Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Taśmy klejące

TAŚMA KLEJĄCA

Taśma samoprzylepna to jeden z tych artykułów biurowych, który po prostu musi znaleźć się na wyposażeniu każdego miejsca pracy. Podobnie jak spinacze biurowe, klej czy gumki recepturki, skutecznie obroniła swoje miejsce wśród galanterii biurowej. To jeden z podstawowych produktów biurowych. Taśma klejąca jest bardzo często przydatna, a bez niej nie wyobrażamy sobie większości biurek pracowniczych.

W co poniektórych miejscach częściej spotykana będzie taśma obustronnie klejąca. Jej niewątpliwą przewagą jest fakt, iż można złączyć ze sobą dwa elementy bez potrzeby ich dziurkowania, na przykład dziurkaczem. Taśma dwustronna nie jest tak silna, jednakże przy produktach o niewielkiej wadze sprawdzi się znakomicie.

Nie ma też co ukrywać, że znajduje ona zastosowanie również w codziennym życiu domowym, czy szkolnym. Taśmy klejące często ratują podarte książeczki, zeszyty lub ulubione rysunki dzieci. Poszukując produktu, który naprawi na szybko rozstąpione elementy postawić musimy przede wszystkim niezawodnością i skuteczność taśmy samoprzylepnej.

Należy wspomnieć, że to także nieodłączny element przestrzeni biurowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś będzie wymagało chociaż tymczasowego połączenia. Często za pomocą taśmy klejącej można szybko skleić koszulkę groszkową lub krystaliczną i zapobiec wypadaniu z niej dokumentów.

ZASTOSOWANIE TAŚM SAMOPRZYLEPNYCH

Mocna taśma klejąca swoją zasadniczą pracę wykonuje poprzez łączenie interesujących nas powierzchni bądź przedmiotów. W swoim podstawowym wariancie jest ona przezroczysta, co ma pomóc w ukryciu jej użycia. Nawet w widocznych miejscach jej użycia, wygląda to bardzo estetycznie. Ma to szczególnie duże znaczenie w odniesieniu do łączenia papieru oraz kartonu. Dla koneserów barw mamy jednak idealne rozwiązanie - na rynku dostępne są również matowe taśmy klejące.

Sposób użycia jest banalnie prosty i polega na odmierzeniu długości potrzebnego nam kawałka taśmy klejącej oraz odseparowaniu go od pozostałej 
taśmy. Może to nastąpić na kilka sposób. Najprostszy to użycie nożyczek lub też noża do papieru, do których jednak taśma lubi się przyklejać i trzeba ją oddzielać ręcznie.

Niektóre z tych produktów, które znaleźć można na rynku, sprzedawane są już ze specjalnymi 
podajnikami do taśm klejących. Są one szalenie przydatne z kilku powodów. Po pierwsze ułatwiają rozwijanie tego kleistego artykuły biurowego przez co również pozwala na kontrolowanie jej długości: tak do użycia w danym momencie, jak i pozostałej taśmy na kolejne wykorzystania. Wyposażone są także w ząbkowaną gilotynkę, dzięki której można łatwo oderwać obligatoryjny kawałek bez użycia nożyczek.

Taśma przezroczysta od lat służy w przestrzeni biurowej. Niejednokrotnie wspierała początkujących, którzy w pierwszych dniach nowej pracy otrzymują wiele informacji i porad, które wielokrotnie zapisują na pojedynczych karteczkach. Te, o ile nie są samoprzylepne, najłatwiej jest przyczepić w widocznym miejscu właśnie taśmą klejącą biurową.

Warto podkreślić, że jest to również prosty, ale skuteczny środek izolujący. W przypadku ewentualnego pęknięcia to właśnie przezroczysta taśma klejąca ratuje w pierwszym odruchu. Nie jest to oczywiście ostateczne rozwiązanie problemu, jednak do czasu przyjazdu specjalisty biurowa taśma klejąca pozwoli na kontynuowanie pracy.

Taśmy klejące, samoprzylepne – zastosowanie

Trudno znaleźć branżę, w której nie ma potrzeby użycia taśmy klejącej. Możemy wyróżnić dwa rodzaje taśm, które mają różne zadania.

Taśma klejąca biurowa – powinna być cienka, przezroczysta – aby bez problemu zakleić nią kopertę z listem lub przyczepić ważną informację w notatniku.

Taśma klejąca pakowa – najlepsza w tym przypadku będzie ta gruba, może mieć kolor brązowy – ponieważ taki kolor świetnie pasuje do kartonów. Taśmy klejące do pakowania paczek mogą być również w kolorze, co nada paczkom charakteru.

Taśma klejąca może być również dwustronna, ozdobna – takie przydadzą się w szczególności do różnego rodzaju prac plastycznych i zajęć kreatywnych.

RODZAJE TAŚM KLEJĄCYCH

Nie tylko biurach, lecz także i w domach, niezwykle popularne stały się taśmy klejące dwustronne. Do zawieszenia niezbyt ciężkich materiałów produkt ten będzie zdecydowanie wystarczający. Dlatego też nierzadko wykorzystywany jest, gdy należy zawiesić ogłoszenie w pracy lub plakat obrazek w domu.

Jednym z produktów, który często zaskakuje klientów jest taśma odklejana. Tak samo łatwo, jak się ją nakłada na powierzchnię, tak samo łatwo można ją z niej zdjąć. Ponadto cechują się one wysoką przezroczystością.

Dwustronna taśma klejąca nie daje takich możliwości, jak masy klejące, czy haczyki. Niemniej jednak jeśli chcemy powiesić na ścianie lekki obrazek nie ma potrzeby używać młotka i gwoździa. Wszystkie sposoby, które niszczą ściany tworząc w nich dziury – są mało praktyczne przy zmieniających się trendach związanych z wystrojem. Dlatego też by oszczędzić na potencjalnych remontach, powinniśmy najpierw przemyśleć użycie taśmy klejącej dwustronnej.

Firmy wysyłające wiele przesyłek, a chcące wyróżnić się na tle konkurencji zainwestują zapewne w taśmy klejące z nadrukiem. To dzięki nim widać skąd pochodzi paczka, a klient szybciej identyfikuje dane przedsiębiorstwo z szybką wysyłką. Ponadto łatwiej zapamiętuje nazwę, dzięki czemu jest większa szansa na to, że wróci na kolejne zakupy.

 Kolorowe taśmy klejące

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową i chcesz wyróżnić się wśród innych sprzedawców? Świetnym rozwiązaniem będzie personalizacja wysyłanych paczek – naklejka firmowa lub ciekawy karton może być świetnym rozwiązaniem. Ze swojej strony polecamy również kolorowe taśmy klejące, które działają jak te tradycyjne – ale bez wątpienia paczka zaklejona taką taśmą zyskuje na atrakcyjności. Pomarańczowa, zielona, niebieska – kolorów jest wiele, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Taka kolorowa taśma klejąca nie zawiera trujących substancji i jest w pełni bezpieczna, a do tego trwała i bezwonna. To świetnie rozwiązanie do urozmaicenia procesu wysyłki.

Niezbędne taśmy klejące w biurze i domu

Taśmy klejące mają wiele zastosowań. Z tego względu powinny znaleźć się w każdym domu i nie tylko. Mocna taśma klejąca to artykuł biurowy bardzo praktyczny, ponieważ z łatwością można połączyć 2 elementy bez użycia kleju.  

W biznesie taśmy klejące są podstawą jeśli chodzi o artykuły potrzebne do sprzedaży wysyłkowej. Zaklejanie paczek, kopert, naklejanie etykiet – bez taśmy jest to utrudnione. Taśma klejąca przezroczysta szeroka idealnie zaklei karton, w którym znajduje się zamówienie naszego klienta. Trudno wyobrazić sobie również, że etykietę na paczkę naklejamy za pomocą kleju. Podczas transportu wzrosło by ryzyko, że kartka odklei się, a paczka nie dotrze do odbiorcy.

Taśma klejąca dwustronna – do czego się przydaje?

Mogłoby się wydawać, że dwustronna taśma klejąca nie ma wielu zastosowań. Nic bardziej mylnego. To artykuł klejący, który idealnie nadaje się do pakowania prezentów świątecznych i nie tylko. Jeśli zależy nam na estetycznym zapakowaniu podarunków, warto użyć produkt taki jak taśma klejąca dwustronna. Dlaczego to takie ważne? Klasyczna taśma klejąca jest widoczna na papierze, a ta w kolorze jeszcze bardziej rzucałaby się w oczy.Z tego względu lepszym rozwiązaniem jest dwustronna taśma klejąca przezroczysta.

 

Dobre taśmy klejące w dobrych cenach

Jaka powinna być taśma klejąca, by jak najlepiej spełniała swoją rolę? Z pewnością skuteczna w użytkowaniu i niesamowicie praktyczna. Taśma klejąca biurowa powinna być solidna, by nie zwiodła nas w najmniej oczekiwanym momencie. Nie sposób wysłać ważne pismo, jeśli dodatkowo nie zabezpieczymy naszej koperty taśmą. Takie działanie przeciwdziała otwieraniu się koperty podczas transportu lub uszkodzenia naszej przesyłki.

Taśmy samoprzylepne - oferta sklepu Biurfan

Do taśm klejących warto dokupić specjalny podajnik, który trzyma w jednym miejscu taśmę, a przede wszystkim ładnie prezentuje się na każdym biurku. Dodatkowo taśma samoprzylepna nigdzie nam nie "ucieka" i zawsze możemy ją łatwo zlokalizować. Wśród ogromnego wyboru asortymentu sklepu Biurfan znajdą Państwo tradycyjne podajniki w wielu kolorach (również pastelowych), ale są też podajniki  o ciekawych kształtach, dedykowane głównie najmłodszym użytkownikom.

Towar pochodzi od producentów godnych zaufania, którzy najczęściej padają wyborem innych klientów. Są to takie firmy i marki, jak na przykład Grand, Scotch, czy Tesa. W ofercie hurtowni artykułów biurowych Biurfan znaleźć również można 
taśmy specjalistyczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, które zawsze wyjaśni wszelkie niejasności i odpowie na potencjalne wątpliwości.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie