Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Tablice interaktywne

Co to jest tablica interaktywna i do czego służy? Jak działa tablica dotykowa?


Iluż to uczniów i studentów zdziwiło się, gdy weszli do klasy i okazało się, że na ścianie wcale nie wisi ta sama tablica suchościeralna dla dzieci jaką pamiętamy z dzieciństwa. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest tablica multimedialna, w mig zdobyła serca nauczycieli, prowadzących wykłady, czy też prezentacje.

Tablice i akcesoria do tablic od zawsze były dziedziną, która prężnie się rozwijała, ze względu na swoją wszechobecność. Przed laty te produkty kojarzyły się jedynie z salami lekcyjnymi, czy też wykładowymi. Z czasem zaczęli doceniać je prowadzący prezentację, bo zyskali ścieralną powierzchnię do zapisywania myśli grupy. Tablice z czasem jednak zostały zastąpione przez flipcharty suchościeralne, a w późniejszym czasie - przez tablice interaktywne.
 

Wykorzystanie tablicy interaktywnej


Wielokrotnie prowadzący wykłady tak na uczelniach, jak i komercyjnie, poruszali temat kompletacji akcesoriów do prezentacji. Magnesy, pinezki, wskaźniki teleskopowe i laserowe… Jak się to wszystko zbierze, to torba waży dobre kilka kilogramów. Wszystko po to, by uczestnicy prezentacji nie byli znudzeni. Wiele kłopotów rozwiązuje interaktywna tablica.

To znakomite narzędzie, które pozwala - jak sama nazwa wskazuje na bieżącą interakcję podczas prezentacji materiałów. Wykorzystanie tablicy interaktywnej sprawdza się znakomicie w trakcie wyświetlania, gdyż można po niej rysować. Dzięki temu słuchacze stają się integralną częścią, przedstawiają swoje pomysły, które nie tylko pozwolą im więcej zapamiętać, lecz także dadzą nowe spektrum prowadzącemu.

Tablica interaktywna do biura przyda się każdemu, kto pracuje w dynamicznej przestrzeni. Powieszona w sali konferencyjnej stanie się z marszu centralnym punktem wglądu i ułatwi omówienie dowolnego punktu z agendy spotkań. Wykresy statystyczne można spokojnie edytować, jak i można dodawać uwagi i złote myśli wszystkich uczestników.
 

Tablice interaktywne dla dzieci i nie tylko - tablice multimedialne do szkoły, przedszkola


W dzisiejszych czasach najmłodsi mają bardzo łatwy dostęp do takiej elektroniki, jak tablety, smartfony, czy nawet laptopy. Od dziecięcych lat bombardowani są także wszelkimi animacjami z telewizorów, czy w przestrzeni publicznej. Dawkowane może to przynieść niezwykłe skutki w postaci szybszej nauki. I to właśnie w celu edukacyjnym wykorzystywana jest tablica multimedialna do przedszkola.

Możliwości interaktywnej obsługi to nie lada gratka dla dzieci będących na samym początku edukacyjnej drogi. Dzięki naukowcom, którzy zajmują się analizą zachowań wiadomym jest, że najmłodsi potrzebują różnych bodźców. Tablica dla dzieci interaktywna to świetne wyjście, które skupi ich uwagę i pozwoli prowadzącym na szybszą naukę. A jeśli ktoś ma kłopoty z użyciem funkcji tablicy dotykowej, nie ma problemu: niepodłączona spełnia także funkcję tablicy magnetycznej. Warto wówczas jednak mieć na uwadze, by placówka, czy sala zaopatrzona była w odpowiednią ilość akcesoriów do tablic!
 

Jak pisać na tablicy interaktywnej? Jak ją obsługiwać?


Obsługa tablicy interaktywnej jest bardzo intuicyjna. Oczywiście osoby mniej zaznajomione z elektroniką użytkową będą miały z początku kłopot. Nie jest to nic złego, po prostu każdy zapamiętuje rzeczy w swoim tempie. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie tablice multimedialne posiadają płytę CD z oprogramowaniem, jak i instrukcję.

Każdy, kto brał udział w mniejszym lub większym szkoleniu zauważył zapewne, że prowadzący zazwyczaj mają swoje flipcharty i akcesoria do flipchartów. Jak było wspominane wcześniej, powoduje to dodatkowy bagaż, który należy przenosić z miejsca na miejsce. Zazwyczaj też są to przedmioty dość nieporęczne. Tablice interaktywne rozwiązują większość z tych kłopotów. Oczywiście wciąż przydatne są wskaźniki, czy też markery do tablic suchościeralnych. Niemniej jednak prezentacje można przenosić na różnych nośnikach, a do wszystkiego potrzeba jedynie projektora do tablic interaktywnych.
 

Zastosowanie tablicy interaktywnej


Tak, jak tradycyjne flipcharty magnetyczne, tablica dotykowa szkolna może być przenoszona z sali do sali. Problematyczny w całym tym procesie może być rozmiar. Samo zdjęcie i przeprowadzenie przez drzwi, w zależności od wielkości - najlepiej w dwie osoby, by nie uszkodzić produktu, to jedno. Jeśli jednak drugie z pomieszczeń ma mniejszy metraż, wówczas wyjątkowe cechy tablicy multimedialnej tracą na wartości. Wciąż oczywiście można na niej pracować, niemniej uczestnicy lekcji, czy zajęć nie będą odczuwali pełni satysfakcji.

Tablice multimedialne w szkole natychmiast zdobyły serca uczniów. Lekcje języka polskiego nie muszą być przerywane z powodu kłopotów z ekranem projekcyjnym, czy ograniczonej możliwości wyświetlania prezentacji. Tablica interaktywna w szkole nie tylko aktywizuje młodzież, lecz także - a może przede wszystkim - przykuwa ich uwagę. Są bardziej skupieni na lekcji i szybciej zapamiętują informacje, które zazwyczaj wypadłyby im z głowy po opuszczeniu klasy.

Hurtownia papiernicza Biurfan od dawna dostarcza artykuły zarówno biurom, jak i szkołom oraz przedszkolom. Tablice korkowe dla dzieci, czy tablice multimedialne to tylko niektóre z produktów wybieranych przez placówki. Również klienci indywidualni często wybierają Biurfan, jako swojego dostawcę. Szeroki wybór i wielka dostępność papierów ksero, zamienników tuszy, jak i tablic interaktywnych przyciąga coraz to nowe rzesze nabywców. Doceniają oni indywidualne podejście, jak i same artykuły biurowe pochodzące od najlepszych polskich i światowych producentów.
arrow_downward