Podstawy pod laptop

Podstawy i podkładki pod laptop


Zachowanie odpowiedniej postawy przy biurku w dużym stopniu zależy od możliwości takiego ustawienia sprzętu komputerowego, aby nie wymuszał na nas zbyt dużego obciążenia kręgosłupa.

Duża część monitorów wyposażona jest w funkcjonalności pozwalające na ustawienie ich pod odpowiednim kątem, gorzej jest z regulacją wysokości, która nawet jeśli jest to w bardzo ograniczonym zakresie, oscylując zaledwie wokół wartości kilku centymetrów.
W takiej sytuacji przydatne będą podstawki pod monitor, które spowodują, iż będziemy mogli ustawiać go w odpowiedniej dla nas pozycji w ten sposób, aby jak najlepiej odpowiadała naszemu wzrostowi.
 
Podstawki pod monitor pozwalają zaoszczędzić dużo przestrzeni, gdyż miejsce do tej pory przeznaczone na monitor zwalnia się, zostawiając nam powierzchnię do przechowywania drobnych rzeczy.
 
W przypadku komputerów przenośnych, komfort pracy jest jeszcze mniejszy, a wymuszona postawa potrafi dać o sobie znać już po godzinie pracy. Celem poprawy wysokości oraz wygody pracy na laptopach powstały specjalne dedykowane podstawki, które prócz funkcji ergonomicznych posiadają szereg dodatkowych funkcjonalności takich jak chłodzenie laptopa, czy dodatkowe porty usb.
 
Podkładka pod laptopa pozwalają umieścić przenośny komputer pod kątem, zgodnie z naszymi wymogami oraz unieść delikatnie klawiaturę, aby ułatwić na niej pisanie. Jeśli zdecydujemy się na użycie podstawki na laptopa, warto rozważyć zakup dedykowanej podkładki do myszy oraz do klawiatury. Taki zestaw sprawi, że nasze miejsce pracy staje się przyjazne i ergonomiczne.

 

Podstawa pod laptop i monitor - do czego służy?


Oczekiwania wobec podstawek pod monitor lub laptop są bardzo konkretne i proste. Mają one ułatwić stworzenie ergonomicznego miejsca do pracy przy urządzeniach komputerowych. W obu przypadkach, chodzi o to aby uzyskać maksymalnie najbardziej wygodną i zdrową postawę. Mikroruchy naszej szyi, nie zauważalne kiedy poświęcamy chwilę aby je zarejestrować w naszej świadomości, wydają się nieszkodliwe. Dopiero kumulacja wielogodzinnej pracy bez odpowiedniej podstawy pod monitor, uświadomi nam jak mocno potrafią dać się we znaki.

Kiedy pracujemy na laptopie, problem tylko się zwiększa, zwłaszcza jeśli nie robimy tego przy biurku. W czasach zdalnej pracy, brak odpowiedniej podkładki pod laptopa może bardzo szybko przemienić się w bolesną kontuzję szyi, barków lub kręgosłupa. Świadomość tego typu urazów, jest wciąż bardzo niska. W naszym kraju, urazy w pracy bardziej utożsamiamy z typowymi urazami fizycznymi, które powstają w ruchu. Klasycznym przykładem będzie tu upadek.

Wciąż za mało z nas zna konsekwencje przewlekłych urazów powstających w wyniku długiej pracy przy komputerach. Osobną kwestią jest podstawka którą chcemy wykorzystać jako pomoc przy graniu na komputerze. Tzw. podstawka gamingowa będzie miała znacznie lepsze parametry niż jej zwykłe odpowiedniki, co jednak będzie miało też przełożenie na cenę.

 

Najlepsza podkładka pod laptopa - którą wybrać?


Kiedyś elitarne teraz dostępne dla każdego - laptopy czyli przenośne komputery tylko pozornie nie wymagają dodatkowych urządzeń do pracy. Wykonywanie obowiązków jest możliwe, ale komfort takiej pracy jest bardzo niski, co przekłada się na na efektywność. Największym problemem do rozwiązania wydaje się brak myszy komputerowej, ale kiedy tylko przyjdzie się nam w nią zaopatrzyć, kolejną rzeczą którą kupimy powinna być podstawka pod laptop.

To niepozorne i proste w swojej konstrukcji urządzenie, pozwoli nam na ustawienie przenośnego komputera pod kątem który:
  1. ułatwi nam pisanie,
  2. stworzy lepszy kąt widzenia,
  3. polepsza wentylację urządzenia.

Warto więc zadać sobie pytanie, jaka podstawka pod laptopa? Wybór podkładki na laptopa  powinniśmy  zacząć od określenia jej rozmiarów, które co oczywiste powinny być dopasowane do rozmiaru samego urządzenia. To ważne, gdyż laptopy potrafią się między sobą radykalnie różnić. Rozbieżność między nimi określa zwykle wielkość matrycy wyświetlacza, a ta potrafi zaskoczyć. Laptop o średnicy ekranu 23 cali to bardzo duże urządzenie, z którego utrzymaniem ogólnie dostępne podstawki mogą mieć problem. Zupełnie inne będą podstawki pod małego noteboka. W takim wypadku rozmiar może niewiele różnić się do zeszytu formatu A5.

Drugim kryterium powinien być waga podkładki oraz sposób jej wykonania. Będzie to miało istotny wpływ na możliwość jej używania poza biurem lub miejscem zamieszkania. Jeśli szukamy wygodnej pracy w podróży np. w pociągu lub samolocie, to czy podstawka pod laptopa będzie mieścić się do podręcznej torby i czy nie będzie jej znacznie obciążać może mieć dla nas kluczowe znaczenie. 
Trzecie, najmniej ważna z punktu funkcjonalności kwestia to wygląd. Podstawka pod laptopa biała znacznie lepiej będzie pasować do komputera przenośnego tego koloru.

 

Podkładka pod laptop do łóżka


Jednym z niezaprzeczalnych zalet pracy w domu jest możliwość wykonywania nia jej z naszego łóżka. Komputery stacjonarne raczej trudno zaprząc do wygodnej pracy z takiej lokalizacji, ale w przypadku laptopa potrzebujemy tylko dostępu do prądu oraz podkładki pod laptop do łóżka.

Urządzenia wskazujące, nawet te wbudowane w urządzenie potrzebują stabilności o którą trudno leżąc na łóżku. Z pomocą przyjdzie podkładka pod laptop która ustabilizuje urządzenie oraz stworzy miejsce na którym możemy umieścić myszkę komputerową, kubek z ulubioną kawą lub herbatą.
 
W swojej budowie, takie podkładki przypominają stoliki, kiedyś wykorzystywane do podawania posiłków do łóżka. Prosta i solidna konstrukcja pozwala cieszyć się ich wykorzystaniem przez długie lata. 

 

Stojak pod laptopa na biurko czy podstawka do laptopa?


Specjalnie dedykowany stojak pod laptopa na biurko, zwykle posiada znacznie większy zakres regulacji jego ustawienia niż zwykła podstawka, choć i ona nie jest jej pozbawiona. Zwykle wyraża się to regulacji konta nachylenia  ale może mieć też przełożenie na długość podpórek i możliwość ich składania. Dzięki temu lepiej dostosujemy nasze miejsce pracy. Podstawka do laptopa jest bardziej kompaktowa i zwarta. Zajmuje mniej miejsca, ale zwykle ma ograniczone możliwości regulacji.
 

Podstawka pod laptopa na kolana


Ten rodzaj podstawki na laptopa który pomoże nam tam gdzie będziemy mieli problem z rozstawieniem stojaka lub klasycznej regulowanej podstawki pod laptopa. Nóżki podtrzymujące powierzchnię na której trzymamy sprzęt elektroniczny, zostały tu zastąpione przez specjalnie profilowane miejsca na nogi. Nie jest to rozwiązanie idealne, bowiem takie trzymanie, skutecznie uniemożliwi nam wykonanie precyzyjnych ruchów. Jeśli jednak chcemy bardziej skoncentrować się na przeglądaniu internetu czy też oglądaniu filmów w zupełności wystarczy. 

Specjalna izolacja, w którą wyposażona jest podstawka pod laptopa na kolana, przyjmie ciepło wytwarzane przez komputer, tak aby nam nie zaszkodziło. Bezapelacyjnie, zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność oraz wygoda korzystania. Pamiętajmy jednak o ograniczeniach. 

 

Chłodzenie pod laptopa - czy podstawka chłodząca pod laptopa pomaga?


Nagrzewanie się urządzeń elektronicznych jest faktem. W przypadku dużych jednostek stacjonarnych, mamy dużo sposobów na to, aby skutecznie odprowadzić ciepło wytwarzane przy okazji ich pracy. Specjalne radiatory, pasty termoprzewodzące, wentylatory czy też chłodzenie cieczą - tutaj ogranicza nas właściwie tylko budżet. Gorzej, sprawa ma się, z urządzeniami przenośnymi.

To co normalnie jest ich ogromną zaletą, czyli miniaturyzacja, w tym wypadku stwarza ogromne problemy. Małe wentylatory zamontowane fabrycznie bardzo często nie są w stanie pracować z wydajnością która pozwoli skutecznie odprowadzić ciepło z urządzenia. Na niekorzyść działa również czas, bo do wentylatorów trafia kurz, który ma wpływ na ich działanie. Im komputer staje się więc brudniejszy, tym gorzej idzie mu proces schładzania. Rozwiązaniem są podstawki chłodzące, które przejmą część obowiązków zamontowanego w laptopie wiatraczka. 

Różnica w działaniu urządzenia, kiedy wspomożemy je podstawką chłodzącą jest dramatycznie widoczna. Zamontowane w podstawce wiatraki potrafią zbić temperaturę o dobre kilka stopni co można odczuć niemal od razu. Szybsze działanie laptopa przełoży się na lepszą pracę, brak zacięć czy uniknięcie awaryjnego wyłączenia sprzętu. W przypadku komputerów przenośnych, sprawę dodatkowo komplikuje pobór energii z baterii. Kiedy więc pracujemy w oparciu o to źródło energii, możemy rozgrzać naszego laptopa do temperatury która może stanowić zagrożenie dla jego poprawnego funkcjonowania. W takich wypadkach chłodzenie laptopa od spodu jest niemal konieczne.

Jeśli dodamy do tego niesprzyjające warunki pogodowe takie jak upały, problem gotowy. Dlatego przy zakupie komputera przenośnego zawsze weźmy pod uwagę zakup podstawki chłodzącej pod laptopa lub specjalnej odprowadzającej ciepło maty.

 

Podkładka chłodząca pod laptopa - jaką wybrać?


W tym przypadku warto przyjrzeć się mocy zamontowanych w podkładce chłodzącej wentylatorów. Mogą być one dwa, trzy lub jeden duży - wszystko zależy od danego modelu. Część z nich posiada dodatkowo siateczkę, która niejako wspomaga cyrkulację powietrza w obiegu nad laptopem. 

Drugą ważną sprawą jest kwestia zasilania. W przypadku najpopularniejszych modeli podkładek chłodzących jego źródłem jest zwykle samo urządzenie, do którego podpinamy się poprzez port USB. Zwykle będzie to sugerować mniejszą moc urządzenia ale zupełnie wystarczającą do pracy domowych urządzeń. 

Jeśli jednak korzystamy z dużego laptopa lub ma on wyraźny problem z odprowadzaniem nadmiaru ciepła, warto sięgnąć po wiatraki zasilane z sieci. To niemal gwarancja skuteczności a co za tym idzie lepszej pracy sprzętu. 

 

Czy warto kupić podkładkę chłodzącą pod laptopa?


To pytanie pozorne, bowiem tak naprawdę jest to jeden z tych zakupów które zrobić trzeba koniecznie. Szykując się do zakupu laptopa, trzeba od razu doliczyć sumę na wybraną przez nas podkładkę chłodzącą do laptopa. Bez względu na rodzaj wybranego przez nas urządzenia przenośnego, na którymś z etapów z jego korzystania będziemy potrzebować dobrej podkładki chłodzącej. Nawet klimatyzowane biura nie uchronią nas przed przegrzewaniem się sprzętu a coraz gorętsze lata powodują, że podstawka pod laptopa chłodząca staje się jednym z tych akcesoriów, które musimy mieć.

Dodatkowym atutem ich używania jest to że łączą w sobie także cechy zwykłych stojaków na laptopy oraz podstawki na laptopa. Czyli prócz chłodzenia, zyskujemy także możliwość stworzenia bardziej ergonomicznego stanowiska pracy, bowiem podstawka chłodząca laptop, posiada też możliwość regulacji położenia ekranu lub wysokości od blatu stołu. 

 

Podkładki, podstawki do laptopa i monitora - duży wybór


Pełne wyposażenie biura, to misja jaką kieruje się Biurfan - największa na Podlasiu hurtownia artykułów biurowych. Artykuły biurowe w asortymencie, przeplatane są dziesiątkami innych produktów, takich jak akcesoria komputerowe czy gotowe posiłki. Wszystko po to aby w jednym miejscu dokonać zakupów potrzebnych do tego aby sprawnie prowadzić swój biznes. Potrzebna Ci myszka komputerowa lub galanteria biurowa?  A może dorzucisz do swojego koszyka zakupowego jeszcze urządzenia biurowe, takie jak np. niszczarki czy laminatory?
 
Biurfan pozwala na łączenie zakupów z różnych kategorii tak aby zakupy były maksymalnie szybkie.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie