Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Ręczniki papierowe

NIEZASTĄPIONY RĘCZNIK PAPIEROWY

 
Papierowe ręczniki to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ścierek oraz ręczników tekstylnych. Ogromną zaletą ręczników papierowych jest ich chłonność. W zależności od potrzeby możemy znaleźć na rynku produkty, które dzięki użyciu jednego listka, pochodzącego z rolki, potrafią ogarnąć plamę z napoju lub wody. W domu, zwłaszcza przy dzieciach o rozlane płyny nietrudno, papierowe ręczniki powinny znaleźć się w arsenale każdej mamy.

Uniwersalność ręczników papierowych docenią też wszyscy ci, którzy na co dzień pracują w miejscach, gdzie może dojść do zabrudzenia lub rozlania. Firmowe łazienki, kuchnie czy pokoje socjalne trudno wyobrazić sobie bez tak wszechstronnego produktu, jakim jest ręcznik papierowy. Umieszczone w wygodnym dyspenserze, na rolce lub luzem pozwalają na częste korzystanie wielu osobom, bez konieczności dotykania tego samego materiału jak miałoby to miejsce w przypadku klasycznych ścierek czy ręczników wykonanych z materiału. Pozwala to na zachowanie większej czystości oraz zwiększa higienę w miejscu pracy, co ma ogromne znaczenie w czasach szczególnej dbałości o zachowanie dystansu i jak najmniejsze przenoszenie bakterii.
 

JEDNORAZOWE RĘCZNIKI PAPIEROWE


Ogromną zaletą ręczników papierowych jest możliwość wyrzucenia ich po użyciu, co zwalania nas z obowiązku ich prania, co miałoby miejsce w przypadku ręczników lub ścierek materiałowych. Konieczność prania to ogromny problem, szczególnie dla dużych firm gdzie wiążę się to z dużymi kosztami oraz kłopotami organizacyjnymi.

Jednorazowość ma też drugą ogromną zaletę. Dzięki niej, korzystając z ręczników papierowych nie mamy kontaktu z pozostałościami z poprzedniego sprzątania.
Ręczniki papierowe występują w różnych grubościach, którą osiąga się poprzez zwiększanie liczby warstw. Wyprodukowane głównie z materiałów podlegających łatwemu recyklingowi są zdecydowanie produktem ekologicznym.
 

Ręczniki papierowe do podajnika


Nie od dziś wiadomo, że ludzkie dłonie przenoszą wiele milionów bakterii. Świadomość ta rośnie dzięki licznym plakatom informacyjnym i dopiskom na artykułach higienicznych. Jednym ze sposobów na uniknięcie kontaktu z ciałami obcymi są pojemniki na ręczniki papierowe.

W zależności od producenta będą miały one różny wygląd i budowę. Ta naturalnie zależy również od tego, czy w środku znajdować się będzie ręcznik papierowy w rolce, czy będą to ręczniki papierowe składane zz. Podajniki do tych pierwszych będą miały wewnątrz poprzeczkę, na którą wkłada się produkt, bądź też odpowiednie uchwyty, na które należy papierowe ręczniki w rolkach nałożyć. To powoduje, że utrzymywane one są mocno i pewnie, jak klipy i spinacze biurowe przytrzymują dokumenty.

W przypadku tych jednorazówek w listkach, dużo zależy od jakości samego towaru, aczkolwiek nie tylko. Każdy przecież zna sytuację, gdy sięgając po jeden kawałek z pojemnika wychodzi nawet kilkanaście kolejnych. Zakładając, że osoba uzupełniająca nie przesadziła z ilością umieszczonego produktu (podajniki na ręczniki papierowe składane mają określoną kreską wysokość maksymalną, której nie należy przekraczać), mamy do czynienia z dość słabej jakości lub słabo złożonym materiałem.
 

Gdzie trzymać ręcznik papierowy?


Ze względu na materiał, z którego wykonane są ręczniki papierowe, miejsce przechowywania nasuwa się samo. Powinno być przede wszystkim suche i w miarę możliwości odosobnione od źródła wody. Mogłoby w końcu pęknąć i zalać towar, co nigdy nie jest dobrą rzeczą.
 

Ręczniki papierowe w rolce


Nie ma co ukrywać, że ręczniki papierowe w roli to najpopularniejszy i najwygodniejszy typ tego produktu. Jak było wspomniane wcześniej, świetnie sprawdzają się tak w kuchni, przy sprzątaniu, jak i w wielu innych sytuacjach związanych również z pracą.

Przede wszystkim ogromną ich zaletą jest to, iż nie potrzeba dwóch rąk do oderwania listka, bądź kilku. W przypadku w miarę stabilnie stojącego ręcznika papierowego w rolce chwytając za kawałek i wykonując okrężny ruch ściąga się ich więcej. Następnie jednym, prostym ruchem szarpanym odrywa się je od reszty.

Sytuacja jest o wiele prostsza, gdy korzysta się ręcznika papierowego na rolce w podajniku. Wiele pojemników posiada funkcję oddzielania listków po wyciągnięciu na zewnątrz. Dzięki temu każdy może z łatwością dozować potrzebną ilość kawałków.
 

Ręcznik papierowy składany


Wiele osób zachodzi w głowę: z czego zrobione są ręczniki papierowe? Historia jest dość ciekawa, bo Pan nazywający się Arthur Scott wytworzył je z odrzuconych papierów toaletowych. Były one “zbyt grube i zbite” do wykorzystania w pierwotnie przeznaczonym celu.

Do wytworzenia ręcznika papierowego można użyć pulpy papierowej - pierwotnej lub takiej, która nadaje się do recyklingu. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, bo prowadzi do mniejszej ilości ściętych drzew i zmniejszonego o połowę zużycia energii.

Kolorowe ręczniki papierowe wprowadzone dużo później i klasyfikuje się je według przeznaczenia - przemysłowego lub domowego. Producenci nierzadko dodają także wzorki, jak na przykład kwiatki.

Składane ręczniki papierowe zz są przeważnie wytwarzane z makulatury jedno, ale też wielowarstwowej. Dzięki temu zapewnioną mają większą chłonność i wystarczają na dużo dłużej.
 

Ręczniki papierowe zz


Zdecydowanie bardziej hurtowo kupowanym produktem ze względu na cenę są ręczniki papierowe zz. Są one równie chłonne, co te w rolkach, ale o wiele ciężej jest nimi wycierać powierzchnie. Bardzo dobrze sprawdzają się z kolei w toaletach galerii handlowych, hoteli, czy też innych miejsc publicznych i nadają się do osuszania dłoni po umyciu. Jak zostało wspomniane powyżej, są one wykonane z makulatury, bądź też celulozy.

Decydując się na zakup składanych ręczników zz warto jest zrobić rozeznanie na temat właściwości absorpcyjnych danego produktu. Im są wyższe, tym mniej będą zużywane przez ludzi, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszone koszta zakupów, jak i ilości tworzonych odpadów.
 

Ręczniki papierowe - jak segregować i gdzie wyrzucać?


W dzisiejszych czasach często powraca temat ekologii. Globalnej sytuacji można pomóc w bardzo prosty sposób życiem codziennym - wyrzucając śmieci do odpowiednich pojemników.

Zużyte ręczniki papierowe często błędnie trafiają do tych niebieskich, czyli na papier. Mogą one zanieczyścić wiele innych już się tam znajdujących odpadów, które bez tego mogłyby zostać recyklingowane. Ponadto włókna celulozowe są tak krótkie, że nie da się ich wykorzystać ponownie.

Już od wielu lat znany jest temat higieny w życiu codziennym. Hurtownia papiernicza Biurfan jak zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów i w swoim szerokim asortymencie posiada nie tylko papier biurowy, czy artykuły szkolne, lecz także ręczniki papierowe na rolkach oraz ręczniki papierowe zz.

Dogłębnie znając temat czystości tak w biurze, jak i w domu, wyselekcjonowano najlepszych producentów, znanych i cenionych zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. Dodatkowo mając na uwadze różne profile klientów przeglądających sklep internetowy Biurfan, oprócz pojedynczych produktów zakupić również można podajniki i pojemniki na ręczniki papierowe.

arrow_downward