Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Podajniki taśm klejących

PODAJNIKI DO TAŚMY KLEJĄCEJ 

 

Częste używanie taśmy klejącej może być męczące. Większość taśm dostępnych na rynku, z uwagi na materiał, z jakiego jest wykonana, nie sprzyja łatwemu dozowaniu wielkości przez nas pożądanej. Zwykle w takich momentach używamy nożyczek, do których niejednokrotnie taśma lubi się przyklejać. Czasem jednak z racji długości odcinka taśmy może być to utrudnione. W akcie desperacji część osób używa do przerwania taśmy własnych zębów, co nie jest specjalnie higieniczne, nie wygląda także dobrze przez swoją nierówność, a co najgorsze - jest nieskuteczne.
 
Chyba nie trzeba nikomu też wspominać o problemach ze znalezieniem końcówki taśmy. Ileż to godzin każdy spędził szukając jednego elementu, bez którego nie ruszy się z klejeniem… Na całe szczęście rozwiązano to prostym urządzeniem - podajnikiem do taśmy klejącej.
 
To dzięki nim nikt nie musi marnować cennych sekund, które w sumie mogą przełożyć się wręcz na godziny. A te przecież lepiej poświęcić na zadania. Choć może to zabrzmieć trywialnie, ale taśma klejąca z podajnikiem jest tak potrzebna w środowisku biurowym, jak podkładka pod mysz.
 

DYSPENSER DO TAŚMY

 

Aby zagwarantować sobie równe, odmierzone kawałki taśmy, należy użyć dyspensera do taśmy. Jego ogromną zaletą jest prosta gilotyna, umieszczona w określonej odległości od taśmy. Dyspenser do taśmy klejącej może mieć różne kształty. Te, które skierowane są do najmłodszych użytkowników, bardzo często odwołują się w swoim wzornictwie do postaci z bajek i posiadają bardziej fantazyjne, kolorowe kształty, niejednokrotnie przedstawiające także zwierzątka, jak kotki oraz pieski.
 
Mniej finezyjne podajniki do taśmy biurowej mają bardzo prostą budowę, na którą składa się uchwyt na taśmę oraz wspominana wcześniej gilotyna, umożliwiająca dozowanie taśmy klejącej. Podstawa dyspensera do taśmy jest zwykle masywna i ciężka, aby utrzymać całość urządzenia na miejscu, podczas odmierzania odcinka taśmy gwałtownym ruchem. Sama taśma klejąca umieszczona jest w tylnej części urządzenia, w sposób, który pozwala z łatwością wymienić rolkę z taśmą w momencie zużycia produktu. Ostrza są naprawdę wytrzymałe i przy ich prawidłowym użyciu zapewnią długą żywotność.
 
Dyspensery do taśmy biurowej wykonane są zwykle z tworzywa sztucznego oraz metalu. Zwarta budowa, wspomagana bywa często poprzez wykorzystanie gumowych elementów u podstawy, dzięki czemu zapewnia pożądany - w czasie odcinania taśmy - opór. 
 

Rodzaje dyspenserów do taśm


To, jaki dyspenser do taśmy klejącej powinien zostać zakupiony zależy od celu, do jakiego ma zostać wykorzystany. Naturalnie niewielki podajnik do taśmy biurowej na nic się nie zda na stanowisku osoby zaklejającej paczki do wysyłki.

W przypadku magazynów najlepszym wyjściem są dyspensery do taśmy ręczne, przypominające wyglądem niejako pistolet. Stąd też często z angielska nazywa je się gunami. Praca z nimi jest niezwykle prosta i nie wymaga użycia obu rąk.

Podajniki do taśmy biurowej wyglądają kompletnie inaczej, bo i służą do innych celów. Przede wszystkim skonstruowane zostały tak, by były dopasowane do biurek. Jak było już wspomniane powyżej, płaska podstawa wyposażona jest w gumowe elementy, by podajnik taśmy klejącej nie przesuwał się po najmniejszym dotyku. Przy ewentualnym zakupie należy bacznie sprawdzić na jaką szerokość produktu przystosowany jest dozownik.

Oczywiście nie są to wszystkie rodzaje dyspenserów do taśm. Ich kształty nierzadko zmieniają się z biegiem czasu wraz z rozwojem technologii, jak i wymagań BHP. Coraz bardziej w produkcji rękojeści stawia się na wygodę użytkownika i ergonomię, dzięki czemu można uniknąć bólu nadgarstków, czy też stawów poprzez powtarzalne ruchy odrywające potrzebny kawałek od podajnika na taśmy klejące.
 

Funkcje podajników do taśm


Najbardziej podstawowym przeznaczeniem podajników na taśmę klejącą jest oczywiście sam fakt prostego odmierzenia wymaganego kawałka produktu. To dzięki nim praca biurowa, w której łączenie dwóch lub więcej elementów jest na porządku dziennym staje się o wiele szybsza, a przez to - przyjemniejsza.

Oczywiście w przypadkach innych zawodów zmieniają się funkcjonalności podajników taśmy. W porównaniu do wielu innych artykułów biurowych nie ma w nich rozróżnienia na te dla osób prawo- i leworęcznych. Ktokolwiek będzie potrzebował, może wziąć pierwszy z brzegu dozownik do taśmy.

Warto też wspomnieć, że również malarze i inne osoby pracujące w branży okołobudowlanej znajdą dla siebie odpowiednie pomoce. W związku z rozgraniczeniem taśm na biurowe i specjalistyczne, powstały także dedykowane produkty, jak na przykład podajniki do taśmy malarskiej.
 

Jak działają dozowniki do taśmy klejącej?


Jakiekolwiek produktu z tej kategorii się nie wybierze, efekt końcowy musi być ten sam: użytkownik ma otrzymać bez większego wysiłku wymagany kawałek taśmy klejącej z dozownika do taśmy klejącej.

Różnice pojawiają się w zależności od typu produktu, który wykorzystuje się do klejenia. Na przykład w przypadku stanowisk pakowaczy, najwygodniejszy gun. Potrzebna instrukcja do dyspensera do taśmy klejącej? Bardzo proszę:

Po złożeniu kartonu należy jedną z części przytrzymać w pozycji zamkniętej. Wówczas dyspenser do taśm pakowych należy przyłożyć wylotem produktu do jednej ze ścian bocznych i, cały czas lekko naciskając do tektury, przeciągnąć po załomie w kierunku drugiej ściany. Produkt sam zaaplikuje taśmę, którą przy końcu działania należy oderwać jednym, pewnym ruchem. W tym pomaga gilotyna znajdująca się w odpowiedniej odległości od rolki podającej tak, by dyspenser do taśmy nie przerywał pracy. Taką samą czynność należy wykonać przy zamknięciu paczki, po umieszczeniu w niej całości zamówienia.

Tego typu działanie dotyczy się także dozownika do taśmy klejącej stworzonego z myślą o malarzach. Jedyną różnicą jest wówczas wielkość. Ze względu na szerokość tego specjalistycznego produktu, również sam dyspenser jest węższy.

Przy wykorzystaniu prostego podajnika taśmy biurowej sytuacja wygląda o wiele łatwiej. Delikatnie unosząc końcówkę pociąga się produkt w swoją stronę. Trzeba jednak uważać, by rozwijająca się taśma nie zahaczyła o ostrze, przez co praca zostanie utrudniona. Po uzyskaniu potrzebnego kawałka, pewnym ruchem należy go oderwać z użyciem gilotyny.
 

DYSPENSERY I PODAJNIKI DO TAŚM

 
W ofercie hurtowni artykułów biurowych Biurfan znajdą Państwo wspomniane dyspensery do taśm klejących o klasycznym kształcie i kolorze, ale także te bardziej fantazyjne - stworzone z myślą o najmłodszych, aby bezpiecznie mogły używać taśmy bez konieczności posługiwania się nożyczkami. Posiadamy produkty renomowanych firm od lat znajdujących się w czołówce producentów artykułów biurowych. Są to między innymi: Eagle, Leitz, czy Scotch.
 
W razie jakichkolwiek wątpliwości Biuro Obsługi Klienta Biurfan pozostaje do Państwa dyspozycji. Znają odpowiedzi na temat wszystkich produktów znajdujących się w szerokiej ofercie hurtowni artykułów biurowych. W sprzedaży sklepu stacjonarnego, jak i online znajdują się również inne artykuły biurowe, jak na przykład taśmy klejące i taśmy specjalistyczne.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie