Skoroszyty

SKOROSZYT – CO TO JEST I JAK UŻYWAĆ


Skoroszyt jest kartonową teczką z przymocowanym wewnątrz urządzeniem do spinania luźnych kartek. Niewątpliwie atutem skoroszytu jest intuicyjna możliwość hierarchizacji dokumentów, co z kolei daje możliwość na szybkie znalezienie poszukiwanych akt i archiwów. Głównym celem przy organizacji każdego biura jest wykorzystanie stosunkowo niedużej ilości miejsca na teczki. Skoroszyt segregator to perfekcyjne rozwiązanie tego kłopotu. Wszelkie poszukiwane dokumenty odnajdą się w okamgnieniu co poprawi ergonomię czasu w miejscu pracy. Dodatkowo zaoszczędzi stresu i nerwów, które pojawiłyby się przy dłuższym poszukiwaniu odpowiedniego wydruku.

Skoroszyt zaciskowy to świetny wybór dla osób obawiających się o rozpad archiwaliów. Przy maksymalnym ograniczeniu ruchów spinanie i wpinanie kartek staje się czynnością tak mechaniczną, jak i przyjemną. Jeśli jednak częścią wyposażenia są segregatory, nie ma problemu. Z łatwością możesz włożyć skoroszyt do segregatora. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest skoroszyt zaciskowy A4, ze względu na fakt, iż jest to rozmiar najczęściej stosowany zarówno w szkołach, biurach, jak i innych instytucjach.


SKOROSZYTY NA DOKUMENTY I ICH RODZAJE


Trudno wyobrazić sobie pracę z dużą ilością dokumentów bez używania skoroszytów A4. To prosty i praktyczny sposób na to by skatalogować potrzebne dokumenty, przygotować je do przedstawienia klientowi albo po prostu bezpiecznie przenieść z miejsca na miejsce.
Skoroszyty na dokumenty to artykuły biurowe, które mogą występować w różnych wariantach utrzymywania dokumentów w okładkach.

Najczęściej występującą formą są klasyczne skoroszyty z blaszką, które pozwalają na wpięcie dokumentów do 20 mm. To niezawodny system, który gwarantuje, że spięte nim dokumenty nie wypadną ze skoroszytu. Drugim wariantem są ruchome klipsy, które po odsunięciu pozwalają na zamkniecie dokumentu wewnątrz sztywnego grzbietu, który klips ściska po zamknięciu. To dużo łatwiejszy sposób umieszczania dokumentów, szczególnie, jeśli zależy nam na czasie np. w czasie prezentacji klientowi. Przydatne mogą się okazać także inne teczki.
 

SKOROSZYTY BIUROWE DO SEGREGATORÓW


Skoroszyty A4 posiadają także często, perforacje pozwalające na wpięcie całego skoroszytu do segregatora. To fantastycznie prosty sposób na to by w zorganizowany sposób zarządzać większą liczbą dokumentów uprzednio wpiętych w skoroszyt. Przygotowując materiały na prezentacje i konferencje, spotkanie lub dla zespołu handlowego, możemy wpiąć skoroszyty i przenosić je bez lęku, że się zagubią.

Kolejną doskonałą cechą skoroszytu na dokumenty są paski brzegowe, dzięki którym możemy umieścić na skoroszycie opis jego zawartości lub przeznaczenia. Paski bywają jednostronne lub dwustronne, ale w większości są wymienne, co pozwala na wielkokrotne używanie skoroszytu do różnych celów. Wcięcia w górnej i dolnej części skoroszytu pomogą w łatwy sposób wsuwać i wysuwać pasek.

Skoroszyty A4 występują w różnych wariantach kolorystycznych, co stwarza dodatkową okazję do tego, aby usystematyzować posiadane dokumenty.

W ofercie naszej hurtowni biurowej można kupić akcesoria do archiwizacji i oprawy dokumentów znanych marek: Biurfol, Durable czy Leitz.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie