Profesjonalna chemia

Profesjonalna chemia czyszcząca  - najlepsza jakość i cena


Kiedy chcemy posprzątać w domu do głowy przychodzą nam klasyczne środki chemii gospodarczej. W sytuacji jednak, kiedy zależy nam na utrzymaniu czystości na dużych powierzchniach, takich jak zakłady pracy, szpitale, szkoły czy miejsca publiczne - trzeba się zaopatrzyć w nieco więcej produktów dobrej jakości - to czas aby sięgnąć po profesjonalną  chemię do sprzątania.

Są to ni mniej, ni więcej silniejsze środki czystości od tych, które wykorzystywane są do codziennych czynności związanych ze sprzątaniem. Wymagania stawiane czystości, zwłaszcza w miejscach publicznych, narzucają konieczność stosowania środków posiadających odpowiednie właściwości. Z racji ograniczonego czasu, który urzędy czy miejsca pracy dysponują na sprzątanie, musi być one wykonane sprawnie i szybko. Tu nie ma miejsca na poprawki; podłogi i wnętrza muszą być wysprzątane efektywnie i to w czasie który pozwoli na zachowanie normalnych godzin pracy. Profesjonalna chemia domowa może się tam okazać niewystarczająca/

Druga zasadnicza różnica między zwykłymi, dostępnymi w każdym sklepie środkami chemicznymi, a profesjonalną chemią czyszczącą to kwestia związana z ekonomią. Z racji częstego użycia oraz dużych powierzchni, musi ona uwzględnić czynnik ekonomiczny. Dlatego też, relacja wydajności do ceny, jest w tym przypadku tak ważna.
 

Chemia do czyszczenia domu i biura - co wybrać?


Popularna chemia gospodarcza dostępna w każdym sklepie poradzi sobie z zabrudzeniami, które powstają na co dzień w warunkach domowych, a które są wynikiem naszej działalności. To właśnie z domowym użyciem wiąże się konieczność zapewnienia większego bezpieczeństwa. Objawia się to mniejszym niż w przypadku profesjonalnej chemii stężeniu środków czyszczących. To rodzaj kompromisu, który trzeba zawrzeć aby móc bezpiecznie myć powierzchnie z którymi na co dzień mają kontakt domownicy, zwłaszcza dzieci i zwierzęta domowe.

W przypadku miejsca pracy, kwestia tego kompromisu, schodzi na dalszy plan. Czyszczenie takich powierzchni wykonywane jest głównie przez wykwalifikowane ekipy sprzątające, co jest gwarancją większego bezpieczeństwa. Są one zwykle wyposażone w produkty BHP, który ogranicza kontakt z substancjami żrącymi takimi jak specjalne wiadra, rękawice oraz gogle ochronne. Coraz częściej korzysta się także, z masek ochronnych, które minimalizują kontakt z oparami. To pozwala na użycie profesjonalnej chemii gospodarczej.
 

Skuteczna chemia gospodarcza - błyskawiczne działanie


Przy wyborze środków warto przede wszystkim określić swoje potrzeby. Czy nasza podłoga jest w dobrym stanie i potrzebujemy jedynie co jakiś czas wyczyścić ją popularnym produktem czy też wymaga ona mocnej ingerencji mocniejszym środkiem, choćby z grupy chemii clinex. Kolejną rzeczą, jaką musimy brać pod uwagę jest kwestia zapachu. Klasyczne, domowe środki chemiczne, mocno koncentrują się na zachowaniu ładnego zapachu. Łatwo poznać to po szerokiej gamie zapachów jakie oferują. Od najprostszych zapachów leśnych lub morskich poprzez zapachy kwiatowe czy roślinne o orientalnym bukiecie.
 

Czym różni się profesjonalna chemia do czyszczenia od chemii gospodarczej?


To zasadnicza różnica. Można ją porównać do różnicy między samochodem osobowym a rajdowym. Zasadniczo oba te pojazdy spełnią swoją rolę i dowiozą nas na miejsce. Różnica, będzie polegać na tym z czego zostały wytworzone, sposobie obsługi oraz możliwościach. Podstawowa różnica to wspominana już wydajność, która w przypadku produktów profesjonalnych jest większa. Stosując je w pracy oczekujemy przede wszystkim efektów. Stąd wynika kolejna różnica, między produktami chemii domowej i profesjonalnej chemii czyszczącej, a mianowicie sposób pakowania.

Producenci środków czystości przeznaczonych do domu, prześcigają się w nadawaniu pięknych barw butelkom lub pudełkom. Walczą o naszą uwagę także poprzez nadanie im finezyjnych kształtów. W przypadku produktów profesjonalnej chemii, jedynym kryterium jest użyteczność. Duże, poręczne opakowania mają zagwarantować łatwość przenoszenia oraz użycia. Ma to kluczowe znaczenie, bo większość produktów wymaga rozcieńczenia, więc łatwość ich użycia to po prostu wielka oszczędność czasu. 
 

Stężenie


W przypadku profesjonalnej chemii czyszczącej jest ono radykalnie większe niż w produktach dedykowanych do użytku domowego. Do codziennego mycia i delikatnych zabrudzeń wystarczy na przykład rozcieńczenie 1:100 natomiast do bardzo trudnych zabrudzeń i mycia gruntownego użyjemy skoncentrowanego produktu lub rozcieńczenia 1:10 czy 1:20.
 

Substancja czynna

Różnica w użyciu substancji czynnej w produktach profesjonalnych jest zasadnicza a wiąże się to z szybkością oraz mocą jakich od niej oczekujemy. Ma to swoje ogromne zalety, wymusza na nas jednak większą ostrożność w korzystaniu. Dlatego, korzystając z profesjonalnej chemii czyszczącej zawsze pamiętajmy o dokładnym przeczytaniu etykiet zawierających instrukcje poprawnego korzystania.
 

Chemia profesjonalna - sklep internetowy Biurfan


Wśród wielu środków czystości jakie znajdziesz w ofercie sklepu biurfan.pl dużą grupę stanowią te służące do czyszczenia podłóg, mycia okien oraz sprzątania łazienki. Prócz produktów o oczywistym zastosowaniu, takich jak mydło czy inne produkty BHP i akcesoriów do sprzątania znajdziesz specjalistyczną chemię do czyszczenia, która zajmie się rozwiązaniem problemów ze smarami, farbami czy odpadami produkcyjnymi.

Hurtownia artykułów biurowych Biurfan to miejsce gdzie kompleksowo wyposażysz swoje miejsce pracy w artykuły higieniczne oraz środki czystości. Skorzystaj z naszej szerokiej wiedzy oraz wielkiego dostępu do produktów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie