Ręczniki papierowe

NIEZASTĄPIONY RĘCZNIK PAPIEROWY

 Ręczniki papierowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ścierek oraz ręczników tekstylnych. Ogromną zaletą ręczników papierowych jest ich chłonność. W zależności od potrzeby możemy znaleźć na rynku produkty, które dzięki użyciu jednego listka, pochodzącego z rolki, potrafią ogarnąć plamę z napoju lub wody. W domu, zwłaszcza przy dzieciach o rozlane płyny nietrudno, papierowe ręczniki powinny znaleźć się w arsenale każdej mamy.

Standardowe papierowe ręczniki to niezastąpione narzędzie w wielu sytuacjach, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy czy w podróży. Jednym z miejsc, w których trudno wyobrazić sobie braku takie artykułu higienicznego jest kuchnia. Papierowe ręczniki kuchenne są niezastąpione w szybkim osuszaniu naczyń, sztućców i przyborów kuchennych. Dodatkowo przydają się podczas posiłków, można wygodnie wycierać nimi usta i ręce po posiłku. Papierowe kuchenne ręczniki są niezastąpione do osuszania rąk po myciu, szczególnie w miejscach publicznych. Tam zazwyczaj możemy spotkać ręczniki papierowe ZZ, które idealnie dopasowują się do dedykowanych dozowników. W łazience niemal każdy używa ręcznika papierowego do sprzątania różnych powierzchni, takich jak lustra czy umywalki.

Ręczniki papierowe w listkach są bardzo pomocne w domowych porządkach. Wytrzesz nimi kurz i brud, albo delikatnie wyczyścisz sprzęt elektroniczny. Do codziennych porządków możesz wybrać tani ręcznik papierowy. Zazwyczaj jest wystarczająco dobry, by wytrzeć rozlany sok czy kawę, ale sprawdzi się także do ogólnego sprzątania blatów i mebli.

Nie ulega wątpliwości, że w podróży nie mamy dostępu do bieżącej wody i co za tym idzie - nie ma możliwości umycia rąk w samochodzie. Wtedy niezawodny będzie wytrzymały ręcznik papierowy. Duża rolka może być mało praktyczna i zajmować wiele miejsca, w tym przypadku zdecydowanie lepsza będzie mini rolka. Inaczej jest w przypadku miejsca pracy, szczególnie jeśli zatrudnionych jest wiele pracowników. Nawet najlepsze ręczniki papierowe w małej ilości nie będą wystarczające i szybko się skończą. A szybkie osuszenie dłoni po umyciu ich w umywalce jest konieczne, by z powrotem wrócić do pracy przy komputerze. Duże rolki sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Ponieważ takie uniwersalne ręczniki można wykorzystać również do czyszczenia klawiatur, ekranów lub innych biurowych urządzeń.

Ręczniki papierowe i rolki kuchenne są praktyczne w wielu miejscach i w wielu sytuacjach. Warto mieć go zawsze pod ręką, aby uprościć różne czynności i utrzymać czystość wokół siebie. A jak wiadomo porządek pozytywnie wpływa nie tylko na nastrój, ale również podnosi efektywność pracy.

JEDNORAZOWE RĘCZNIKI PAPIEROWE

Bywają sytuacje, kiedy ściereczki z mikrofibry są niewystarczające do utrzymania porządku i trzeba wybrać alternatywne rozwiązanie. Chłonna celuloza sprawdza się w wielu sytuacjach, a wydajny ręcznik powinien znaleźć się w każdym domu i nie tylko. Ogromną zaletą papierowych ręczników jest możliwość wyrzucenia ich po użyciu, co zwalania nas z obowiązku ich prania, co miałoby miejsce w przypadku tradycyjnych ręczników lub właśnie ściereczek z mikrofibry. Konieczność prania to ogromny problem, szczególnie dla dużych firm gdzie wiążę się to z dużymi kosztami oraz kłopotami organizacyjnymi.

Jednorazowość ma też drugą ogromną zaletę. Dzięki niej, korzystając nawet z tanich ręczników papierowych nie mamy kontaktu z pozostałościami z poprzedniego sprzątania. Rodzajów ręczników papierowych jest wiele, występują w różnych grubościach, którą osiąga się poprzez zwiększanie liczby warstw. Wyprodukowane głównie z materiałów podlegających łatwemu recyklingowi są zdecydowanie produktem ekologicznym. Producenci ręczników papierowych takich jak  Katrin czy Velvet oferują wiele rodzajów tego typu artykułów higienicznych, aby spełnić oczekiwania swoich klientów.

Ręczniki papierowe do podajnika

Nie od dziś wiadomo, że ludzkie dłonie przenoszą wiele milionów bakterii. Świadomość ta rośnie dzięki licznym plakatom informacyjnym i dopiskom na artykułach higienicznych. Jednym ze sposobów na uniknięcie kontaktu z ciałami obcymi są pojemniki na ręczniki papierowe.

W zależności od producenta będą miały one różny wygląd i budowę. Ta naturalnie zależy również od tego, czy w środku znajdować się będzie ręcznik papierowy w rolce, czy będą to ręczniki papierowe składane zz. Podajniki do tych pierwszych będą miały wewnątrz poprzeczkę, na którą wkłada się produkt, bądź też odpowiednie uchwyty, na które należy papierowe ręczniki w rolkach nałożyć. To powoduje, że utrzymywane one są mocno i pewnie, jak klipy i spinacze biurowe przytrzymują dokumenty.

W przypadku tych jednorazówek w listkach, dużo zależy od jakości samego towaru, aczkolwiek nie tylko. Każdy przecież zna sytuację, gdy sięgając po jeden kawałek z pojemnika wychodzi nawet kilkanaście kolejnych. Zakładając, że osoba uzupełniająca nie przesadziła z ilością umieszczonego produktu podajniki na ręczniki papierowe składane mają określoną kreską wysokość maksymalną, której nie należy przekraczać), mamy do czynienia z dość słabej jakości lub słabo złożonym materiałem.

Gdzie trzymać ręcznik papierowy?

Przechowywanie ręcznika papierowego jest bardzo ważne. Przede wszystkim powinno być to miejsce suche i w miarę możliwości odsunięte od źródła wody. Jednocześnie ręczniki w rolkach czy ręczniki składane dobrze jest mieć pod ręką, by w razie konieczności szybko z nich skorzystać.

Kuchnia:

W przypadku ręczników papierowych w kuchni dobrze jest umieścić je na specjalnym stojaku. Może być drewniany lub wykonany z metalu - możliwości jest wiele. Ręczniki papierowe zapewnią pomoc podczas gotowania i zmywania, dlatego powinny być w zasięgu ręki.

Łazienka:

Najlepszym rozwiązaniem na umieszczenie niezastąpionego ręcznika papierowego w łazience jest uchwyt umieszczony blisko umywalki lub lustra. Wtedy z łatwością wytrzesz ręce po ich umyciu. Gdy w Twojej łazience jest niewiele miejsca - przymocuj uchwyt na ręcznik papierowy na drzwi lub ścianę.

Biuro:

W takim miejscu dobrze jest wybrać tani ręcznik papierowy, ponieważ w takim miejscu zużycie jednorazowych ręczników jest większe niż w domu. Tego typu artykułów higienicznych nie może zabraknąć w żadnym biurze.

Nie ulega wątpliwości, że segregacja i usuwanie ręczników papierowych jest bardzo ważne ze względów środowiskowych. Pamiętaj o odpowiedniej utylizacji tego typu artykułów papierowych.
 

Ręczniki papierowe w rolce

Nie ma co ukrywać, że ręczniki papierowe w roli to najpopularniejszy i najwygodniejszy typ tego produktu. Jak było wspomniane wcześniej, świetnie sprawdzają się tak w kuchni, przy sprzątaniu, jak i w wielu innych sytuacjach związanych również z pracą.

Przede wszystkim ogromną ich zaletą jest to, iż nie potrzeba dwóch rąk do oderwania listka, bądź kilku. W przypadku w miarę stabilnie stojącego ręcznika papierowego w rolce chwytając za kawałek i wykonując okrężny ruch ściąga się ich więcej. Następnie jednym, prostym ruchem szarpanym odrywa się je od reszty.

Sytuacja jest o wiele prostsza, gdy korzysta się ręcznika papierowego na rolce w podajniku. Wiele pojemników posiada funkcję oddzielania listków po wyciągnięciu na zewnątrz. Dzięki temu każdy może z łatwością dozować potrzebną ilość kawałków.

Ręcznik papierowy składany

Wiele osób zachodzi w głowę: z czego zrobione są ręczniki papierowe? Historia jest dość ciekawa, bo Pan nazywający się Arthur Scott wytworzył je z odrzuconych papierów toaletowych. Były one “zbyt grube i zbite” do wykorzystania w pierwotnie przeznaczonym celu.

Do wytworzenia ręcznika papierowego można użyć pulpy papierowej - pierwotnej lub takiej, która nadaje się do recyklingu. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, bo prowadzi do mniejszej ilości ściętych drzew i zmniejszonego o połowę zużycia energii.

Kolorowe ręczniki papierowe wprowadzone dużo później i klasyfikuje się je według przeznaczenia - przemysłowego lub domowego. Producenci nierzadko dodają także wzorki, jak na przykład kwiatki.

Składane ręczniki papierowe zz są przeważnie wytwarzane z makulatury jedno, ale też wielowarstwowej. Dzięki temu zapewnioną mają większą chłonność i wystarczają na dużo dłużej.

Ręczniki papierowe zz

Zdecydowanie bardziej hurtowo kupowanym produktem ze względu na cenę są ręczniki papierowe zz. Są one równie chłonne, co te w rolkach, ale o wiele ciężej jest nimi wycierać powierzchnie. Bardzo dobrze sprawdzają się z kolei w toaletach galerii handlowych, hoteli, czy też innych miejsc publicznych i nadają się do osuszania dłoni po umyciu. Jak zostało wspomniane powyżej, są one wykonane z makulatury, bądź też celulozy.

Decydując się na zakup składanych ręczników zz warto jest zrobić rozeznanie na temat właściwości absorpcyjnych danego produktu. Im są wyższe, tym mniej będą zużywane przez ludzi, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszone koszta zakupów, jak i ilości tworzonych odpadów.

Ręczniki papierowe - jak segregować i gdzie wyrzucać?

W dzisiejszych czasach często powraca temat ekologii. Globalnej sytuacji można pomóc w bardzo prosty sposób życiem codziennym - wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników.

Zużyte ręczniki papierowe często błędnie trafiają do tych niebieskich, czyli na papier. Mogą one zanieczyścić wiele innych już się tam znajdujących odpadów, które bez tego mogłyby zostać recyklingowane. Ponadto włókna celulozowe są tak krótkie, że nie da się ich wykorzystać ponownie.

Już od wielu lat znany jest temat higieny w życiu codziennym. Hurtownia papiernicza Biurfan jak zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów i w swoim szerokim asortymencie posiada nie tylko papier biurowy, czy artykuły szkolne, lecz także ręczniki papierowe na rolkach oraz ręczniki papierowe zz.

Dogłębnie znając temat czystości tak w biurze, jak i w domu, wyselekcjonowano najlepszych producentów, znanych i cenionych zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. Dodatkowo mając na uwadze różne profile klientów przeglądających sklep internetowy Biurfan, oprócz pojedynczych produktów zakupić również można podajniki i pojemniki na ręczniki papierowe.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie