Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Tusze zamienniki

Zamienniki tuszy do drukarek


Codzienna praca w biurze wiąże się z ciągłym zapotrzebowaniem na materiały eksploatacyjne. Dotyczy to zarówno drobnych spraw takich jak nowy wkład do długopisu, przez wszechobecny w biurach papier, na tuszach do drukarek i kserokopiarek skończywszy. Trudno wyobrazić sobie współczesne miejsce pracy pozbawione możliwości wydrukowania dokumentów. Mimo postępującego procesu cyfryzacji, popularność drukowania lub powielania dokumentów nie słabnie a moment w którym zabraknie tuszu do drukarek oznacza często długą i nieplanowaną przerwę w pracy całego zespołu.

Najczęściej dochodzi do takich sytuacji w momencie kiedy skończy się nam oryginalny toner w zakupionej dopiero maszynie drukującej. Wybór dobrych materiałów eksploatacyjnych ma  charakter strategiczny dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w pasujące do nich zamienniki tuszu do drukarek. Nie ma znaczenia, czy w swoim domu, czy miejscu pracy używasz urządzeń drukujących opartych na działaniu klasycznego tuszu czy też opierasz się bardziej na drukarkach laserowych. W obu przypadkach rynek pełen jest ekonomicznych rozwiązań pozwalających na zachowanie ciągłości pracy.
 

Czy warto kupować zamienniki tuszy?


Na to pytanie można odpowiedzieć jedynie: Jak najbardziej, jeszcze jak! Przemawia za tym szereg zalet jakie mają zamienniki tuszy do drukarek. To co zwraca naszą uwagę niemal od razu jest oczywiście cena zamiennika tuszu. Posłużmy się przykładem dotyczącym jednej z bardziej znanych marek na rynku drukarek czyli Hewelet Packard. Zakup oryginalnego tuszu HP to koszt kilkuset złotych. Zamiennik HP będzie nas kosztował niemal o połowę mniej.

Druga ważna kwestia to kompatybilność czyli odpowiedź na pytanie czy np. zamiennik Brother będzie działał bez problemu w drukarce tej znanej i lubianej marki. Pierwsze próby zastępowania oryginalnych tuszy firm takich jak Canon czy wspomnianego już HP, często oznaczały problemy z chipami. Oznaczało to że mogliśmy się spotkać z sytuacją w której drukarka HP nie widzi zamiennika tuszu.

Współczesne zamienniki tonerów wolne są od tego typu kłopotów co oznacza, że są gotowe do pracy niemal od razu po wyjęciu z zabezpieczającego opakowania. Możemy być więc bezpieczni, że pracując na urządzeniach marki Epson, tusze zamienniki Epson będą do nich pasować.

Nie bez kozery jest też fakt, że większość materiałów eksploatacyjnych będących zamiennikami tuszy, możemy znaleźć w każdym dobrym sklepie papierniczym. W przypadku oryginalnych tonerów często mamy do czynienia z sytuacją w której dany sklep specjalizuje się w sprzedaży oryginalnych tuszy jedynie do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych jakie znajdują się w ich ofercie. W przypadku zamienników, rzadko który sklep biurowy, decyduje się na taką politykę sprzedaży.

Niższa cena zamienników tonerów, nie musi wcale oznaczać pójścia na kompromis z jakością wydruku. Współczesne zamienniki HP czy Epson, niczym nie odbiegają od swoich oryginalnych odpowiedników a wykonane z ich użyciem wydruki niczym nie będą różnić się od tych wykonanych z udziałem oryginałów.

W dużych biurach czy zakładach pracy, wymiana materiałów eksploatacyjnych odbywa się regularnie kilka razy w ciągu miesiąca. Skala działalności przekłada się na ilość środków, jakie musimy przeznaczyć na zakup tonerów. Ekonomia zakupu zamienników jest bardzo prosta. Jeśli przyjmiemy, że na jednym zakupie oszczędzamy średnio koło 50 zł, to wystarczy przemnożyć to przez liczbę zużytych tonerów. Co jeśli tych wymienianych tuszy jest sto miesięcznie? Liczba zgromadzonych w ten sposób pieniędzy w skali roku potrafi powalić. Dzięki temu prostemu zabiegowi jesteśmy w stanie odłożyć równowartość małego samochodu.

Popularność zamienników tuszy jest tak duża, że często pojawiającym się pytaniem jest to odnoszące się do ich zastosowania w innych urządzeniach na przykład przy zadruku rolki do kasy fiskalnej. Istnieją co prawda urządzenia które pozwalają na ten rodzaj nanoszenie danych ale są one bardzo mało popularne, co niestety ale przekłada się na małe zainteresowanie tym typem produktów wśród producentów zamienników.
 

Jakie zamienniki tuszy do drukarek?


Mimo przytłaczającej ilości zalet zakup zamienników nie jest zakupem prostym. Na rynku znajduje się wiele firm które zajmują się ich wytwarzaniem i tak jak to bywa w życiu, różnią się one między sobą jakością. Jeśli kupujemy duże ilości zamienników tuszy, jest to dla nas ( obok ceny) jedna z najważniejszych rzeczy.

Powstaje pytanie; czy jest jakiś uniwersalny sposób na rozpoznanie czy będziemy zadowoleni? Jak zwykle pomoże nam chwila na poznanie firmy produkującej zamiennik i rynku tychże produktów. 

Zacznijmy od kwestii gwarancji. Dwie z najbardziej znanych firm na rynku polskim czyli Blackpoint i Prism. Zamieniki tonerów tej pierwszej firmy mają dożywotnia gwarancję, co dość mocno oddziaływuje na naszą wyobraźnie. Czujemy się od razu bezpieczniej, a pierwsze co przychodzi nam do głowy, że producent musi być pewny jakości swoich produktów jeśli oferuje tak długi czas opieki. W przypadku drugiej firmy czyli Prism ten czas jest krótszy i wynosi 12 miesięcy. Nie oznacza to automatycznie mniejszej jakości - po prostu tonery zużywa się raczej w cyklach kilku miesięcznych i rzadko kiedy korzystamy z nich dłużej niż rok.

Druga sprawa na jaką musimy zwrócić uwagę to kwestia wsparcia technicznego. Jeśli nie będziemy wiedzieć jak zainstalować zamiennik tuszu HP lub będziemy mieli problem wymianą tuszu Epson  ważne abyśmy mieli miejsce, w którym konsultant wspomoże nas dobrą radą. Kwestia długości pracy oraz dostępności do serwisu ma niebagatelne znaczenie jeśli drukowanie dokumentów jest centrum naszej działalności zawodowej czy prywatnej.

Kolejną kwestią jest jakość samego tuszu i jego zachowanie na powierzchni na jaką zostanie naniesiony. W przypadku papieru biurowego o normalnej gramaturze czyli oscylującej w ramach 70-80 gram, zazwyczaj nie mamy żadnego problemu. Trudności mogą pojawić się kiedy użyjemy papieru satynowanego lub też zdecydujemy się folie do drukarek czy papier komputerowy. Warto zwrócić uwagę czy nasza drukarka poradzi sobie z takimi powierzchniami i upewnić się czy zamiennik tuszu spełni nasze oczekiwania. Tusze oryginalne jak i zamienniki, posiadają odpowiednie informacje dotyczące ich stosowania na opakowaniach. W razie wątpliwości, warto jednak skorzystać z działu obsługi klienta lub poszukać odpowiedzi w internecie.
 

Gdzie kupić zamienniki tuszy?


Materiały eksploatacyjne do drukarek znajdziemy zwykle tam gdzie sprzedaje się drukarki albo artykuły biurowe. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na to aby przy zakupie urządzenia drukującego lub zamiennika tonera, przyjrzeć się jaki papier ksero biały używany jest w naszej firmie. Ma to ogromne znaczenie dla kwestii czasu wysychania, co z kolei przełoży się na dłuższe oczekiwanie jeśli chcemy skorzystać z laminatora po to aby zabezpieczyć dokument. 

Najwygodniejszy sposób zamawiania tuszy zamiennych to oczywiście sklep internetowy. Dzięki jasno sprecyzowanym warunkom użytkowania oraz wskazaniu do jakich modeli pasuje dany zamiennik tonera, możemy być pewni że znajdziemy potrzebny nam produkt.

Większość sklepów internetowych, w tym Biurfan.pl, posiada w swoim asortymencie  szereg zamienników najpopularniejszych producentów drukarek. Wielka czwórka na rynku tych urządzeń to HP, Epson, Lexmark i Brother co ma swoje przełożenie na dostępność zamienników oraz ich cenę. Zasada jest prosta; im bardziej popularny model drukarki tym bardziej znana metoda wytwarzania zmiennika do toneru co czyni go tańszym. Nawet najlepsza drukarka laserowa będzie stała nie używana jeśli okaże się że wymiana toneru oznacza wydatek przekraczający  połowę jej wartości. Producenci drukarek bardzo często korzystają z modelu sprzedaży opartego na niskiej wycenie urządzenia ale bardzo drogich tonerach. Tanie urządzenie miało zachęcić do zakupu, a prawdziwy koszt wydruku, klient poznawał dopiero kiedy skończył mu się oryginalny tusz. Dobry interes jakim wydawało się kupienie taniego urządzenia, stawał się ekonomicznym koszmarem, na czym korzystały oczywiście firmy produkujące oryginalne tonery. Dopiero pojawienie się zamienników tuszy i tonerów wywróciło ten model biznesowy i spowodowało że tanie drukowanie stało się dostępne dla wszystkich.

W sklepie Biurfan znajdziesz zamienniki do najlepszych drukarek na rynku. Opieramy swoją ofertę na sprawdzonych partnerach, z których produktów sami korzystamy w codziennej pracy. Wiemy na kogo można liczyć i jak dobra jest ich obsługa klienta. Zwracamy też uwagę na datę produkcji tak aby produkty nie zalegały miesiącami na półkach. Chcemy mieć pewność, że każdy zakupiony u nas produkt, jest gotowy do użycia natychmiast po rozpakowaniu. Wiem jak mocno wyczekiwane bywają zamienniki do tuszy. Mamy świadomość jak ważne aby były niezawodne.
 

Dobre zamienniki tuszy do drukarek


Tusze zamienniki do drukarek muszą zapewnić jakość jaką dostarczają oryginalne tusze. Wyraża się to zarówno w oczekiwania przejrzystości wydruku, szybkości wyschnięcia, ilości wydrukowanych kartek ale też łatwości montażu oraz bezproblemowej pracy. Bez względu na to, czy szukasz bardziej znanych zamienników tuszu HP, czy mniej popularnych marek, znajdziesz je bez problemu w sklepie papierniczym Biurfan. Nasza obsługa klienta pomoże Ci dobrać model zamiennika do Twojego urządzenia tak abyś mógł być spokojny o jego kompatybilność, a nasz magazyn zadba o bezpieczny transport.

arrow_downward