Tablice interaktywne

Co to jest tablica interaktywna i do czego służy?

W sali lekcyjnej, czy wykładowej zazwyczaj elementem wyposażenia jest tablica suchościeralna. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więc szkół i uczelni zaopatruje się w nowoczesne urządzenia, które ułatwiają przekazywanie wiedzy. Jednym z takich sprzętów jest tablica multimedialna, która niewątpliwie przypadła do gustu nauczycielom szkolnym i akademickim. Tego typu urządzenia można jednak wykorzystywać również w innych miejscach np. w pracy. Spotkania biznesowe, szkolenia i konferencje – na każdym z tych spotkań warto skorzystać z tablicy interaktywnej. Wszystko co na niej umieścimy możemy zapisać i przesłać zainteresowanym drogą mailową. To bardzo ułatwia przekazywanie danych uczestnikom spotkań i dodatkowo sprawia, że tego typu wydarzenia zyskują rangę profesjonalnych.

Jak działa tablica interaktywna?

Przed zakupem warto zastanowić się jak działa tablica interaktywna? I chociaż mogłoby się wydawać, że to skomplikowany sprzęt, w rzeczywistości łatwo go obsłużyć. Działanie interaktywnej tablicy opiera się na elektronicznym module, który przekazuje do komputera określone informacje. Dotyczą one położenia tablicy i dłoni, którą nanosimy dane na powierzchnię ekranu. Te informacje widoczne są na interaktywnej tablicy po przyłożeniu kursora myszy, a dzięki projektorowi multimedialnemu widać każde działanie wykonane za pomocą danego wskaźnika.

Ile kosztuje tablica interaktywna

Urządzenia takie jak tablice interaktywne występują na rynku w wielu wariantach. Z tego względu ich ceny różnią się od siebie, co związane jest głównie z ich wielkością i ilością wbudowanych funkcji. Jeśli zależy nam na sprzęcie na lata, który będzie służył długo, warto postawić na sprzęt najwyższej klasy.

Cena tablicy interaktywnej waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W wielu przypadkach nie ma jednak konieczności inwestować w najdroższe modele. W naszym sklepie Biurfan.pl można otrzymać tablice interaktywne w cenie od 4 do 6 tysięcy złotych, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet wymagających odbiorców.

Tablica interaktywna do szkoły to świetna alternatywa do jej tradycyjnych odpowiedników. Tym bardziej, że bardzo często można z niej również korzystać jak z tablicy suchościeralnej. Takie urządzenie jest więc doskonałą pomocą dydaktyczną, dzięki której prowadzenie lekcji jest o wiele łatwiejsze. Dzisiejszy rozwój technologiczny umożliwia korzystanie z takich udogodnień jakim jest tablica szkolna interaktywna i warto z niej korzystać.

Jak wygląda tablica interaktywna

Tablica interaktywna to nic innego jak duży ekran projekcyjny. Obraz jest widoczny dla wszystkich, którzy znajdują się w sali konferencyjnej czy wykładowej. To urządzenie o dużej powierzchni, które jest czułe na dotyk i można tak jak w przypadku tradycyjnych tablic pisać po niej i rysować.

Praca na tablicy interaktywnej przypomina korzystanie z dużego tabletu. To urządzenie posiada wiele zastosowań. Umożliwia zapisanie wszystkiego co umieściliśmy na tablicy – notatki i rysunki. Można wówczas przekazać materiał w wersji elektronicznej lub papierowej studentom lub uczniom.

Na interaktywnej tablicy można wyświetlić dowolny edukacyjny program, a także stronę internetową, która dostarcza informacji dotyczących danego tematu. Na takim urządzeniu można przygotować dla uczniów ćwiczenia interaktywne. Tego typu praktyki edukacyjne równolegle oddziałują na wiele zmysłów dziecka. To z kolei sprawia, że tablica szkolna interaktywna pozwala na szybkie i efektywne przyswajanie wiedzy. A naszym internetowym sklepie papierniczym można znaleźć tablice interaktywne 2x3, które świetnie sprawdzą się nie tylko w szkole, ale również w przedszkolu czy w Sali konferencyjnej.

Wykorzystanie tablicy interaktywnej

Tablice i akcesoria do tablic to kategoria, która kojarzy się jedynie z salami lekcyjnymi, czy też wykładowymi. Z czasem zaczęli doceniać je prowadzący prezentację, ponieważ zyskali ścieralną powierzchnię do zapisywania różnych informacji. Tablice z czasem jednak zostały zastąpione przez flipcharty suchościeralne, a w późniejszym czasie - przez tablice interaktywne.


Wielokrotnie prowadzący wykłady tak na uczelniach, jak i komercyjnie, poruszali temat kompletacji 
akcesoriów do prezentacji. Magnesy, pinezki, wskaźniki teleskopowe i laserowe… Jak się to wszystko zbierze, to torba waży dobre kilka kilogramów. Wszystko po to, by uczestnicy prezentacji nie byli znudzeni. Wiele kłopotów rozwiązuje interaktywna tablica.

To znakomite narzędzie, które pozwala - jak sama nazwa wskazuje na bieżącą interakcję podczas prezentacji materiałów. Wykorzystanie tablicy interaktywnej sprawdza się znakomicie w trakcie wyświetlania, gdyż można po niej rysować. Dzięki temu słuchacze stają się integralną częścią, przedstawiają swoje pomysły, które nie tylko pozwolą im więcej zapamiętać, lecz także dadzą nowe spektrum prowadzącemu.

Tablica interaktywna do biura przyda się każdemu, kto pracuje w dynamicznej przestrzeni. Powieszona w sali konferencyjnej stanie się z marszu centralnym punktem wglądu i ułatwi omówienie dowolnego punktu z agendy spotkań. Wykresy statystyczne można spokojnie edytować, jak i można dodawać uwagi i złote myśli wszystkich uczestników.
 

Tablice interaktywne dla dzieci i nie tylko - tablice multimedialne do szkoły, przedszkola


W dzisiejszych czasach najmłodsi mają bardzo łatwy dostęp do takiej elektroniki, jak tablety, smartfony, czy nawet laptopy. Od dziecięcych lat bombardowani są także wszelkimi animacjami z telewizorów, czy w przestrzeni publicznej. Dawkowane może to przynieść niezwykłe skutki w postaci szybszej nauki. I to właśnie w celu edukacyjnym wykorzystywana jest tablica multimedialna do przedszkola.

Możliwości interaktywnej obsługi to nie lada gratka dla dzieci będących na samym początku edukacyjnej drogi. Dzięki naukowcom, którzy zajmują się analizą zachowań wiadomym jest, że najmłodsi potrzebują różnych bodźców. Tablica dla dzieci interaktywna to świetne wyjście, które skupi ich uwagę i pozwoli prowadzącym na szybszą naukę. A jeśli ktoś ma kłopoty z użyciem funkcji tablicy dotykowej, nie ma problemu: niepodłączona spełnia także funkcję 
tablicy magnetycznej. Warto wówczas jednak mieć na uwadze, by placówka, czy sala zaopatrzona była w odpowiednią ilość akcesoriów do tablic.
 

Jak pisać na tablicy interaktywnej? Jak ją obsługiwać?


Obsługa tablicy interaktywnej jest bardzo intuicyjna. Oczywiście osoby mniej zaznajomione z elektroniką użytkową będą miały z początku kłopot. Nie jest to nic złego, po prostu każdy zapamiętuje rzeczy w swoim tempie. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie tablice multimedialne posiadają płytę CD z oprogramowaniem, jak i instrukcję.

Każdy, kto brał udział w mniejszym lub większym szkoleniu zauważył zapewne, że prowadzący zazwyczaj mają swoje 
flipcharty i akcesoria do flipchartów. Jak było wspominane wcześniej, powoduje to dodatkowy bagaż, który należy przenosić z miejsca na miejsce. Zazwyczaj też są to przedmioty dość nieporęczne. Tablice interaktywne rozwiązują większość z tych kłopotów. Oczywiście wciąż przydatne są wskaźniki, czy też markery do tablic suchościeralnych. Niemniej jednak prezentacje można przenosić na różnych nośnikach, a do wszystkiego potrzeba jedynie projektora do tablic interaktywnych.
 

Zastosowanie tablicy interaktywnej


Tak, jak tradycyjne 
flipcharty magnetycznetablica dotykowa szkolna może być przenoszona z sali do sali. Problematyczny w całym tym procesie może być rozmiar. Samo zdjęcie i przeprowadzenie przez drzwi, w zależności od wielkości - najlepiej w dwie osoby, by nie uszkodzić produktu, to jedno. Jeśli jednak drugie z pomieszczeń ma mniejszy metraż, wówczas wyjątkowe cechy tablicy multimedialnej tracą na wartości. Wciąż oczywiście można na niej pracować, niemniej uczestnicy lekcji, czy zajęć nie będą odczuwali pełni satysfakcji.

Tablice multimedialne w szkole natychmiast zdobyły serca uczniów. Lekcje języka polskiego nie muszą być przerywane z powodu kłopotów z 
ekranem projekcyjnym, czy ograniczonej możliwości wyświetlania prezentacji. Tablica interaktywna w szkole nie tylko aktywizuje młodzież, lecz także - a może przede wszystkim - przykuwa ich uwagę. Są bardziej skupieni na lekcji i szybciej zapamiętują informacje, które zazwyczaj wypadłyby im z głowy po opuszczeniu klasy.

Hurtownia papiernicza Biurfan od dawna dostarcza artykuły zarówno biurom, jak i szkołom oraz przedszkolom. Tablice korkowe dla dzieci, czy tablice multimedialne to tylko niektóre z produktów wybieranych przez placówki. Również klienci indywidualni często wybierają Biurfan, jako swojego dostawcę. Szeroki wybór i wielka dostępność papierów ksero, zamienników tuszy, jak i tablic interaktywnych przyciąga coraz to nowe rzesze nabywców. Doceniają oni indywidualne podejście, jak i same artykuły biurowe pochodzące od najlepszych polskich i światowych producentów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie