Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Tablice i akcesoria

Tablice: biurowe i do domu

Tablice nieodłącznie kojarzą się ze szkołą. Po głębszym zastanowieniu się nad jej funkcjami łatwo dojść do konkluzji, że przydać się może wszędzie. Bez różnicy, czy mówimy o tablicy magnetycznej, czy tablicy korkowej. Jest to bodajże najczęściej wykorzystywane akcesorium do prezentacji.

W biurze na tablicach można w prosty sposób przekazać informację, na przykład współpracownikowi, z którym mijamy się urlopami. W przypadku konkursów z łatwością uporządkuje się listę liderów.

W domu tablica suchościeralna pomoże w edukacji rodzicom, zaś tablica korkowa może posłużyć do przypomnienia o wyniesieniu śmieci, zakupie samochodu lub ponagleniu do nabycia bakłażana.

Tablica interaktywna natomiast będzie idealnym uzupełnieniem sprzętu audiowizualnego. Obraz na nich płynnie przepływa, a efektowność i efektywność przyciąga uwagę każdego obserwatora.
 

Tablice korkowe – praktyczne i wygodne w użyciu


Tradycyjna, najpopularniejsza i niezmiennie użyteczna - w ten sposób można prosto i klarownie opisać czym jest tablica korkowa. To najlepsze rozwiązanie do przypięcia ważnych informacji, notatek, przypominajek czy zdjęć, na które z chęcią spoglądamy.
 
Tablica korkowa świetnie sprawdza się w biurze, pokoju dziecięcym czy gabinetach. Ich powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a dzięki zwykłym i łatwo dostępnym pinezkom przyczepimy pożądane przez nas informacje, fotografie czy rysunki dzieci. Dodatkowo atutami są niewątpliwie cena, łatwość dostępu i rozmiarowość. Dostępne są zarówno takie większe, jak i małe - idealne właśnie w przestrzeni domowej.
 

Czym są tablice magnetyczne suchościeralne?


Tablica suchościeralna
to idealne rozwiązanie nie tylko w placówkach edukacyjnych jak szkoły i uczelnie, lecz także w biurach i salach konferencyjnych. W porównaniu do tradycyjnych tablic na kredę jest to zdecydowanie czystsze rozwiązanie. W miejscu, gdzie ustawiamy tablicę możemy zapomnieć o oparach unoszących się z kredy. Tablica suchościeralna ma także właściwości magnetyczne, co pozwala prezentować materiały wizualne przyczepiając je magnesem.

Dodatkowo wycieranie nie wymaga wody, przez co jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne. Kolejnym plusem jest mnogość kolorów markerów, co w przypadku posiadania takiej tablicy w domu, sprawi wiele radości najmłodszym.
 

Tablice do rysowania, pisania i przypinania kartek – pomocne w organizacji


Tablice wszelkiej maści mogą pełnić różne funkcje. Wszystko tak naprawdę zależy od własnej inwencji.

W przypadku tablic suchościeralnych opcji jest bez liku. Dzięki funkcji tablicy magnetycznej można do niej przyczepić prace najmłodszych do podziwiania lub notatki w przypadku studentów. Odpowiednio podpisane ułatwią zapamiętywanie i naukę do egzaminów. Pomaga w tym również mnogość kolorów pisaków. Priorytetyzacja za pomocą barw to bodaj najprostsza technika.
 

Tablica na biurko, na ścianę, stojąca czy na kółkach – która lepsza?


Wybór odpowiedniej tablicy zależy w dużej mierze od tego, do czego jest nam potrzebna.
Jeśli poszukujemy odpowiedniego sprzętu służącego do prezentacji, wówczas najlepszym wyborem będzie flipchart lub też tablica na kółkach. Pierwszy zapewni możliwość “przeskakiwania” pomiędzy tematami. Gdy przykładowo omawiamy różne warzywa, z łatwością wrócimy do poruszanego 3 strony wcześniej bakłażana. Tablica na kółkach pozwala na zmianę pozycji, względem okna przez co uniknie się problemów z niedopatrzeniem czegoś przez uczestników konferencji z powodu światła słonecznego. Ponadto tablice na kółkach są niezwykle ciche i lekkie - nie wymagają dużej tężyzny fizycznej do transportu.

W pokoju dziecięcym w zależności od miejsca bardziej przydatne są tablice korkowe, które można zarówno postawić na biurku, jak i powiesić na ścianę.

Bardziej wymagający ucieszą się z tablicy magnetycznej na ścianę. Pozwoli ona na zapis myśli i obliczeń, przez co będzie świetnym wyborem dla studentów. Spotkamy je również w szkołach, które odchodzą powoli od tablic kredowych. One z kolei wciąż są przydatne rodzicom. Choć kreda jest łatwo zmywalna, chodniki i ściany nie wyglądają estetycznie z malunkami.
 

Przydatne akcesoria do tablic korkowych, magnetycznych i innych


Samo posiadanie tablicy nie daje pełni możliwości. Karteczki do notowania i pinezki będą niezbędne przy tablicy korkowej, tak samo, jak długopis, aby móc zamieścić na niej notatki i przypomnienia.

Tablica magnetyczna suchościeralna wykorzystywana zwłaszcza w szkole bardzo szybko zyskuje ślady użytkowania. O ile zapiski wystarczy wytrzeć ściereczką lub specjalną gąbką magnetyczną, o tyle samo to powoduje zabrudzenia. Raz dziennie dobrze jest nanieść specjalny preparat służący do czyszczenia tablic suchościeralnych. Taki środek posiada także funkcję konserwującą i zabezpieczającą.
 

Gdzie kupić tablice biurowe – szeroki wybór w BIURFAN


Hurtownia biurowa Biurfan posiada niezwykle szeroką ofertę zarówno tablic, jak i elementów wyposażenia biura. Produkty najwyższej jakości od najlepszych producentów, jak Taurus, 2x3 i Nobo zapewnią długie i owocne korzystanie z posiadanych sprzętów.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie