Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Środki czystości

Środki czystości - rodzaje


Ilość dostępnych na rynku środków czystości z pewnością zadziwi niejedną osobę, która nie ma pojęcia o profesjonalnym sprzątaniu. Ich główny podział dzieli je na bardzo uniwersalne oraz te przeznaczone do czyszczenia bardzo specyficznych powierzchni. Bardziej szczegółowa znajomość profesjonalnych środków czystości jest szczególnie przydatna pracownikom, odpowiedzialnym za utrzymanie czystości oraz firmom sprzątającym.

W potocznym znaczeniu środki czystości to substancje używane do czyszczenia i utrzymania czystości w pomieszczeniach. Biorąc pod uwagę typ detergentu, częstotliwość stosowania oraz pH preparatu możemy podzielić je na wiele rodzajów. Jednak te podstawowe to:
 

  • Mydła i detergenty stosowane m.in. w szpitalach, lokalach gastronomicznych i gospodarstwach domowych. Powszechnie znane i najczęściej używane środki czystości.  

 

  • Odtłuszczacze, alkohole i rozpuszczalniki służące do usuwania tłuszczu i plam z oleju.

 

  • Łagodne oraz silne kwasy będące w stanie zlikwidować rozwijające się bakterie i mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia.

 

  • Ciężkie zasady, czyli żrące substancje chemiczne, zawierające w sobie węglan sodu, który jest zdolny do usuwania tłuszczu z garnków i kanalizacji.

 

  • Lekko alkaliczne produkty, czyli delikatne środki czystości - bezpieczne w obecności dzieci i zwierząt.


Profesjonalne środki pomocne w sprzątaniu mieszkania


Sprzątanie domu lub mieszkania to zajęcie, które wykonujemy dość regularnie, ponieważ to jedyny sposób na utrzymanie porządku. Cały ten proces polega między innymi na wycieraniu kurzy, zamiataniu, czy też zmywaniu podłóg. Te czynności bardzo często wykonujemy w praktycznie każdym pomieszczeniu.


Środki czystości do sprzątania kuchni


W trakcie sprzątania kuchni również przyda się wiele środków czystości. Jednymi z podstawowych są płyny służące do czyszczenia sprzętów AGD. Oprócz nich musimy zaopatrzyć się w środek do udrażniania rur, mleczko do czyszczenia blatów kuchennych, odkamieniacz oraz środek do usuwania tłuszczu. Podczas sprzątania kuchni w naszym wyposażeniu środków czystości nie powinno zabraknąć płynu do mycia blatów, zlewu, a także tego do czyszczenia piekarnika, w którym pieczemy przygotowywane wcześniej przysmaki.


Środki czystości do sprzątania łazienki


Łazienka to miejsce, które praktycznie każdym domu lub mieszkaniu wymaga częstego sprzątania. Ma ona tendencję do szybkiego brudzenia się, a to ze względu na wielokrotne używanie w ciągu dnia i nocy przez domowników. 

Ważne jest, aby regularnie czyścić łazienkę, aby zapobiec gromadzenia się tam brudu. Regularne czyszczenie zapobiega tworzeniu się i namnażaniu bakterii na powierzchni czy też w powietrzu. 

Podczas czyszczenia blatów, podłóg i ścian w łazience należy również używać szczotek, ścierek lub gąbek, które posłużą nam do rozprowadzania roztworów dezynfekujących. Te środki czystości zabijają bakterie, dzięki czemu zapewniają odpowiedni poziom czystości. Regularne sprzątanie sprawia, że ??łazienka jest czysta, co z pewnością przełoży się na poprawę jakości życia każdego mieszkańca.


Środki czystości do sprzątania biura, firm


Dbanie o porządek w biurach, czy innych sektorach firm jest bardzo istotne zarówno ze względu na komfort pracowników, jak i na obowiązujące przepisy. Doskonale sprawdzą się tutaj uniwersalne środki czystości, które można stosować na różnych powierzchniach tworzyw sztucznych, szkła czy metalu. 

Nie można także zapomnieć o płynach do czyszczenia sanitariatów, podłóg, czy też luster i szyb. Kupując profesjonalne środki czystości, warto zwrócić uwagę, by bazowały one na naturalnych składnikach, które nie wytwarzają drażniącego zapachu. Nie można oczywiście pominąć tego faktu, że środki czystości do biura powinny być również przystosowane do czyszczenia sprzętu komputerowego.


Środki czystości do sprzątania hotelu


Zachowanie czystości i higieny jest podstawową kwestią w każdym hotelu, która często ma decydujący wpływ na zadowolenie i samopoczucie przebywających w nim gości. Na zachowanie najwyższych standardów wpływa nie tylko jakość pracy kadry sprzątającej, ale też rodzaj stosowanych przez nich środków czystości.

Podczas sprzątania pokojów hotelowych oraz holu przydatne będą następujące typy środków czystości: do mycia i dezynfekcji powierzchni wodoodpornych, szyb i powierzchni szkliwionych, czyszczenia sanitariatów, a także odświeżacze powietrza z funkcją pochłaniania zapachów. Przydatnymi mogą okazać się również preparaty do usuwania plam z powierzchni tapicerowanych oraz płyn do mycia i konserwacji stali.

Wspomniane wyżej środki czystości są używane do czyszczenia i dezynfekcji łazienek i toalet, czyszczenia pomieszczeń mieszkalnych oraz kuchni, a także do celów specjalnych, takich jak czyszczenie dywanów, usuwanie odcisków palców oraz plam po kawie, czy herbacie z powierzchni podłóg i mebli.


Środki czystości do szpitali


Szpital to w zupełności jedno z tych miejsc, gdzie szczególnie ważne jest korzystanie z odpowiednich środków czystości. Większość wykonywanych tam prac obejmuje staranne sprzątanie oraz dezynfekcje sprzętu medycznego, czy też sal szpitalnych. Jest to wymogiem zachowania odgórnie narzuconych norm sanitarnych obejmujących wszelkie placówki medyczne.

Do sprzątania i dezynfekcji używane są tam specjalistyczne środki czystości, które oprócz eliminacji drobnoustrojów usuwają też zanieczyszczenia organiczne. Przydatne również będą środki chemiczne do dezynfekcji narzędzi wykonanych z aluminium, stali, niklu, czy miedzi, a także do wykonanych z materiałów wrażliwych lub tworzyw sztucznych.     


Środki czyszczące do gastronomii


Doskonała higiena w kuchni jest bardzo ważna. Dlatego warto używać nie tylko profesjonalnego sprzętu czyszczącego, ale również wysokiej jakości środków czyszczących. Ten rodzaj nowoczesnego produktu z łatwością usuwa najczęstsze rodzaje zabrudzeń, tłuszczów, kamienia czy osadów. Jednocześnie odnawiają i pielęgnują czyste powierzchnie, tworząc odpowiednie środowisko do przygotowywania żywności.

Produkty z kategorii higiena i środki czystości to kompletna biblioteka artykułów, z których każdy ma określone zastosowanie. Pozwala to na precyzyjne czyszczenie i konserwację poszczególnych urządzeń kuchennych. Wśród takich produktów można znaleźć środki czystości służące do czyszczenia rusztów, piekarników, lodówek i zamrażarek, podłóg,   blatów, sanitariatów i wielu innych obszarów kuchni. Dodatkowo warto wspomnieć o dostępności takich środków czystości, jak tabletki czy mydła antybakteryjne do automatycznych ekspresów do kawy. Szeroka gama ułatwia znalezienie preparatów odpowiednich do czyszczenia całej kuchni.


Gadżety pomocne w sprzątaniu


Sprzątanie jest niezbędne do utrzymania porządku i czystości w miejscach, gdzie spędzamy nasz czas. Każde takie miejsce ma swoje prace porządkowe, które trzeba wykonać w celu utrzymania odpowiedniego poziomu czystości. Prace te obejmują czyszczenie podłogi, okien, mebli i wielu innych powierzchni. Dostępnych jest wiele gadżetów czyszczących, które pomagają w tych zadaniach.

Mop, ściereczki, zmywaki i tym podobne produkty służące do przemywania powierzchni, czy też aplikacji płynów. Wszystkie z nich powinny być odpowiednio chłonne oraz miękkie, aby zapewnić odpowiednią skuteczność sprzątania. Nie można również zapomnieć o mniej oczywistych środkach czystości, takich jak choćby worki na odpady i chusteczki higieniczne, które mogą się przydać w wielu, różnych sytuacjach.


Środki czystości sklep internetowy


Głównym czynnikiem zachęcającym klienta do zakupu środków czystości jest ich cena. Wiele osób podświadomie utożsamia wysoką jakość produktu z wysoką ceną. Jednak istnieją dobre i sprawdzone środki czystości, których cena jest niska. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sklep ze środkami czystości na Biurfan.pl dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć asortyment najwyższej jakości przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Oferujemy dostęp do szerokiej gamy środków czystości. Produkty, które posiadamy w swojej ofercie, dzielimy na wiele różnych kategorii. Znajdziesz u nas profesjonalną chemię czyszczącą, produkty do mycia podłóg i szyb, artykuły do łazienki takie jak płyny, żel I kostki do toalety

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie