Teczki

TECZKI NA DOKUMENTY


Prowadzenie biura wiąże się zawsze z dużą ilością dokumentacji. Przechowujemy dokumenty dotyczące działalności, pracowników czy np. kontrahentów z którymi współpracujemy. Często oprócz obowiązku przechowywania występuje konieczność przemieszczenia zebranej przez nas dokumentacji.

Aby ustrzec się przed nadmiernym chaosem w papierach przez nas gromadzonych, warto poświęcić chwilę na ich organizację. Do uporządkowania biura pod tym względem idealnie nadają się przeróżnego rodzaju artykuły biurowe np. teczki
 

RODZAJE TECZEK NA DOKUMENTY


Spośród szerokiej gamy teczek największą popularnością cieszą się najprostsze skoroszyty, znane praktycznie każdemu z nas. Od kilku lat na rynku można znaleźć nie tylko skoroszyty kartonowe, ale również teczki plastikowe i teczki zawieszkowe. Używane są zarówno w szkołach, na uczelniach czy w biurach. Idealne do przechowywania niedużych ilości dokumentów. Używając ich nie można zapomnieć o pojemniku na teczki zawieszane.


Kolejnym popularnym rodzajem teczekteczki na akta osobowe, specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego przechowywania dokumentów dotyczących osób zatrudnionych w firmie czy po prostu współpracujących z naszą firmą. Teczka na dokumenty, którą wybierzecie zależy od Waszych potrzeb. Jeśli macie liczne stosy dokumentów, które nie mogą się pomieszać, najprostszym rozwiązaniem będzie teczka z przegródkami. Taki rodzaj pozwala na prostą segregację i kategoryzację druków. Stosować je możecie na różne sposoby. W biurze, faktury będzie można sortować wedle firm je wystawiających lub daty wystawienia. W domu natomiast zachowacie porządek wśród rachunków, dokumentacji zdrowotnej, czy też umów.

Warto tu wspomnieć o różnych rozmiarach fascykułów. Nie zawsze niezbędna będzie ta w tradycyjnym rozmiarze A4. W przypadku wspomnianych kwitów dotyczących opłat wystarczy taka o mniejszej wielkości, jak na przykład A5. Oprócz oszczędności miejsca z łatwością zmieścicie ją do torebki, saszetki, a nawet schowka w samochodzie.

W przypadku licznych wydruków zalecamy z korzystania z teczek na dokumenty z klipsem. Raz spięte nie przysporzą Wam zmartwień o rozjechanych pism. Jest to świetne rozwiązanie na przykład dla studentów, którzy zwykle są w posiadaniu stosów notatek, nie wspominając o otrzymanych od wykładowców otrzymują licznych materiałów. A skoro o kadrze szkolącej mowa, zwłaszcza tej z kilkoma klasami lub grupami zajęciowymi: zachowacie wszystkie kolokwia, kartkówki i prace do oceny w odpowiednim porządku i posortowaniem.

Nie zapominajmy o rodzaju zapięcia i materiale wykonania. Ci, którzy z jakiejś przyczyny nie są fanami teczek z gumką powinni wypróbować wspominane powyżej te z klipsem. Osoby upewniające się raz po raz, czy wszystko jest na miejscu, jeśli jeszcze nie sprawdzali, mogą przetestować tekturowe teczki z rzepem lub klipsem. Rodzice niech mają w pamięci, że dzieci dużo mniej od nich dbają o żywotność posiadanych przedmiotów. Warto przemyśleć zakup budżetowy, który z łatwością wymienimy w razie potrzeby.
 

ZASTOSOWANIE TECZEK 


W wielu firmach i insytytucjach państwowych wymogiem jest aby na ważnych dokumentach widniał podpis osoby upoważnionej. Dzięki starannemu wykonaniu i eleganckiemu wykończeniu teczki do podpisu gwarantują estetyczną oprawę podpisywanych dokumentów. W ofercie Biurfan znajdują się także teczki skóropodobne i teczki kartonowe.

W miejscach, które wymagają przechowywania dużej ilości dokumentów czy przeróżnych akt takich jak archiwa, biblioteki czy np. instytuty pamięci narodowej, często można spotkać fascykuły do archiwizacji i oprawy dokumentów. Są to wiązane teczki, które dzięki swojej specyficznej budowie mogą pomieścić nawet setki kart. Istotne w wymienionych miejscach jest także teczka na akta osobowe.

W naszej hurtowni papierniczej (stacjonarnie i w Internecie) posiadamy teczki producentów takich jak: VauPe, BarbaraEsselte, Biurfol, Donau, Grand i innych. 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie