Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Tabliczki i ramki

Tabliczki informacyjne na drzwi biurowe


Tabliczki informacyjne na drzwi od dawna ratują wszystkich tych, którzy wchodzą do nieznanego miejsca. Nie każdy gabinet lekarski, czy też biuro, mają numerację na drzwiach. A będąc odsyłanym do Jana Kowalskiego, bądź Teresy Nowakiewicz, ciężko jest znaleźć odpowiednie pomieszczenie bez znajomości miejsca.

To właśnie dzięki tabliczce informacyjnej każdy petent z łatwością odnajdzie biuro, którego szuka. Ich funkcjonalność to jednak więcej, niż sama kartka papieru z imieniem i nazwiskiem. W zależności od wielkości wybranego modelu można tam umieścić o wiele więcej informacji. Nazwa firmy, logo, godziny pracy… Tabliczka informacyjna przydrzwiowa to świetny drogowskaz dla nieświadomych obserwatorów!

To także dzięki nim można odznaczyć miejsca, do których wstęp powinien być zakazany. Tak samo sytuacja ma się, gdy do wyznaczonej strefy wejście mają tylko i wyłącznie osoby upoważnione. One najczęściej są wybierane, jako tabliczki informacyjne do sklepu, choć oczywiście będą niezbędne także w biurach, czy magazynach.
 

Informacyjne ramki magnetyczne


Ciężko tak naprawdę znaleźć branżę, w której nie będą potrzebne, bądź chociaż przydatne plakietki informacyjne na drzwi. We wspomnianych powyżej miejscach ciężko sobie wyobrazić poruszanie się bez ich obecności. Co istotne, różne obszary użycia tabliczek informacyjnych na drzwi wymagają odrębnych modeli.

Dla przykładu, restauracje i inne lokale gastronomiczne nie przez cały okres pracy będą bazowały na jednym menu. Oczywiście zależy to od miejsca, ale lepiej jest założyć, że niektóre pozycje mogą zniknąć z karty dań. Z tego też tytułu przyda się ramka informacyjna magnetyczna.

Uspokajając - nazwa nie oznacza, że można je umieścić tylko i wyłącznie na metalowej powierzchni. Spód pokryty jest warstwą z klejem, co czyni je tabliczkami na drzwi samoprzylepnymi. To przód produktów posiada uchylną magnetyczną część. Dzięki niej w bardzo szybki sposób można “opróżnić” jej zawartość i uzupełnić nową. To będzie znaczne ułatwienie tak dla obsługi, jak i dla klientów.

Tabliczki informacyjne przydrzwiowe z magnetycznym wymagają płaskiej, gładkiej płaszczyzny. Na tapetach, powierzchniach antyadhezyjnych, styropianie, piance i wszelkich porowatych powierzchniach. Wybrany obszar musi być gładki, wolny od tłuszczu i innych zabrudzeń, jak na przykład kurz, które mogłyby mieć negatywny wpływ na przyklejaną ramkę informacyjną.

Naturalnie umieszczając tabliczki informacyjne zewnętrzne należy upewnić się, że zostały one dobrze przyklejone. Nikt nie chce przecież, by trzeba było je poprawiać raz za razem. Z twardych i gładkich powierzchni samoprzylepne tabliczki na drzwi można bez najmniejszego problemu odkleić.
 

Szeroki wybór ramek i tabliczek informacyjnych


Tak, jak wiele jest branż, które potrzebują tabliczek i ramek informacyjnych, tak samo wiele różnych modeli potrzebnych jest na rynku. Bez sensu przecież, by lokalny miejscowy mini market poszukując tabliczki z godzinami otwarcia sklepu musiał decydować się na taką, do której zmieści się jedynie kartka z informacjami zapisanymi czcionką wielkości 12 punktów.

Tak, jak wśród akcesoriów do prezentacji znajdą się mniejsze flipcharty, jak i takie z rozkładanymi ramionami, które powiększają przestrzeń pracy prelegenta, tak i wśród ramek informacyjnych będzie naprawdę wiele produktów. Wspomniany przykład sklepu jest chyba najprostszym. Ewentualni klienci nie powinni podchodzić niemal pod same drzwi, by sprawdzić godzinę, do której ewentualnie mogą wrócić. Dlatego też tablica z godzinami otwarcia powinna być rozmiaru A3 lub nawet większa.

Metalowe tabliczki informacyjne najczęściej spotyka się na korytarzach biur. Pojawiają się zarówno w wersji tabliczki informacyjnej przydrzwiowej, jak i takiej, którą bezpośrednio montuje się na drzwiach. Przeważnie są to ramki wymiarów A4, bądź mniejsze. Nie muszą być aż tak “krzykliwe”, choć fakt faktem - ramki wymiarów A2 sprawdzą się w budynkach starszej daty. Wówczas korytarze tworzono o wiele szersze, pozostawiając wiele przestrzeni.
 

Popularne tabliczki i ramki informacyjne


Tak, jak łatwo odpowiedzieć na pytanie “tabliczka informacyjna co to?”, tak ciężko wyróżnić model, który najczęściej pada wyborem klientów. Wpływ na podejmowaną decyzję mają tak potrzeby miejsca, jak i walory estetyczne. Nie od dziś wiadomo, że szczegóły mają znaczenie i jeden nietrafiony element może popsuć ocenę wzrokową danej przestrzeni.

Tablice na drzwi biurowe zazwyczaj są prostymi ramkami informacyjnymi, których nie trzeba zbyt często wymieniać. Wystarczy przykleić ją w wybranym miejscu (pamiętając oczywiście o uprzednim wyczyszczeniu powierzchni) i umieścić w niej informację z nazwą stanowiska osoby, do której dane pomieszczenie biurowe należy. W przypadku awansu i zmiany lokalizacji nie trzeba wprowadzać nowego imienia i nazwiska.

Tablica informacyjna z pleksi ma oczywiście pewien minus - nie jest kompletnie szczelna. Osłona z tworzywa powstrzyma umieszczoną w niej notkę informacyjną przed wypadnięciem w przypadku dużego wiatru - zakładając, że została zamontowana poprawnie. Jednak kompletnie odsłonięta straci na walorach w starciu z siłami deszczu. Mocne opady przedostają się pod pleksi, a brak szybkiej reakcji może spowodować przyklejenie się do niej zawartości. Nie trzeba tłumaczyć, że przez to też trzeba poświęcić więcej czasu na jej usunięcie.
 

Rodzaje ramek informacyjnych


Metalowe tabliczki informacyjne są bardzo popularne w przypadku zewnętrznego oznaczenia. Każdy kojarzy oznaczenia na budynkach publicznych, które wyjaśniają, że w danym miejscu znajduje się urząd miejski, sołtys wsi, wójt gminy, czy też dany wydział uniwersytecki. To również bardzo praktyczne szyldy, czy oznaczenia wydzielonych miejsc parkingowych.

W przestrzeni biurowej często spotyka się tablice informacyjne wewnętrzne zatrzaskowe. Ich działanie jest bardzo proste - boki ramki posiadają wbudowane sprężyny, do których rozsunięcia wystarczy odrobina siły. Po odpięciu wszystkich części i usunięciu osłonki z pleksi (jeśli takową ramka informacyjna posiada) można podmienić kartkę z komunikatem. Dzięki temu w prosty sposób aktualizuje się czas pracy, czy wykonywane specjalizacje. To też prosty sposób na poinformowanie stałych, jak i potencjalnych klientów o aktualnej ofercie, czy też o aktualnych promocjach.
 

Rodzaje tabliczek informacyjnych


Tabliczka informacyjna z godzinami otwarcia jest niezbędna bez różnicy, jaka działalność jest prowadzona. Choć w dzisiejszych czasach takie wiadomości na bieżąco aktualizowane są w Internecie, to jednak wciąż nie każdy preferuje ten sposób sprawdzania danych.

Kierując się licznymi zapytaniami i prośbami klientów sklep biurowy Biurfan uzupełnił swoją szeroką ofertę właśnie o tabliczki i ramki informacyjne. Obok wszelkiej maści artykułów biurowych, jak niszczarka, laminator, czy wspomniany wcześniej flipchart do prezentacji, zapasy uzupełnią także klienci detaliczni.

Tabliczki biurkowe pomogą wydzielić przestrzeń każdemu domownikowi, czy też pracownikowi niewielkiego biura. Z kolei tabliczki informacyjne przy drzwiach mogą poinformować ewentualnych kurierów, gdzie zostawić paczkę lub przywitać mile potencjalnych gości!

W gabinecie lekarskim niemal niezbędne są ramki informacyjne na drzwi, które ułatwią petentom znalezienie odpowiedniego gabinetu. Dodatkowo umieścić można dopisek ze specjalizacją danego doktora. W biurach zaś, oprócz imienia i nazwiska, dopisać zawsze można pozycję osoby, którą w danym pomieszczeniu można znaleźć. Temu zaradzi nawet najprostsza tabliczka przydrzwiowa plexi. Proste w montażu ramki informacyjne to rozwiązanie, które pozwoli uniknąć wielu kłopotów i niedomówień.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie