Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Rolki do kasy fiskalnej

ROLKI KASOWE - ROLKI DO KASY FISKALNEJ


Przeznaczone do wydruków paragonów rolki kasowe występują w trzech różnych podkategoriach. Są to rolki termiczne, offsetowe i samokopiujące. Rodzaj wykorzystywanych rolek ma ogromne znaczenie. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie produktu, który mamy zamiar kupić. Będzie miał on bezpośredni wpływ na długość korzystania z posiadanej drukarki. Bezpośredni wpływ ma szczególne znaczenie, gdyż kopie paragonów fiskalnych muszą być przechowywane przez okres 5 lat.
 

ROLKI KASOWE TERMICZNE


Rolka termiczna to rolka kasowa z przeznaczeniem do wykorzystania w drukarkach termicznych. Papier pokryty jest specjalną warstwą, która pod wpływem ciepła wykonuje nadruk. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo duża szybkość wydruku. Ważne jest, aby dla potrzeb fiskalnych korzystać z rolek z potwierdzoną gwarancją nadruku, gdyż ich trwałość musi utrzymywać się przez okres 5 lat. Takie rolki do kasy fiskalnej zazwyczaj sprzedawane są po 10 sztuk, ale warto jednak przed zakupem upewnić się co do rozmiaru drukarki. Innym istotnym aspektem jest długość, która ma znaczenie w kwestii częstotliwości wymieniania papieru.
 

ROLKI KASOWE OFFSETOWE


Rolka offsetowa wykorzystywana jest w drukarkach z kasetami barwiącymi. Wydruk powstaje na skutek uderzenia igły przez taśmę, która barwi papier. Rolki te znajdują zastosowanie w kasach, ploterach i bankomatach. Wyglądają i zachowują się jak zwykła kartka papieru, a nadruk powoduje spory hałas. Materiał, z którego są wykonane te rolki kasowe zastosowanie znajduje także jako gazeta lub papier biurowy.
 

ROLKI KASOWE SAMOKOPIUJĄCE


Rolka samokopiująca to rolka składająca się z dwóch rodzajów papieru. Pierwszą z nich jest papier offsetowy. Druga natomiast to papier samokopiujący, który działa na zasadzie wywołania nadruku pod wpływem mechanicznego uderzenia. Nadruk powstaje dzięki znajdującym się na rolce mikrokapsułkach SC. Tego typu rolki znajdują zastosowanie w kasach starszego typu. Ich wady to głośna praca i niestety niska efektywność. Swoje zastosowanie znajdą w mniejszych i większych punktach gastronomicznych. Dzięki podwójnej warstwie papieru z łatwością można rozdzielić przychodzące zamówienie na odpowiednie sekcje.
 

JAKIE ROLKI DO KASY FISKALNEJ WYBRAĆ?

 

Jeśli nie wiemy, jaką rolkę wybrać musimy sprawdzić rodzaj naszej drukarki. Drukarkę offsetową odróżniamy od innych po tym, że posiadają papier przypominający zwykły papier stosowany do produkcji np. zeszytów. Drukarki termiczne są bardzo ciche, a kasy samokopiujące wyposażone są w dwie wstęgi. Ponadto rolki termiczne po przejechaniu paznokciem zostawiają czarny ślad, co ułatwia ich rozpoznanie.
 

GDZIE KUPIĆ TANIE ROLKI DO KASY FISKALNEJ?


Konkurencyjne ceny i wysoka jakość to elementy, które wyróżniają nas na rynku. W asortymencie posiadamy różne rolki do kasy fiskalnej, gdyż jesteśmy świadomi różnic i mnogości drukarek na rynku. Uzupełniając produkty kierowaliśmy się rodzajami, wielkością i długością rolek kasowych.

W ofercie naszej hurtowni artykułów biurowych Biurfan w Białymstoku stacjonarnie, jak i w sklepie online posiadamy także inne artykuły papiernicze producentów takich jak: Donau, TOP2000, Grand, Office PRODUCTS, Michalczyk&Prokop, Stick'N, Emerson

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie