Środki czyszczące

Środki czyszczące do komputera – czy są potrzebne?


Na to pytanie, wypada odpowiedzieć krótko i konkretnie - oczywiście, że tak! Komputery stały się częścią naszego życia w stopniu, który wydawał się nierealny jeszcze dwadzieścia lat temu. Powszechny dostęp do tych urządzeń oraz relatywnie niska cena, sprawiły że są one obecne w naszych domach, miejscach pracy i przestrzeni publicznej. Tak jak wszystkie wytwory rąk ludzkich, zużywają się, brudzą i niszczą. I podobnie jak inne przedmioty, tak samo podlegają konieczności dbania o ich czystość. 

Dedykowane środki czyszczące do komputera to szeroka gama produktów, które pomogą nam utrzymać czystość naszego sprzętu komputerowego. Dzięki zastosowanym w nich, specjalnym detergentom, możliwe staje się czyszczenie elementów komputera bez lęku i ich prawidłowe działanie. Sposób działania komputera, który do pracy wymaga działania podzespołów wyposażonych w elementy ruchome, potrafi przyciągać do niego bardzo duże ilości kurzu. Podobnie rzecz ma się z monitorami, które dość szybko ulegają zabrudzeniom, także tym powstałych w wyniku dotknięcia palcami. Stosowanie klasycznych środków do mycia, zamiast preparatu do czyszczenia ekranów, może przynieść więcej szkód niż pożytku - zwłaszcza, jeśli zastosujemy je w dużej ilości. Chyba najlepszym przykładem jest tutaj monitor, do którego mycia bardzo często używa się niewłaściwych produktów czyszczących. 

Klasyczny płyn do szyb lub do mycia naczyń, pomoże tylko na chwile, z bardzo prozaicznej przyczyny - na ekranie powstaną smugi. Kompletnym nieporozumieniem będzie też użycie takich środków do ekranów dotykowych, które mogą je po prostu uszkodzić. Ten sam problem będzie dotyczył tego czym przyjdzie nam nanosić substancję czyszczącą na powierzchnię. Użycie papieru kuchennego lub mokrych szmatek spowoduje powstanie mikrorysek. Dodatkową cechą dedykowanych środków do czyszczenia ekranów laptopów i tak zwanych pecetów jest mała ilość alkoholu tak, aby nie uszkodzić delikatnej powierzchni. Jak widać, nie jest to więc temat błahy.
 

Rodzaje środków do czyszczenia elektroniki – czym się różnią? 


Zestawy do czyszczenia komputera zawierają zwykle produkty potrzebne do czyszczenia monitora, klawiatury i myszy. Część z nich pozwoli zadbać także o obudowę komputera stacjonarnego lub laptopa. Prócz środków chemicznych, przyda się także sprężone powietrze, które pomoże w usunięciu brudu z klawiatury. Coraz częściej bowiem, przychodzi nam spożywać posiłki przy komputerze. Nawet starając się go nie zabrudzić, prawie na pewno się nam uda. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przełożyć klawiaturę do góry nogami i postukać w jej tył. Jeśli nie używacie dedykowanych środków do czyszczenia elektroniki, naocznie przekonacie się o niepożądanej “zawartości” waszych klawiatur.

Prozaiczny problem może stać się źródłem wielu komplikacji, bo brudna klawiatura to prawdziwe siedlisko bakterii i drobnoustrojów, co ma wpływ na naszą higienę. To także źródło brzydkiego zapachu, który zacznie towarzyszyć naszej pracy. Nawet bez spożywania posiłków, mysz i klawiatura pełne są zrogowaciałego naskórka, kawałków paznokci, włosów i naszego potu, które wymagają solidnego czyszczenia. Tu pomoże wspominane wyżej, sprężone powietrze oraz specjalne środki czyszczące komputer.

Coraz częściej do urządzeń sterujących kursorami dołączamy (i słusznie) różnego rodzaju ergonomiczne dodatki. W tym przypadku chodzi o podkładki do klawiatury oraz myszy. W obu przypadkach, produkty te mają bezpośredni kontakt z naszymi rękoma przez co zbierają zarazki i brud. Brudzą się one także od strony blatu naszego biurka, przez co problem staje się niejako podwójny. 
 

Zastosowanie środków czyszczących


Używane regularnie, środki do czyszczenia laptopów i komputerów, pozwolą nam cieszyć się długim i owocnym użytkowaniem naszego sprzętu. Dzięki nim możemy wyczyścić niemal każdy element komputera stacjonarnego lub przenośnego. Ma to znaczenie estetyczne ale, jak wspominaliśmy wyżej, także higieniczne. Nie bez kozery pozostaje też kwestia kurzu, który wprost uwielbia wszystkie urządzenia elektroniczne. Zastosowanie profesjonalnych preparatów czyszczących, pozwala na radykalne zmniejszenie osadzania się kurzu, zwłaszcza na monitorach. To niezwykle ważna informacja, zwłaszcza dla tych którzy są alergikami. Mniejsza ilość kurzu to po prostu mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Drugim wielkim problemem związanym z kurzem jest osadzanie się go na wentylatorze, co stopniowo zwalnia jego pracę a co za tym idzie pogarsza chłodzenie maszyny. 

Do tego dochodzi kwestia o której dość rzadko się wspomina. Zadbany i czysty sprzęt komputerowy to po prostu większe prawdopodobieństwo odsprzedaży w  sytuacji kiedy zdecydujemy się na zakup nowego. I choć specyfikacje są niezwykle ważne, tak samo istotne jest zadbanie o wygląd zewnętrzny preparatem do czyszczenia komputera.
 

Zestawy do komputera - ważniejsze niż myślisz


Jak widać, tak błaha z pozoru sprawa ma wpływ na kondycję naszego sprzętu komputerowego i jakość naszej codziennej pracy. Dzięki stosowaniu akcesoriów do czyszczenia komputera, możemy zyskać lepsze działanie jego podzespołów, zadbać o jego wygląd i higienę własną. Regularne używanie płynów do monitorów pozwoli zachować czystą powierzchnię co sprawia, że nasze oczy będą potrzebowały mniej wysiłku w codziennej pracy. Sprężone powietrze pozwoli przewentylować części ruchome i oczyścić klawiaturę, a specjalne antystatyczne chusteczki zadbają o to, aby na naszym urządzeniu nie zbierał się kurz. 
 

Gdzie kupić najlepsze akcesoria do czyszczenia komputera?


Sklep biurowy Biurfan.pl to miejsce w którym zaopatrzysz się we wszystko czego potrzebujesz w codziennej pracy. Nie inaczej ma się sprawa ze środkami do czyszczenia komputera, które znajdziesz, wśród innych, równie potrzebnych akcesoriów komputerowych. Sklep Biurfan.pl to artykuły biurowe, które ułatwią Ci codzienną pracę, skupione w jednym miejscu. Zawsze w najlepszych cenach.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie