Temperówki

Automatyczne temperówki do ołówków na baterie - NIEZASTĄPIONA TEMPERÓWKA


Temperówka to niepozorne i proste urządzenie biurowe, którego brak poczujemy bardzo szybko, kiedy wypisze się nam ołówek bądź kredka. Idea temperówki jest banalna i polega na umieszczeniu ostrza na owalnym kawałku plastiku bądź metalu. Dzięki tak powstałemu kątowi nachylenia można skorzystać z ostrza, aby odsłonić grafit ołówka bądź kredki. Ostrza muszą być oczywiście odpowiednio ostre, aby poradzić sobie z drewnianą otoczką grafitu. Dzięki temperówce do ołówków, w ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie przygotować potrzebne nam kredki bądź ołówki. Temperówki są niezastąpione jeśli mamy do czynienia z przyborami kreślarskimi. 

Temperówka zwykle jest mała i kompaktowa, mieszcząc się w zamkniętej dłoni. Takie modele temperówki mogą posiadać dwa zestawy otworów, z których jeden posiada standardową wielkość, a drugi jest odrobinę większy - temperówka musi poradzić sobie z większymi kredkami.

Nie jest to jednak zasada, bowiem ten prosty mechanizm można jeszcze dodatkowo wyposażyć w mechanizm automatyczny dzięki któremu całość pracy manualnej przejmie za nas temperówka automatyczna. Na rynku dostępne są także strugaczki dla leworęcznych, które poprzez swoją budowę ułatwiają pracę osobom których dominującą ręką nie jest prawa.
 

Mechaniczna temperówka z pojemnikiem


Temperówka bywa wyposażona w plastikowy pojemnik na nieczystości powstałe w procesie ostrzenia - kawałki grafitu oraz drewniane okrawki i wióry. Dzięki temu miejsce naszej pracy pozostaje czyste. Innym rodzajem temperówki są te wyposażone w przymocowany do pudełka na ścinki mechanizm zasilany korbką. Uchwyty przytrzymujące ołówek powodują, że proces temperowania jest dokładniejszy niż w przypadku zwykłej temperówki szkolnej.

Ten rodzaj temperówki do ołówków był niezwykle popularny na początku wieku, został jednak wyparty przez temperówki automatyczne na baterie. W chwili obecnej następuje jednak ich renesans, co wiąże się z coraz większym naciskiem kładzionym na ekologię. Przedmioty które nie wymagają zasilania bateryjnego, a które można łatwo zastąpić wykorzystaniem siły ludzkiej, stają się po prostu modne. Automatyczne temperówki na baterie z pojemnikiem mają jednak swoich ogromnych entuzjastów co powoduje że walka o prymat w tej kategorii toczy się nadal. 
 

Automatyczne temperówki do ołówków na baterie


Jeśli temperujemy często, a dodatkowo zależy nam na precyzji, rozwiązaniem stają się temperówki automatyczne. Są to proste urządzenia, wyposażone w mały silniczek, zasilany z sieci bądź z baterii, uruchamiający się dzięki czujnikowi, który rozpoznaje moment włożenia do niego ołówka bądź kredki. Dzięki temu nasz wysiłek ogranicza się jedynie do włożenia takiego przyboru kreślarskiego. Temperówka do ołówków stosująca takie właśnie rozwiązanie zapewni nam stały dostęp do zaostrzonych przyrządów do pisania
 

Mechaniczna temperówka z pojemnikiem


Ważnym elementem temperówki zasilanej ręcznie bądź tej, która wymaga energii elektrycznej jest pojemnik na ostróżki. Ten banalny w swojej budowie element ma swój ogromny udział w zachowaniu czystości w czasie ostrzenia ołówka bądź kredki. Zatrzymuje on bowiem wszystkie pozostałości w swoim wnętrzu, nie brudząc powierzchni wokół siebie. Po zapełnieniu, wystarczy taki pojemnik odseparować od elementów ostrzących i opróżnić. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku gdy temperujemy na przykład cały zestaw ołówków kreślarskich bądź przygotowujemy do pracy liczącą kilkadziesiąt sztuk paletę kredek do szkicowania. Temperówka mechaniczna z pojemnikiem to świetne rozwiązanie także dla starszych dzieci. Pozwoli uniknąć bałaganu w pokoju bądź miejscu odrabiania lekcji. 
 

DOBRE TEMPERÓWKI DOSTĘPNE W NASZYM SKLEPIE ONLINE


Najprostsze temperówki to te bez jakichkolwiek pojemników, a wtedy najlepiej ostrzyć np. ołówek nad koszem na śmieci, aby zapobiec rozsypaniu się ścinek z ołówka. 

Dostępne w naszej ofercie temperówki mają również ciekawe kolory i kształty, co sprawi najwięcej frajdy najmłodszym użytkownikom. W hurtowni artykułów biurowych Biurfan posiadamy temperówki producentów takich jak: KUM, Maped, czy Michalczyk&Prokop.

Zapraszamy również do zapoznania się z dostępnymi produktami z kategorii Artykuły piśmiennicze.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie