Płyny, żele i kostki WC

Środki do czyszczenia toalet


Każdy z nas wie, jak ważne jest dbanie o swoją higienę. Robimy to na wiele różnych sposobów od używania środków dezynfekujących skórę po te profesjonalne do czyszczenia podłóg, urządzeń i mebli w każdym pomieszczeniu naszego domu, czy też mieszkania.
Wybierając te artykuły ze sklepowych półek lub internetowych ofert uwagę zwracamy na takie rzeczy jak: cena, ilość w opakowaniu, siłę sprzątającą zawartych w nich środków oraz zapach. 

Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że są to najważniejsze aspekty w wyborze wielu produktów z tej serii, które to szybko nie ulegną zmianie. Jednak odpowiedni dobór akcesoriów i detergentów do sprzątania to klucz, aby nasze otoczenie było czyste i pozbawione wszelkich zarazków.  

Z racji, że łazienka jest pomieszczeniem, które używane jest praktycznie codziennie - w jej staranne sprzątanie powinniśmy zwrócić największą uwagę. W wykonaniu tego zadania na pewno pomogą nam środki przeznaczone do jej czyszczenia, które nie tylko wesprą jej wyczyszczenie, ale też zabezpieczą jej świeżość na dłużej.

W praktycznie każdej łazience jest toaleta, w której załatwiamy swoje fizjologiczne potrzeby. Z powodu właśnie takiej bliskości staje się ona miejscem, które należy regularnie czyścić i dezynfekować, aby usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia i bakterie, mogące zagrozić naszemu zdrowiu.

W ofercie rynkowej znajdziemy wiele środków do czyszczenia toalet, które wyróżniają się od siebie sposobem używania, właściwościami czyszczącymi, a także oczywiście ceną. Do ich grona zaliczają się takie produkty jak: kostki i żele do wc, płyny do czyszczenia toalety oraz wiele innych akcesoriów, o których więcej dowiecie się w kolejnych nagłówkach.


Skuteczne kostki do toalet


Kolejny produktem, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną, czystą łazienkę są kostki do toalety. Umieszczane wewnątrz muszli kostki do WC działają w połączeniu z wodą, która spływając oddziałuje na zawartość koszyczka, w którym znajduje się środek. Dzięki zastosowaniu tak prostego mechanizmu sprzątanie odbywa się bez naszego udziału, a nasza rola ogranicza się jedynie do pamiętania o wymianie wkładu.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej zadbana toaleta może się czasem zapchać. Zanim wezwiemy pomoc hydraulika, warto zastosować jeden z wielu środków do udrażniania rur, z których najpopularniejszym jest z pewnością kret. Wystarczy zastosować się do instrukcji umieszczonej na butelce i problem z pewnością będzie rozwiązany.

Ciekawym faktem jest to, że tabletka do zmywarki również może posłużyć nam jako czyszcząca kostka do toalety. Wszystko, co należy zrobić to wrzucić ją do toalety, a następnie poczekać aż się rozpuści. Po tym dokładnie wyszorować cały środek muszli, a następnie spłukać gorącą wodą. Jeśli efekt działania takiej kostki do zmywarki do wc nie będzie cię zadowalać, możesz odczekać parę godzin i powtórzyć całą operację. Alternatywnym rozwiązaniem jest pozostawienie kostki na całą noc.
 

Krążki żelowe i kostki do spłuczki


Kostki do spłuczki to istny klasyk gatunku w odświeżaniu każdej toalety. W ofercie rynkowej występują w wersji jednorazowej oraz takiej wyposażonej we wkład, który nadaje się do wymiany. Takie ekologiczne kostki do WC są też nieco tańsze, a wynika to z faktu, że do raz zakupionego uchwytu musimy dokupywać jedynie wkłady, które są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Kulka, czy kostka do spłuczki zawiera w sobie środki o właściwościach antybakteryjnych, oczyszczających, a nawet takich mogących usunąć kamień. Oprócz tego mogą się również pienić, zmieniać kolor wody oraz dodawać świeżości naszej toalecie poprzez dostarczanie przyjemnych zapachów. Wśród tych najpopularniejszych możemy wymienić kwiatowe oraz morskie, które od lat dominują w wielu łazienkach. 

Nie zapominajmy, że główną rolą kostek do spłuczki jest przede wszystkim bieżące utrzymanie czystości - co oznacza, że niestety nie poradzą sobie z jej czyszczeniem. Na tym polu zdecydowanie lepiej wypadną płyny do toalet, o których więcej dowiecie się w następnych nagłówkach.

Innym artykułem z działu higiena i środki czystości - są krążki żelowe. Produkty te tak samo, jak kostki do spłuczki odświeżają naszą toaletę, ale proces ich dozowania jest znacznie bardziej higieniczny. Bez wątpienia jest to zasługa dołączonego do nich aplikatora, który umożliwia nam bezdotykowe założenie krążka. Warto pamiętać, że najlepszą skuteczność żelu do WC uzyskamy, gdy będzie on położony w miejscu, skąd wypływa największy strumień wody. Natomiast dla jeszcze lepszego efektu należy zastosować dwie dawki krążków żelowych, które aplikujemy po obu stronach muszli naszej toalety.     
  

Najlepsze kostki toaletowe


Jak już wiadomo toaleta to te pomieszczenie w naszym domu, albo mieszkaniu, z którego codziennie korzysta każdy z domowników. Czysta i zadbana toaleta jest nie tylko wyznacznikiem dobrej dbałości o higienę, ale też jest jej odzwierciedleniem w oczach odwiedzających nas gości. Nie jest trudno domyślić się, że w przypadku jej nieregularnego sprzątania szybko stanie się miejscem pełnym różnych bakterii, które z czasem mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia wszystkich korzystających z jej osób.

Właśnie z tych powodów warto zadbać o jej czystość, którą oprócz środków do czyszczenia toalet, możemy utrzymać za pomocą innych pomocnych artykułów. Mowa tu o kostkach do wc, które pozbywają się narastającego się osadu w naszej toalecie, a także eliminują wszelkie występujące tam drobnoustroje. Ich szeroki wybór z oferty wszelakich marek, może przysporzyć nas o trudności wyboru tej odpowiedniej. Wielu producentów kostek do wc wręcz zarzeka się, że to właśnie ich produkt najlepiej czyści, bądź jest najbardziej wydajny - ale jak to jest tak naprawdę i czym się kierować w tym wyborze?

Przede wszystkim powinniśmy wybrać rodzaj kostki do wc, który będzie dobrze pasował do naszej toalety. Na rynku możemy wyróżnić ich trzy główne warianty: zawieszka do wc, kostka do spłuczki oraz kostka do wc przyklejana. Każda z nich posiada wiele zalet oraz wad, o których więcej powiemy wam w dalszej części tekstu. 

Głównymi zaletami zawieszki do wc jest nie tylko prosty montaż, ale też szeroki wybór ich wariantów - wyróżniających się różnymi zapachami, czy też barwieniu spuszczanej wody. Do wad natomiast możemy zaliczyć nie higieniczność ze względu na konieczne uzupełnianie, bądź wymianę koszyka z kostką wc.

Przyklejana kostka do wc charakteryzuje się prostym montażem przy użyciu aplikatora, który umożliwia nam jej higieniczne nałożenie na powierzchnię muszli. Kwiatowy kształt zapach oraz barwa takiej kostki do wc robi z niej artykuł, który nie tylko spełnia swoje zadanie, ale też dodaje Twojej toalecie dużo świeżości. Małą wadą tej kostki do toalety jest fakt, że podczas czyszczenia muszli możemy ją z łatwością, przypadkowo zetrzeć z jej powierzchni. 

Natomiast kostka do spłuczki dzięki temu, że jest ukryta w środku naszej toalety - pozbawia konieczności umieszczania jakichkolwiek uchwytów w środku muszli. Właśnie dzięki temu przepływająca przez nią woda zużywa znacznie mniej kostki do wc, co odzwierciedla się na jej dłuższej przydatności. Montaż kostki do spłuczki z racji na konieczność prawidłowego umieszczenia w mechanizmie może być znacznie trudniejszy, niż miało się to w poprzednich przypadkach.   


Płyny do toalet – uniwersalność zastosowania


Utrzymanie łazienki w czystości to nie lada wyzwanie. Nieraz wymaga to użycia artykułów z działu - profesjonalna chemia czyszcząca, która doskonale poradzi sobie ze wszelkimi występującymi w niej zanieczyszczeniami. Wśród takich środków czystości znajdziemy przeróżne produkty, jak np. żelu, odświeżacza, czy też płynu do toalety - i to właśnie ten ostatni gra w jej czyszczeniu główne skrzypce.

Preparat ten bez wątpienia jest skuteczny w działaniu, usuwa silne zabrudzenia muszli, a także bidetów i pisuarów. Niektóre z płynów do toalety mają uniwersalne zastosowania, które pozwalają na mycie glazury oraz posadzek.

Takim produktem jest popularny Domestos - inaczej znany, jako dobry środek do czyszczenia toalet. Taką renomę zawdzięcza oczywiście wysoką skutecznością oraz szerokiemu wyborowi kostek i płynów do toalet, które oprócz czyszczenia i eliminowania bakterii, posiadają różne dodatkowe funkcje pokroju zapewniania bieli i połysku. Artykuły tej marki są dostępne w wielu aromatach, które dodadzą świeżości Twojej toalecie.     


Płyny do mycia WC - higiena i czystość


Jak już ustaliliśmy płyny do toalet, są bardzo uniwersalne oraz świetnie nadają się też do usuwania wszelkiego brudu i zanieczyszczeń. Dzięki temu bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że są idealnymi artykułami do zapewnienia higieny i czystości nie tylko w naszej toalecie, ale też i całej łazience.

Prawidłowo dobrane płyny do wc pomogą nam w pozbyciu się najtrudniejszych do usunięcia osadów, czy zacieków. Częstą praktyką stosowaną przez producentów jest wzbogacanie ich w funkcję aktywnego koloru, która ma specjalne właściwości wybielające. Coraz częściej zauważalny jest ekologiczny płyn do wc, który jest ukłonem w stronę dobra naszej planety i jest wykonany z naturalnie występujących składników.   
 

Żele do WC o skutecznym działaniu


Zachowanie czystości naszych toalet nie wymaga już wielogodzinnego szorowania i spędzania w łazience połowy dnia. Dzięki seriom produktów takich jak: kostki, płyny i żele do czyszczenia toalet, sprzątanie będzie szybsze, a co ważniejsze - jego efekt będzie znacznie trwalszy. Żel do toalety śmiało można uznać za jeden z podstawowych produktów, potrzebnych w jej czyszczeniu.

Żele do WC świetne sprawdzą się zarówno w czyszczeniu wnętrza, jak i na zewnątrz muszli. W zależności od producenta posiadają one szereg cech, które prócz zachowania czystości mają także działanie antybakteryjne, wybielające czy aktywnie zapobiegające powstawaniu osadów i rdzy.

Żele do toalety występują w różnych wariantach zapachowych, co prócz funkcji czyszczącej pozwala wprowadzić do toalety świeży zapach czystości. Na rynku można spotkać się z różnymi wielkościami butelek - od klasycznych 0,5 litra do małych kanistrów w przypadku gdy potrzebujemy większej ilości środka. Część żeli do toalet posiada specjalne profilowane końcówki, dzięki którym aplikacja środka jest łatwiejsza i dokładniejsza.

Nasz sklep internetowy Biurfan.pl oferuje dostęp do szerokiej gamy środków do czyszczenia toalety. Produkty, z naszej oferty, dzielimy na wiele przeróżnych kategorii. Znajdziesz u nas wszelkie detergenty pokroju żeli i kostek do wc, produktów do mycia podłóg i szyb oraz wiele innych artykułów do Twojej łazienki.

Mamy również szeroki wybór sprzętu i akcesoriów biurowych, który swoje zastosowanie odnajdzie w każdym dziale firmy. W swoim asortymencie mamy produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów, którzy są prawdziwymi pionierami w tej branży. Tak jak w przypadku artykułów piśmienniczych, są to BIC i Maped, tak w środki czystości do biura zaopatrują nas takie znane marki jak: Stella, Clinex oraz Domestos. Gąbka, szczotka, płyn do mycia czy środek do czyszczenia toalety - to wszystko znajdziesz właśnie u Nas.
 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie