Tablice suchościeralne

TABLICA SUCHOŚCIERALNA - CO TO JEST


Choć kiedyś wydawało się to niemożliwe, wynaleziono w końcu czystszy sposób od pylących tablic kredowych. Charakterystyczny zapach kredy, pielgrzymki wybranych do portierni po dodatkowe pudełko lub do łazienki, aby zmoczyć gąbkę - wielu osobom nadal właśnie to kojarzy się z klasą szkolną. Całe szczęście można odeszło to do lamusa, dzięki nowemu wynalazkowi.

Tablica suchościeralna to idealne rozwiązanie nie tylko w placówkach edukacyjnych jak szkoły i uczelnie, lecz także w biurach i salach konferencyjnych. Choć kojarzą się przede wszystkim z wiszeniem w centralnym punkcie na ścianie z rozwojem technologii do obiegu weszły także tablice suchościeralne na stojaku, a nawet jeżdżące na kółkach! To właśnie one poszerzają możliwości prezentacji, pozwalając na zmianę pozycji przez prowadzącego. Dynamicznie prowadzone szkolenia zapadną w pamięci wszystkich obecnych. Dodaje to także możliwość przeprowadzania różnych gier i zabaw integracyjnych.

W porównaniu do tradycyjnych kredowych, tablica suchościeralna to zdecydowanie czystsze rozwiązanie. Jak było wspomniane na początku, w pomieszczeniu z nią możemy zapomnieć o oparach unoszących się z kredy i gąbki. Ponadto nauczyciel, czy prowadzący wykład lub szkolenie nie musi martwić się o brudne palce oraz o to, że w konsekwencji pobrudzi się nimi następnie laptop, odzienie lub jedzenie.

Tablica suchościeralna ma także właściwości magnetyczne. Pozwala to prezentować materiały wizualne przyczepiając je magnesami. Dzięki temu łatwo jest na przykład omawiać malowidło na zajęciach plastycznych. Nauczyciele młodszych klas będą mogli pokazać na niej prace dzieci lub też zaprezentować prace konkursowe.

 

TABLICE SUCHOŚCIERALNA - JAK CZYŚCIĆ


Zapewne każdy pamięta z czasów szkolnych ten moment, gdy cała tablica była zapisana i zaczynał się proces robienia na niej miejsca. Dyżurny wybierał się do najbliższego zlewu, a potem przecierał wilgotną gąbką lub szmatką powierzchnię. Na niej robiły się zacieki i trzeba było poczekać, aż wyschnie - inaczej wszystkie trudy zapisania szły na marne. Niejednokrotnie jednak nie było czasu, aby udać się po wodę. Przetarcie na sucho powodowało kichanie i kaszel, a siedzący w pierwszych rzędach mogli poczuć i zobaczyć na sobie opadający powoli pył.

Biała tablica suchościeralna, jak sama nazwa wskazuje, nie wymaga od użytkownika mokrej szmatki. Do pozbycia się zapisów wystarczy gąbka magnetyczna, która jest dołączana przy każdym zakupie. W przypadku, gdy zostanie ona zakupiona, skradziona, bądź straci swoje możliwości, można wykorzystać suchą ściereczkę. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne, bo pozwala nam zaoszczędzić wiele wody, jakże niezbędnej do życia. Warto przy tym podkreślić, że owe specyficzne czyścidło jest również dostępne osobno i nie trzeba dokonywać nowego zakupu tablicy. Ponadto chcąc uniknąć ponownego zgubienia można zaopatrzyć się w niezwykle funkcjonalny holder na tablicę suchościeralną. Umożliwia on organizację przedmiotów niezbędnych do operowania tablicą w zależności od potrzeb.

Warto jednak zaznaczyć, że tablicę suchościeralną należy okresowo myć specjalnym płynem. Raz dziennie powinno wystarczyć, jednak należy zwrócić uwagę na jej stan. Dzięki temu przedłużona zostaje jej żywotność, co efektywnie przełoży się na lepsze doznania wizualne użytkowników.

 

TABLICA SUCHOŚCIERALNA JAKĄ WYBRAĆ


Przede wszystkim należy zastanowić się nad celem. Jeśli szukamy jej do klasy, wybór należy rozpocząć od tablicy magnetycznej suchościeralnej 120x90 cm. Jest to niezwykle powszechny rozmiar, który idealnie sprawdza się w również w salach konferencyjnych. Spokojnie znajdzie się na nim miejsce na mapę myśli, zapiski lub prezentację tak materiałów edukacyjnych, jak i plastycznych.

Zastanawiając się nad zakupem tablicy suchościeralnej dla dzieci, z pomocą przyjdą mniejsze rozmiary. Oszczędzają one dużo miejsca, a rodzice w sposób czysty i przejrzysty będą mogli wyjaśnić na przykład obliczenia matematyczne bądź budowę bakłażana. Twórcze pociechy poza rokiem szkolnym na tablicy suchościeralnej mogą tworzyć malowidła, ale również wykorzystać ją do twórczych zabaw z rówieśnikami.

Osoby, które przekazują wiedzę specyficzną dużo robią tym, jak wyglądają. Chodzi tu jednak nie tylko o wygląd fizyczny, lecz także elementy jakich używają w swoich prezentacjach. Ich uwaga powinna się skupić na tablicy suchościeralnej na kółkach. Nierzadko są one bardziej kosztowne od innych, ale dodają animuszu i pozwalają na mobilną prezentację danego tematu. Nabywając dodatkowo wskaźnik laserowy kilkoma przedmiotami można zbudować swój pozytywny obraz.

 

TABLICA SUCHOŚCIERALNA - GDZIE KUPIĆ


Szeroki wybór tablic i akcesoriów dostępny jest w hurtowni biurowej Biurfan w wygodnej opcji z wysyłką lub odbiorem osobistym w siedzibie firmy. Oferowane produkty pochodzą od znamienitych marek, jak na przykład 2x3, Hexagon, Leitz, Leviatan czy OfficeBoard.
Szeroki asortyment obejmuje także inne akcesoria służące do prezentacji i konferencji: tablice korkowe, t?ablice interaktywne czy flipcharty.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie