Przedłużacze, listwy

Przedłużacze i listwy


Odpowiednie zasilanie biurowego sprzętu komputerowego, jak i innych wymagających prądu artykułów biurowych pozwoli na komfortową pracę bez przestojów spowodowanych brakiem napięcia lub częstymi przerwami w jego dostawie. Aby skutecznie zorganizować miejsce pracy wokół tak zwanego peceta, który dodatkowo może być wyposażony w drukarkę, urządzenie wielofunkcyjne, skaner i inne akcesoria komputerowe niezbędny okaże się przedłużacz. Mało które biuro zapewni dostęp do kontaktów dokładnie w miejscu, które najlepiej odpowiada zapotrzebowaniom danej osoby, a nawet jeśli to zwykle wiąże się to ze zbyt małą ilością gniazdek. Produktem, który doskonale łączy cechy prostego przedłużacza, a jednocześnie rozszerza dostęp do ilości gniazdek jest listwa zasilająca.

W przedłużaczach zasilających znajdzie się przeważnie kabel, którego długość waha się od jednego do nawet kilku metrów. Jeśli to przede wszystkim długość jest czynnikiem decydującym i nie razi w oczy bardziej przemysłowy wygląd listwy, warto rozważyć zakup przedłużacza bębnowego, który prócz cech zasilających jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Przedłużacze bębnowe sprawdzą się doskonale na budowach, warsztatach oraz w piwnicach i magazynach. Długość przewodu prądowego w takich przedłużaczach jest zmienna i waha się od 15 do nawet 30 metrów.
 

Listwa zasilająca - jak działa?


Listwy zasilające posiadają klasyczne uziemienie oraz zabezpieczenie termiczne, które chronią je przed przegrzaniem. Ilość gniazdek zależna jest od wybranego modelu. Najmniejsze listwy zasilające posiadają cztery gniazdka, bardziej rozbudowane modele mogą “pochwalić się” aż dziesięcioma gniazdkami, które mogą być umieszczone w jednym lub w dwóch rzędach.

Zasilanie prądem można włączać lub wyłączać za pomocą przycisku umieszczonego na listwie. Część dostępnych na rynku listw zasilających posiada odpowiednie uchwyty lub otwory, które pozwalają na zawieszenie ich na ścianie bądź meblu. Nie ma zatem potrzeby trzymania ich na podłodze, gdzie może dojść do częstego zrywania kabli przez poruszanie nogami.

Działanie listwy prądowej jest niezwykle proste. Po podłączeniu do gniazdka przewodzi ona energię elektryczną do reszty wejść zasilających. Po włożeniu wtyczki można spokojnie użytkować urządzenie. To rozwiązanie, które rozwiązało wiele problemów wynikających zarówno z niewystarczającej ilości gniazdek, jak i odległości od biurka, czy innego miejsca pracy.
 

Jakie są rodzaje przedłużaczy z listwą?


Przedłużacze z listwą jak wiele innych produktów przeszło wiele etapów rozwoju, które pomogły dopasować je do wymagań obecnych czasów. Jedno z rozwiązań zostało przedstawione akapit wcześniej i jest to oczywiście ilość gniazdek, która w połączeniu z powiększonym maksymalnym obciążeniem ułatwia pracę z elektroniką.

Innym wykorzystanym przez producentów rozwiązaniem zostały też wejścia USB. Większość ładowarek do telefonów komórkowych składa się z wtyczki, do której przyłączony jest kabel. Jednak nawet użytkownicy przedłużaczy z listwa o dwucyfrowej liczbie gniazdek elektrycznych przyznają, że zwolnienie dodatkowego miejsca poprzez podłączenia komórki bezpośrednio do wejścia USB może rozwiązać wiele kłopotów.

Istnieją też zaawansowane technicznie listwy bezprzewodowe. W środowisku domowym jednak częściej spotka się chociażby przedłużacz pojedynczy, który służy do podłączenia jednego urządzenia. Jak już zostało wspomniane, najlepiej jest dobrać produkt do swoich potrzeb.
 

Wybrać krótki przedłużacz elektryczny czy długi?


Decyzja o długości przedłużacza zasilającego zależna jest od indywidualnych zapotrzebowań każdego użytkownika. Niektóre rozwiązania, jak chłodząca podkładka pod laptopa nie musi być przyłączona do listwy, która ma nawet kilkanaście metrów długości. Powinna być jednak dłuższa od kabla myszki do komputera.

Jeśli jednak poszukiwany przedłużacz elektryczny ma przysłużyć się do doprowadzenia energii wielu sprzętom, wówczas należy uwagę skierować na bardziej specjalistyczny sprzęt. Czasem nawet ilość gniazdek nie rozwiąże napotkanego kłopotu. Podejmując decyzję należy skupić się na aspektach technicznych, jak maksymalne obciążenie wyrażone w watach.

Długi przedłużacz przepięciowy sprawdzi się na pewno w biurach, w których naraz działa wiele stanowisk komputerowych. Taką listwę dobrze jest umieścić w specjalnym pojemniku na kable, przez co uniknie się przypadkowego oderwania jednego z kabli zasilających.
 

Gdzie sprawdzi się przedłużacz zasilający?


Przedłużacz zasilający sprawdzi się nie tylko w biurach, czy na budowie. Wiele sprzętów domowych wymaga podłączenia do prądu, a nie każdy chce odpinać jedno z urządzeń kosztem uruchomienia drugiego.

Hurtownia artykułów biurowych to świetne miejsce nie tylko do zadbania o to, by uzupełnić zapasy papieru, lecz także zapewnienia ciągłości przepływu prądu dzięki listwom prądowym. W salonach można naraz mieć uruchomione kilka urządzeń, a w pokojach zawsze przyda się przedłużacz biurkowy. To proste rozwiązanie pozwoli wszystkim użytkownikom cieszyć się z możliwości połączenia możliwości różnych sprzętów, które wymagają zasilania energią.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie