Soki, napoje, syropy

NAPOJE DO PICIA

 

Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwoli zachować zdrowie i siły witalne. Najzdrowsza do picia jest woda, ale nie zawszę mamy przecież ochotę tylko na nią. Ludzkość od setek lat urozmaica picie wody poprzez dodawanie do niej środków, które zmieniają jej smak, kolor oraz przede wszystkim czynią napój słodkim.

Najstarszą kategorią są soki, wyciskane z owoców oraz warzyw. Najpopularniejsze rodzaje soków to jabłkowe, pomarańczowe, winogronowe, a w kategorii soków warzywnych - pomidorowe. Dzięki procesowi pasteryzacji nie jesteśmy już skazani na samodzielne wyciskanie soków. Teraz możemy kupić gotowe soki w poręcznych, dobrze opisanych kartonikach, które pozwolą na cieszenie się ich smakiem soków bez względu na porę roku.
Kolejnym sposobem, aby dodać naszym napojom słodyczy są syropy. To zwykle mocno słodzony sok owocowy o zawartości ekstraktu ogólnego powyżej 60%. Do słodzenia używany jest zwykły cukier, ale bywa on często zastępowany syropem glukozowo-fruktozowym. Syropu możemy używać do przygotowania napoju, ale bywa on też popularnym dodatkiem do alkoholi oraz niektórych potraw, np. budyniu.
 

SŁODKIE ORZEŹWIENIE


Kiedy szukamy orzeźwienia, pomogą nam słodkie napoje takie jak Coca-Cola, Pepsi, Sprite, Mirinda, 7Up czy Fanta. Dobrze schłodzone, gazowane napoje występują w różnych wariantach smakowych, gdzie np. klasyczna cola potrafi być wzbogacona o posmak wanilii lub wiśni. Napoje kupimy w różnych wariantach butelek lub puszek. Bogaty asortyment sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Podręczne puszki pozwolą szybko ugasić pragnienie, ale na dużych spotkaniach nawet tych w rodzinnym gronie przyda się nam większy zapas w butelkach 1 lub 2-litrowych. W międzyczasie mogą nam się przydać serwetki lub kostki lodu, co znajdą Państwo w odrębnym dziale
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie