Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Teczki fascykuły

TECZKI BIUROWE DO ARCHIWIZACJI DOKUMENTÓW

 
Archiwizacja w biurze to zbieranie dokumentacji firmowej, jej segregacja i odpowiednie przechowywanie. W wielu miejscach pracy mamy obowiązek składować dokumenty i akta pracowników przez wskazany w przepisach czas. Firma Barbara oferuje teczki bezkwasowe do archiwizacji dokumentów, które od wielu lat cieszą się dużym uznaniem. Klasyczne, zazwyczaj jednobarwne okładki nadają się do ochrony różnego rodzaju pism.

Bigo to firma, która posiada w swojej ofercie m.in. teczki bezkwasowe do ochrony i stabilizacji luźnych grup dokumentów. Takie okładki zapobiegają brudzeniu i zaginaniu się przechowywanych pism. Dodatkowo, teczki do archiwizacji tego producenta posiadają wewnętrzne klapki, które zabezpieczają przed wypadnięciem kartek. Firma Bigo ma w swojej ofercie również skoroszyty umieszczane zazwyczaj w segregatorach.
 

FASCYKUŁY


Fascykuł to zbiór luźnych akt powiązanych ze sobą treścią. Dokumenty, które umieszczamy w teczki papierowe wiązane, tworzą jednostkę archiwalną. Fascykuły archiwizacyjne posiadają specyficzną budowę. Takie teczki składają się z dwóch okładek i odpowiednio rozmieszczonych otworów, przez które przeciąga się tasiemki. Niewątpliwą zaletą fascykułów jest wysokiej jakości karton, który zapobiega zniszczeniu pism, które się w nim znajdują. Pomiędzy dwie tekturowe okładki można włożyć dużą ilość dokumentów spakowanych uprzednio w zwykłe teczki kartonoweskoroszyty lub po prostu luźne papierowe karty. Ponadto później wystarczy poluzować lekko tasiemki i w ten sposób przeglądać dokumenty jak książkę.
 

ZASTOSOWANIE FASCYKUŁÓW


Fascykuły do archiwizacji i oprawy dokumentów idealnie sprawdzają się w instytucjach, które przechowują ogromne zbiory, często luźnych i nieuporządkowanych dokumentów. Niewątpliwie są bardzo pojemne, ponieważ można w nich umieścić jednorazowo od 500 do 800 kart. Z tych teczek archiwizacyjnych chętnie korzystają archiwa miejskie, biblioteki czy inne instytucje zajmujące się m.in. przechowywaniem ważnych i mniej ważnych dokumentów. Do takich pism zaliczymy różne akta, formularze i druki.
 
 

BUDOWA FASCYKUŁY


W ostatnich latach, aby wyjść naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom, fascykuły ulegają modyfikacjom. Coraz częściej w celu wzmocnienia, tekturowe okładki powlekane są różnymi tworzywami sztucznymi w celu zapewnienia większej trwałości samym teczkom i dokumentom w nich przechowywanym. Dzięki twardym okładkom teczek archiwizacyjnych, delikatne papierowe karty będą odpowiednio zabezpieczone przed zagnieceniami i zabrudzeniami, a jednocześnie łatwo będzie można sprawdzić i przejrzeć ich zawartość.

Nasza hurtownia papiernicza posiada w swojej ofercie najróżniejsze teczki na dokumenty i inne artykuły biurowe, które znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach.

 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie