np. UNI.

Pisaki są zdecydowanie najpopularniejszym przyborem do pisania zaraz obok kredek, flamastrów i mazaków. Dzieci uwielbiają z nich korzystać, zwłaszcza z tych cieńszych na początku swojej przygody z malowaniem.

Takie produkty spotka się także jako część profesjonalnych pisaków kreślarzy, czy artystów. Głębia kolorów zdecydowanie poprawi jakość każdej pracy.
 

Magiczne pisaki szkolne - radość z pisania


Nie ma co ukrywać, że często najmłodsi myśląc o przyborach do pisania nie uśmiechają się od ucha do ucha. Kojarzą im się one z odrabianiem pracy domowej i innymi obowiązkami, które przeszkadzają w zabawie i stoją na drodze do rozrywki.

Najprostszą drogą do wyjaśnienia dzieciom, że to długopisy, czy też cienkopisy służą do odrabiania lekcji jest zakup specjalnych pisaków brokatowych, bądź na przykład magicznych pisaków. Ich niebanalne kolory będą kojarzyć się ze wszystkim tym, co dobre i zajdzie potrzeba posiadania niedużego magazynu płótna w postaci kartki papieru… oczywiście do wyczerpania wkładów!
 

Kolorowe pisaki szkolne w ofercie Biurfan


Hurtownia artykułów szkolnych Biurfan wyszła naprzeciw także dzieciom wszystkich swoich klientów! Dlatego też wśród szerokiego asortymentu znaleźć można wiele produktów dedykowanych przede wszystkim najmłodszym. Kolorowe pisaki również znalazły swoje miejsce na półkach magazynów. Choć brak na nich neononowych pisaków, z łatwością znajdziecie odpowiednie zamienniki.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie