Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Plastelina

MASA PLASTYCZNA - PLASTELINA


Plastelina to masa plastyczna wykonana z wazeliny zmieszanej z kredą i kwasami tłuszczowymi. Służy do modelowania przestrzennego, a możemy ją spotkać w wielu barwach. Działanie kolorowej plasteliny jest bardzo proste-wystarczy ogrzać ją w naszych dłoniach. To dzięki ciepłu staje się plastyczna, co pozwala na tworzenie z niej różnych rzeźb i nie tylko!

Zabawa plasteliną przysporzy wiele rozrywki zwłaszcza najmłodszym. Modelowanie dłońmi to świetne sensoryczne rozwiązanie-rozwija wyobraźnię, a do tego pobudza wszystkie zmysły.

Kreatywna plastelina często jest elementem szkolnej wyprawki. Zajęcia plastyczne z nią związane poprawiają umiejętności motoryczne dzieci. Dzięki niej rozwijają się wszechstronnie, bo oprócz samego zajęcia obu dłoni, aktywizuje również obie półkule mózgowe!
 

PLASTELINA DLA DZIECI 


Dzieci kochają tworzyć nowe rzeczy. Artykuły plastyczne dla dzieci otwierają im bramę do pokoju pełnego możliwości artystycznych. Korzystanie z artykułów szkolnych to także okazja do świetnej zabawy, zresztą nie tylko dla dzieci! 

Plastelina szkolna w wielu kolorach zadba o kreatywną zabawę Twojego dziecka, dlatego zatroszcz się, aby tego przedmiotu nie zabrakło w wyprawce szkolnej Twojego malucha, ale także wśród akcesoriów domowych do zabawy. Plasteliny nigdy dość - najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w duże opakowanie plasteliny z pełną gamą kolorów. Najmłodsi uwielbiają kolory, dlatego ich im więcej-tym lepiej. 

Olbrzymią zaletą korzystania z plasteliny, najlepiej tej w dużym opakowaniu jest to, że dzieci mogą korzystać z niej praktycznie od drugiego roku życia. Pamiętajmy jednak, że plastelina dla dwulatka nadal wymaga, abyśmy poświęcili dużo uwagi zabawie dziecka. Współczesna plastelina nie zawiera co prawda składników toksycznych, ale pozostawiona „sam na sam” z kreatywnym dzieckiem może stać się przyczyną kłopotów.

Plastelina dla dzieci wyróżnia się dużymi możliwościami użycia, przez co ilość wariantów jej wykorzystania jest praktycznie nieograniczona. To jeden z tych produktów plastycznych, które niczym popularne klocki Lego, redefiniują się przy kontakcie z dziecięcą kreatywnością. Kupując duży zestaw plasteliny, liczący ponad dziesięć kolorów, dajemy dziecku dodatkowe możliwości, polegające na mieszaniu kolorów. Śmiało można zaryzykować twierdzenie, że obok kredek szkolnych, plastelina elastyczna jest, królową dziecięcych zabaw, tak wiele radości może przynieść, przy tak małym koszcie.

Szukając odpowiedniej plasteliny dla naszych dzieci, warto przyjrzeć się plastelinie Astra. Ten polski producent od lat dostarcza na rynek produktów plastycznych i biurowych, doskonałą plastelinę w wielu wariantach. W jego ofercie znajdziemy więc plastelinę z brokatem, plastelinę elastyczną czy plastelinę niebrudzącą. W niektórych domach nazwa marki stała się wręcz synonimem tego produktu, na stałe wpisując się doświadczenie wielu pokoleń.
 

PLASTELINA, A MODELINA


Różnice między plasteliną a modeliną to przede wszystkim różnica w twardości materiału. Plastelina jest zdecydowanie bardziej miękka i łatwiejsza w kształtowaniu w opozycji do modeliny, do której obróbki potrzeba zdecydowanie więcej siły.

Ma to zasadnicze znaczenie, choćby z perspektywy użycia jej przez dzieci. Nie mają one (szczególnie te małe) wystarczająco dużo siły, aby pokonać opór, jaki stawia modelinowa masa. To właśnie dlatego najczęściej wybieranym przez rodziców produktem plastycznym dla dzieci jest klasyczna kolorowa plastelina.

To, co może wydawać się wadą jeśli chodzi o najmłodszych, przeistacza się w dużą zaletę kiedy modelina trafi w ręce starszego dziecka lub dorosłego. Modelina pozwala na tworzenie znacznie trwalszych i bardziej szczegółowych  konstrukcji. Dodatkowym atutem, jest fakt, że poddana obróbce termicznej, modelina twardnieje, dając okazję do stworzenia przedmiotów codziennego użytku lub ozdób, które zostaną z nami na lata.
 

Gdzie kupić dobrą plastelinę?


Sklep internetowy Biurfan, to źródło najpotrzebniejszych produktów biurowych, szkolnych i artykułów kreślarskich. Duży wybór asortymentu w połączeniu z niskimi cenami, jest gwarancją satysfakcjonujących zakupów. Wykwalifikowana kadra naszych pracowników, pomoże wybrać potrzebne produkty lub proponuje alternatywę a dzięki szybkiej wysyłce, będziesz się cieszyć zakupami już następnego dnia.

arrow_downward