Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Produkty BHP

Artykuły BHP - sklep internetowy


Artykuły BHP to produkty zapewniające prawidłową ochronę dla każdego pracownika na jego stanowisku pracy. Kupowanie artykułów BHP to sposób, w jaki firmy wywiązują się z obowiązku zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla ludzi w nich zatrudnionych. Niektóre z firm oferują swoim pracownikom odpłatne ubezpieczenie zdrowotne w celu zapewnienia dodatkowego środka bezpieczeństwa.

W sieci bez problemów odnajdziesz wiele internetowych sklepów z artykułami BHP, które w swoim asortymencie posiadają ich przeróżne rodzaje. Równie szeroką gamę produktów BHP oferuje nasza hurtownia artykułów BHP Biurfan. Oprócz nich znajdziesz u nas wiele akcesoriów i sprzętów potrzebnych do sprawnego działania różnych działów przedsiębiorstwa. 


Akcesoria BHP sklep


Artykuły BHP możemy również kupować stacjonarnie. Sklep z akcesoriami BHP to miejsce, w którym pracodawcy lub sami pracownicy mogą kupić potrzebne materiały BHP. Przykładowo elektrycy, hydraulicy i inni pracownicy budowlani regularnie odwiedzają ten sklep ze względu na sprzyjający wypadkom charakter pracy. Kupują oni tam różnorodne akcesoria BHP, które zapewniają im należyte bezpieczeństwo. Takie sklepy oprócz swojej standardowej oferty z produktami BHP w swoim asortymencie posiadają także artykuły higieniczne - przydatne w każdym miejscu pracy, a także domu.
 

Środki ochrony indywidualnej i zbiorowej BHP


Środki BHP to zbiór narzędzi, które mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym na dowolnych stanowiskach. Pracodawcy mają obowiązek stworzenia bezpiecznego środowiska pracy dla wszystkich pracowników, niezależnie od ich umowy czy też wynagrodzenia. Muszą również zorganizować szkolenie BHP, które będzie specjalnie dopasowane do stanowiska pracownika. W tym celu wykorzystują środki ochrony indywidualnej oraz zbiorowej BHP.

W zależności od poziomu ryzyka, częstotliwości narażenia na niebezpieczeństwa, charakterystyki miejsca pracy każdego pracownika – pracodawcy powinni określić warunki, w jakich należy używać środków ochrony indywidualnej BHP, do których zaliczają się takie artykuły BHP chroniące wszelkie partie ciała.

Zbiorowe środki bezpieczeństwa i higieny pracy mają na celu odpowiednią ochronę określoną grupę pracowników, przed czynnikami niebezpiecznymi, które występują w ich środowisku pracy. Środki ochronny zbiorowej BHP kryją się pod formą rozwiązań technicznych dla stanowisk pracy, maszyn, a także innych urządzeń. Przykłady takich produktów BHP to: ekrany dźwiękochłonne barierki oraz rusztowania robocze.


Produkty BHP online


Zakup online to wygodny sposób na wyposażenie się w potrzebne produkty BHP. Ich producenci oferują szeroki wybór, zwykle w przystępnych cenach. Pracodawcy lub wyznaczone przez nich osoby mogą robić zakupy z dowolnego miejsca i dostawać je pod same drzwi firmy, a to w ciągu kilku dni. Kupując artykuły BHP online w wielu przypadkach, zaoszczędzimy pieniądze na kosztach transportu oraz czas na dojazd do sklepu stacjonarnego. 


Apteczki BHP - standardowe wyposażenie biura


W skład wyposażenia biura oprócz standardowych artykułów do pracy typu: długopis, kalkulator, powinny znaleźć się odpowiednie środki czystości do biura, a także apteczka. Jej zawartość nie jest regulowana przepisami, a ilość środków, które się w niej znajdują, powinna odpowiadać ilości pracowników oraz specyfiki ich pracy. Przyjęło się, że w apteczce powinny znaleźć się takie materiały opatrunkowe jak: rękawiczki ochronne, folia termoizolacyjna, maseczka do szczytnego oddychania, bandaże zwykłe i elastyczne, chusta trójkątna, nożyczki ratownicze, kompresy gazowe, plastry na szpuli oraz różne opatrunki. Należy zadbać o to, aby wykorzystywane środki miały datę ważności, a w przypadku jej przekroczenia były konsekwentnie wymieniane na nowe.

Apteczka pierwszej pomocy powinna zawierać to wszystko, co pomoże nam ratować zdrowie i życie poszkodowanych. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że nie jest to miejsce na artykuły higieniczne, czy też lekarstwa.


Środki ochrony osobistej BHP dla pracowników


Odpowiednie przygotowanie zakładu pracy to obecnie gwarantowany ustawowo wymóg, któremu podlegają wszyscy przedsiębiorcy. Miejsce pracy z założenia ma być miejscem bezpiecznym, jednak pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań, aby występujące w pracy ryzyko zminimalizować a najlepiej wyeliminować. W tym celu zakupują oni specjalne środki ochrony indywidualnej BHP, w których skład wchodzą takie artykuły jak: rękawice, kombinezony, czy też dodatkowe ochraniacze na stopy. 

Obowiązkiem pracodawcy jest również zapewnienie odpowiednich artykułów z działu - higiena i środki czystości, czyli na przykład mydło i ręczniki. Przepisy nie podają ich dokładnej ilości, jednak powinny być dostosowane do rodzaju i stopnia zanieczyszczenia przy wykonywaniu określonej pracy. 

Część procesów w przedsiębiorstwie można usprawnić tak, aby uniknąć wypadków, ale wiadomo, że zawsze może pojawić się kontuzja lub uraz w pracy. W takim wypadku na terenie zakładu pracy oprócz środków BHP powinna znajdować się apteczka pierwszej pomocy dzięki, której udzielimy pierwszej pomocy. Miejsce, w którym się znajduje, powinno być oznaczone tak, aby pracujące w zakładzie osoby bez najmniejszego problemu potrafiły ją odnaleźć w wymagających tego sytuacjach.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie