Szafy metalowe

SZAFY METALOWE BIUROWE


Szafy metalowe przede wszystkim kojarzone są z tym, iż można przechowywać w nich ubrania. W większości zakładów pracownicy, jeśli pozwala na to przestrzeń, chcą mieć miejsce na zostawienie swoich rzeczy. Oczywiście w przypadku, magazynów pomieszczenie do przebierania się jest niemalże obowiązkowe.

Szafy metalowe stanowią alternatywę wszędzie tam, gdzie chce się wprowadzić odmienny element wyglądu. Warto jednakże zaznaczyć, że są to niezwykle praktyczne elementy, które można zastosować na wiele innych sposobów, zarówno w biurze, zakładzie pracy, jak i w domu. Dobrze przecież mieć wydzieloną przestrzeń na narzędzia i inne elementy, które powinny mieć jedno, konkretne miejsce spoczynku.

Nie ma jednak co ukrywać, że pierwszem które przychodzi na myśl to wykorzystanie metalowych szaf na ubrania, czy raczej do ubrań. Przy deszczowej, czy śnieżnej pogodzie nie trzeba martwić się, że kurtki przewieszone przez krzesło spowodują kałużę dookoła miejsca pracy. Jest to praktyczniejsze rozwiązanie od haczyków i uchwytów samoprzylepnych.

Szafy metalowe spełniają wszystkie zasady BHP i usprawniają pracę w każdym zakładzie. Rozmiary dostosowane są tak, by można było je umieścić wszędzie tam, gdzie powinny się znaleźć. Warto jednak przypomnieć, by najpierw zmierzyć długość ściany i wysokość pomieszczenia, gdzie szafa metalowa się znajdzie. Nierzadko może się okazać, że lepiej będzie kupić kilka szaf jednodrzwiowych, niż dwudrzwiowych. Pomoże to usprawnić proces przebierania się pracowników i nie będzie trzeba poświęcać dodatkowej przestrzeni na przebieralnię.
 

SZAFY METALOWE NA DOKUMENTY


Wyposażając biuro najczęściej pod uwagę bierze się fotele, segregatory, pudła archiwizacyjne, a rzadziej meble biurowe na przechowanie dokumentów. A do takich należą właśnie szafy metalowe. Nie ma potrzeby, aby wydruki, faktury i paragony leżały luźno. Wówczas można je w bardzo łatwy sposób zgubić, a gdy będą wymagane do okazania, powstaną problemy. Każdy prowadzący biznes zdaje sobie sprawę z tego, jakie kary grożą za brak odpowiedniej dbałości o bezpieczeństwo dokumentów.

Szafy metalowe na dokumenty to świetne zabezpieczenie tych akt, które nie powinny być łatwo i dla każdego dostępne. Dzięki grubemu materiałowi stanowi też dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, jak woda przez ewentualne zalanie z pomieszczenia powyżej. Wszystkie dokumenty nie powinny leżeć samopas. Warto je włożyć do teczek, bądź też wspomnianych wcześniej segregatorów lub pudeł. Żeby nie pogubić się w tym, co gdzie się znajduje bez problemu oznaczyć je można etykietami samoprzylepnymi lub też (podpisując segregatory miesiącami) przekładkami. Najłatwiej jest oczywiście ze wszelkimi danymi osobowymi, które rozkładają się na konkretne teczki.

Szafy metalowe dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach archiwalnych. Oprócz wspomnianej odporności na niektóre czynniki zewnętrzne dodatkowym atutem jest zamek na klucz. Choć nie jest on niezniszczalny, zdoła uchronić dane wrażliwe przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Ponadto szafy metalowe na dokumenty mają zwykle po kilkadziesiąt centymetrów głębokości, dzięki czemu można w nich zmieścić naprawdę dużo.
 

ZASTOSOWANIE SZAF METALOWYCH


Szafy metalowe często wykorzystywane są nie tylko w biurach, czy zakładach pracy, lecz także w domu. Każdy majsterkowicz znajdzie dla nich bardzo dobre przeznaczenie w garażu. Dzięki dużej pojemności można w nich umieścić zarówno mniejsze urządzenia, jak i niezbędne elementy, typu śruby, czy wkręty. Dodatkowo po przyczepieniu haczyków samoprzylepnych można jeszcze bardziej podnieść organizację wewnątrz, ale też na zewnątrz szafy metalowej. W końcu, zakładając, że nie ma niczego po obu stronach, kable można zawiesić po jednej i drugiej stronie.

W zależności od stylu mieszkania warto zastanowić się nad zakupem takiej szafy do garderoby. Choć może wydawać się to specyficznym pomysłem, warto zastanowić się nad ich umieszczeniem w surowym lofcie, czy też prostym szaro-metalicznym mieszkaniu.

Choć nie jest to przeznaczenie, ciężko nie wspomnieć o ciekawym pomyśle internautów. Otóż niektórzy chcą wykorzystać... szafy metalowe jako wędzarki. Temat lepiej jednak pozostawić, głównie ze względów bezpieczeństwa. W razie potrzeby, przypominamy o produktach BHP.
 

GDZIE KUPIĆ SZAFY METALOWE?


Hurtownia artykułów biurowych Biurfan prowadzi zarówno sprzedaż produktów do konferencji i prezentacji, jak i elementów wyposażenia biura. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz słuchając ich potrzeb nawiązana została współpraca z firmami takimi, jak Q-Connect i Metalkas. O ile ostatni producent kojarzony jest między innymi z takimi wyrobami, o tyle nabywcy wierni pierwszemu mogą być zaskoczeni takim produktem w jego asortymencie, jak szafa metalowa.

Polecamy zapoznać się z pełną ofertą hurtowni artykułów biurowych Biurfan. Szeroka gama oferowanych towarów obejmuje między innymi urządzenia biurowe, artykuły papiernicze, ale także produkty służące do zachowania higieny i czystości. Wszystko jest podyktowane znajomością potrzeb klientów oraz wysłuchiwaniem ich potrzeb.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie