Podkłady na biurko

PODKŁADY I MATY NA BIURKO - GWARANCJA KOMFORTU PRACY

Komfort pracy bardzo często związany jest z odpowiednim wyposażenia biura. Oprócz komputera, przybornika na artykuły piśmiennicze czy notesu - potrzebne są również inne rzeczy. Nie ulega wątpliwości, że estetyka miejsca pracy jest równie istotna jak to, aby było ono praktyczne. W schludnym miejscu o wiele przyjemniej wykonuje się swoje obowiązki. W dzisiejszych czasach bardzo przydają się podkładki na biurko. Wszyscy ci, którzy nie są fanami pustych blatów z uśmiechem powitają nowy dzień przy stanowisku pracy z dodatkową ochroną. Maty na biurko i podkładki powinny być nabyte zawczasu, zanim na płycie powstaną pierwsze rysy, czy też plamy od kawy. Ciężko o lepszą warstwę, która zapobiega powstawaniu zabrudzeń. Ponadto niejednokrotnie podkładki i maty oprócz protekcji i estetycznego wyglądu posiadają dodatkowe funkcje, na przykład edukacyjne. Tego typu artykuły to również doskonała ochrona domowego biurka np. dla ucznia lub studenta. Podkładki edukacyjne mogą posiadać tabliczkę mnożenia, wzory z fizyki lub słówka z języka angielskiego. Takie "ściągi" pomogą przyswoić wiedze lub przypomnieć sobie zagadnienia ze szkoły.

Podkładki na biurka

Podstawowym zadaniem podkładki chroniącej biurko jest jak sama nazwa wskazuje - ochrona powierzchni. Takie maty zapobiegają uszkodzeniom takim jak zadrapania, ślady i plamy. Co ważne, chronią również przed ciepłem i wilgocią. Na podkładki do biurka możesz postawić gorący kubek z herbatą, a blat na tym nie ucierpi. Mata ochronna na biurko bardzo często ułatwiają pisanie, rysowanie . Zapewniają gładką i stabilną powierzchnię do pracy. Jeśli jest to podkładka na biurko z kartkami, może służyć także jako miejsce do notowania ważnych informacji.

Duże podkładki są doskonałą opcją jeśli nasz blat jest spory. Umieścisz na niej klawiaturę, myszkę, a nawet talerz z przekąskami. Ochronne podkładki na biurko należy dobrać we względu na swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Dla niektórych najlepsza będzie luksusowa podkładka na biurko, dla innych wystarczy najtańsze zabezpieczenie powierzchni.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ PODKŁADY NA BIURKO OD MAT?

Zasadniczo wielkich różnic pomiędzy matami, a podkładkami na biurko nie ma. Oba te akcesoria posiadają niemal identyczne funkcje, które wyróżniają je spośród kategorii przyborniki i podkładki.

Podstawą je antypoślizgowy spód. Dzięki niemu podkładki na biurko są odporne na czynniki mechaniczne i zapewnia komfort pracy i bezpieczne użytkowanie. Ruszająca się podstawa mogłaby spowodować bałagan, przykładowo niewielkie zatrzęsienie kubkiem wypełnionym kawą skończy się w najlepszym przypadku rozlanym napojem.

Dobrze, gdy podkładki na biurko mają dodatki, które usprawniają pracę. Osoby ubóstwiające organizację ucieszą się z kalendarza. Nie zajmują one całej powierzchni, a zwykle jedynie brzegi. Dzięki temu można odpowiednimi kolorami długopisów lub flamastrami oznaczyć datę, a w wolnym polu - zwykle po środku podkładki - opisać dane wydarzenie. Można też stworzyć legendę, co jaki kolor oznacza.

Ci, którym wystarczy kalendarz w telefonie bądź w wersji przenośnej skierują swoje oczy w kierunku prostszych rozwiązań. Za takie mogą posłużyć maty na biurko z odchylaną nakładką. Tam można schować tak dokumenty, których widok przypomni o zadaniu do wykonania, jak i karteczki do notowania, dzięki którym świadomość zbliżającego się spotkania nie umknie naszej pamięci. Jest to także dobry sposób na odseparowanie pojedynczych kartek papieru, jeśli akurat nie posiadamy na nie osobnej teczki.

JAKIE PODKŁADKI NA BIURKO DLA DZIECI? 

Powszechnie wiadomo, że najmłodsi mają problemy z utrzymaniem porządku. Niejednokrotnie blaty w pokoju służą nie tylko jako przestrzeń do odrabiania lekcji, lecz także jako miejsce do jedzenia i picia. Przez to powstają liczne plamy, które niezmyte w czas trwale niszczą pulpit.

Aby temu zapobiec, wystarczą podkładki na biurko. Te dziecięce dodatkowo dostępne są w wielu kolorach, więc na pewno każdy maluch znajdzie swój ulubiony. Maty na biurko stanowią świetną protekcję przed plamami z farb, zabrudzeniami spowodowanymi przez plastelinę, czy zarysowania po nożyczkach lub cyrklach.

Najlepiej jest poszukać, wspomnianych akapit wyżej, mat na biurko z nakładkami. W myśl powiedzenia czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, najmłodsi z czasem podziękują rodzicom za podświadomą naukę organizacji.

Inną opcją są maty edukacyjne, na przykład z mapą lub wzorami matematycznymi. Jest to genialny sposób na rozbudzanie pasji od małego. Inną tego typu opcją są podkładki na biurko z notesem, co przyzwyczai pociechy do notowania najpotrzebniejszych informacji.

Praktyczne podkładki na biurko

Jeśli myślimy o praktycznych matach na biurko, raczej nie mamy na myśli ekskluzywnej podkładki. Najważniejsze, aby chroniła powierzchnię biurka i była odporna na zadrapania. Chociaż dekoracyjne maty wyglądają bardzo estetycznie, często brak im dodatkowych funkcji. Podkładki na biurko z wyrywanymi kartkami będą niesamowicie przydatne jeśli dużo notujesz. Podkładka na biurko do pisania to świetny pomysł dla pracowników biurowych. W takim przypadku zbędne będą karteczki samoprzylepne, czy notesy. Świetną opcją jest również dwustronna podkładka. W razie zabrudzenia jednej strony - wystarczy odwrócić ją i cieszyć się czystym i schludnym blatem.

NAJLEPSZEJ JAKOŚCI PODKŁADY NA BIURKO - GDZIE KUPIĆ?

W ofercie naszej hurtowni artykułów biurowych Biurfan znajdą Państwo najwyższej jakości podkładki na biurko producentów takich, jak: Durable, Leitz, Biurfol oraz Cep. Sprzedaż prowadzimy zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie