Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Taśmy klejące

TAŚMA KLEJĄCA


Taśma samoprzylepna to jeden z tych artykułów biurowych, który po prostu musi znaleźć się na wyposażeniu każdego miejsca pracy. Podobnie jak spinacze biurowe, klej czy gumki recepturki, skutecznie obroniła swoje miejsce wśród galanterii biurowej, nadal pozostając jednym z podstawowych produktów biurowych. Jest przydatna bardzo często, a bez niej nie wyobrażamy sobie większości biurek pracowniczych.

W co poniektórych miejscach częściej spotykana będzie taśma obustronnie klejąca. Jej niebotyczną przewagą jest fakt, iż można złączyć ze sobą dwa elementy bez potrzeby ich dziurkowania, na przykład dziurkaczem. Taśma dwustronna nie jest tak silna, jednakże przy kawałkach o niewielkiej wadze sprawdzi się znakomicie.

Nie ma też co ukrywać, że znajduje ona zastosowanie również w codziennym życiu domowym, czy szkolnym. Taśmy klejące często ratują pęknięte dziecięce zabawki, zeszyty, czy podstawowe artykuły, jak na przykład nóż, czy nożyczki. Poszukując produktu, który naprawi na szybko rozstąpione elementy postawić musimy przede wszystkim niezawodnością i skuteczność taśmy samoprzylepnej.

To także nieodłączny element przestrzeni biurowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś będzie wymagało chociaż tymczasowego połączenia. Nawet w przypadku przeładowanego segregatora z archiwum dokumentów za ubiegły rok, wystarczy je obkleić taśmą klejącą biurową. Dzięki temu powstrzyma się ewentualne rozlecenie się koszulek.
 

ZASTOSOWANIE TAŚM SAMOPRZYLEPNYCH


Mocna taśma klejąca swoją zasadniczą pracę wykonuje poprzez łączenie interesujących nas powierzchni bądź przedmiotów. W swoim podstawowym wariancie jest ona przezroczysta, co ma pomóc w ukryciu jej użycia. Nawet w widocznych miejscach jej użycia, wygląda to bardzo estetycznie. Ma to szczególnie duże znaczenie w odniesieniu do łączenia papieru oraz kartonu. Dla koneserów barw mamy jednak idealne rozwiązanie - na rynku dostępne są również matowe taśmy klejące.

Sposób użycia jest banalnie prosty i polega na odmierzeniu długości potrzebnego nam kawałka taśmy klejącej oraz odseparowaniu go od pozostałej taśmy. Może to nastąpić na kilka sposób. Najprostszy to użycie nożyczek lub też noża do papieru, do których jednak taśma lubi się przyklejać i trzeba ją oddzielać ręcznie.

Niektóre z tych produktów, które znaleźć można na rynku, sprzedawane są już ze specjalnymi podajnikami do taśm klejących. Są one szalenie przydatne z kilku powodów. Po pierwsze ułatwiają rozwijanie tego kleistego artykuły biurowego przez co również pozwala na kontrolowanie jej długości: tak do użycia w danym momencie, jak i pozostałej taśmy na kolejne wykorzystania. Wyposażone są także w ząbkowaną gilotynkę, dzięki której można łatwo oderwać obligatoryjny kawałek bez użycia nożyczek, czy - co nie jest specjalnie higieniczne - zębów.

Taśma przezroczysta od lat służy w przestrzeni biurowej. Niejednokrotnie wspierała początkujących, którzy w pierwszych dniach nowej pracy otrzymują wiele informacji i porad, które wielokrotnie zapisują na pojedynczych karteczkach. Te, o ile nie są samoprzylepne, najłatwiej jest przyczepić w widocznym miejscu właśnie taśmą klejącą biurową.

Warto podkreślić, że jest to również prosty, ale skuteczny środek izolujący. W przypadku ewentualnego pęknięcia to właśnie przezroczysta taśma klejąca ratuje w pierwszym odruchu. Nie jest to oczywiście ostateczne rozwiązanie problemu, jednak do czasu przyjazdu specjalisty biurowa taśma klejąca pozwoli na kontynuowanie pracy.
 

RODZAJE TAŚM KLEJĄCYCH


Nie tylko biurach, lecz także i w domach, niezwykle popularne stały się taśmy klejące dwustronne. Do zawieszenia niezbyt ciężkich materiałów produkt ten będzie zdecydowanie wystarczający. Dlatego też nierzadko wykorzystywany jest, gdy należy zawiesić ogłoszenie w pracy lub plakat obrazek w domu.

Jednym z produktów, który często zaskakuje klientów jest taśma odklejana. Tak samo łatwo, jak się ją nakłada na powierzchnię, tak samo łatwo można ją z niej zdjąć. Ponadto cechują się one wysoką przezroczystością.

Dwustronna taśma klejąca nie ma takiego unosu, jak masy klejące, czy haczyki. Niemniej jednak nie ma potrzeby używać na ścianach sposobów naszych dziadków, czyli młotka i gwoździa, czy też pinezki. Są to wyjścia niszczące ściany, a style wystrojów się zmieniają. Dlatego też by oszczędzić na potencjalnych remontach za rok, czy też kilka lat powinniśmy najpierw przemyśleć użycie taśmy klejącej dwustronnej.

Firmy wysyłające wiele przesyłek, a chcące wyróżnić się na tle konkurencji zainwestują zapewne w taśmy klejące z nadrukiem. To dzięki nim widać skąd pochodzi paczka, a klient szybciej identyfikuje dane przedsiębiorstwo z szybką wysyłką. Ponadto łatwiej zapamiętuje nazwę, dzięki czemu jest większa szansa na to, że wróci na kolejne zakupy.
 

Taśmy samoprzylepne - oferta sklepu Biurfan


Do taśm klejących warto dokupić specjalny podajnik, który trzyma w jednym miejscu taśmę, a przede wszystkim ładnie prezentuje się na każdym biurku. Dodatkowo taśma samoprzylepna nigdzie nam nie "ucieka" i zawsze możemy ją łatwo zlokalizować. Wśród ogromnego wyboru asortymentu sklepu Biurfan znajdą Państwo tradycyjne podajniki w wielu kolorach (również pastelowych), ale są też podajniki  o ciekawych kształtach, dedykowane głównie najmłodszym użytkownikom.

Towar pochodzi od producentów godnych zaufania, którzy najczęściej padają wyborem innych klientów. Są to takie firmy i marki, jak na przykład Grand, Scotch, czy Tesa. W ofercie hurtowni artykułów biurowych Biurfan znaleźć również można taśmy specjalistyczne. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, które zawsze wyjaśni wszelkie niejasności i odpowie na potencjalne wątpliwości.
arrow_downward