Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Szafki na klucze, sejfy

SEJFY - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE, CO JEST WAŻNE?


Przede wszystkim poszukując sejfu na klucz, z zamkiem elektronicznym lub jeszcze innego należy przemyśleć dokładnie co będzie w nim przetrzymywane. Dzięki temu będzie można dokonać jasnej selekcji w wyborze sprzętu. W przypadku niezwykle wrażliwych dokumentów warto zakup poprzedzić researchem, by mieć pewność, jaki sejf będzie najodpowiedniejszy. Są jednak szalenie ważne niuanse, które pomogą w podjęciu decyzji na temat kupowanego produktu.

Podstawową kwestią, jest rodzaj zamka. Na rynku dostępne są sejfy na klucze oraz sejfy z zamkiem elektronicznym, które również są wyposażone w zamki na klucz.Ta druga opcja wydaje się być bezpieczniejsza, jednakże przy skrytkach o niskiej klasie odporności szyfr numeryczny nie jest problemem do sforsowania dla wprawnego włamywacza. Trzeba także mieć pewność co do  pamięci, aby ustawione w szeregu cyfry nie wypadły nam z głowy. Nie oznacza to oczywiście, że sejfy z zamkami elektronicznymi są złe, gdyż wciąż pozostaje zamek kluczowy. Te są niejednokrotnie wykonane w sposób specjalny, a samo dorobienie klucza na własną rękę nie jest tanie.

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze sprzętu jest jego rozmiar. Przede wszystkim musi on mieścić się w wybranej przez nas lokalizacji. Jeśli zamiarem jest przechowywanie sejfu na klucz w szafie metalowej, najpierw należy odmierzyć wolną przestrzeń. Będzie to punkt wyjścia, od którego należy zacząć poszukiwania.

 

JAKIEGO RODZAJU SEJFY WYBRAĆ DO DOMU, A JAKIE DO BIURA?

 

Najważniejszym jest to, co zostało wspomniane na początku poprzedniego akapitu - do jakiego celu potrzebny jest sejf? Czy wystarczy mi kasetka na pieniądze?

Choć różnica w zagadnieniach “sejf do domu” i “sejf do biura” wydaje się być znacząca, wcale takową nie jest. Wybór produktu do miejsca zamieszkania nie musi oznaczać decyzji o najtańszej szafce lub sejfie na klucz. Wręcz przeciwnie, często w domu przechowywane są dane wrażliwe, które nie tylko nie powinny trafić w niepowołane ręce, lecz także musowo należy je przechować. Takie dokumenty w razie katastrofy ekologicznej lub innego niespodziewanego wydarzenia pozostaną nietknięte.

Osoby lubujące się w stylu industrialnym i w takowym stylizujące mieszkanie znajdą zastosowanie w metalowej szafce na klucze. Zawieszona tuż przy wejściu do mieszkania sprawi, że zawsze będzie wiadomo, gdzie znajdują się klucze. Dodatkowo każdą zawieszkę można podpisać z pomocą samoprzylepnej etykiety, przez co nie będzie trzeba nosić wielkiego pęku w kieszeni. Jest to jedno z zastosowań, choć nie będzie pasowało do domów z silnym akcentem martwej natury, bakłażanów i dyń piżmowych na parapetach.

Wspomniane szafki na klucze zdecydowanie bardziej odnajdą się na pewno w biurze. Pozwoli to w jednym miejscu trzymać metalowe środki otwierania zamków. Warto też przy tym zainwestować w podkładkę do pisania, gdzie na wydrukowanych na kartkach papieru tabelach można prowadzić ewidencję wydanych kluczy.

Niejeden z prezesów, bądź kierowników ucieszy się też z biurowego sejfu na klucz z zamkiem elektrycznym. Nierzadko w głównym biurze przechowywane są akta pracowników i inne dokumenty z danymi firmowymi, jak faktury i wyciągi za przelewy. Aby nie trafiły w niepowołane ręce, przechowanie ich w ognioodpornym i zabezpieczonym sejfie wydaje się najrozsądniejszą opcją.
 

LEPSZE SĄ SZAFKI NA KLUCZE CZY SEJFY?


Zagadnienie to jest przede wszystkim kwestią indywidualną. Szafka na klucze to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jest ich po prostu wiele. Dodatkowo każdy z nich oznaczyć można podpisaną zawieszką, co tylko ułatwi poszukiwanie odpowiedniego środka do otworzenia drzwi.

Jak zostało wspomniane kilka linijek wyżej, szafki na klucze zastosowanie znajdą również w domu. Oprócz jako swoisty wieszak na klucze, można je również wykorzystać w kompletnie inny sposób. Fanatyk wędkarstwa z pewnością przechowa tam spławiki, przynęty i haczyki. Natomiast turyści-zbieracze kolorowych breloczków z odwiedzonych miast znajdzie świetną i pewną skrytkę na swoje zdobycze.

Sejf na klucz będzie lepszy wszystkim tym, którzy potrzebują pewności, że nikt nie ma i nie będzie miał dostępu do schowanych przedmiotów. Może to być także idealny sposób na przechowanie pamiątek rodzinnych, bądź na odkładaną gotówkę z prezentów dla dziecka.
Pamiętać należy o rozmiarach oraz wadze sejfu. Sam fakt, iż skrytka zmieści się na danej półce nie oznacza rozwiązania problemu. Jeśli produkt będzie zbyt ciężki może trwale ją uszkodzić. Tego problemu nie ma siłą rzeczy, gdy mowa o szafce na klucze. Je, w razie zapotrzebowania, można tak zawiesić, jak i postawić. 
 

SZAFKI I SKRZYNKI NA KLUCZE - KTÓRE WYBRAĆ?


Asortyment hurtowni biurowej Biurfan obejmuje sejfy na klucze i sejfy na klucze z zamkami elektrycznymi takich producentów, jak Durable, Opus, Argo, czy też Yellow One. Oferta dostępna jest zarówno w sklepie internetowym oraz stacjonarnym. Oprócz wyposażenie biura posiadamy także produkty, które znajdą swoje zastosowanie zarówno w miejscu pracy, jak i w domu.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie