Wagi

WAGA ELEKTRONICZNA


Wagi elektroniczne zastąpiły na rynku swoje odpowiedniki mechaniczne. Ze względu na zaimplementowane technologie są one zdecydowanie dokładniejszą alternatywą. Zasilanie elektroniczne sprawia, że należy pilnować mocy, by nie stracić możliwości mierzenia masy danego produktu. Niemniej jednak wystarczy mieć pod ręką zapas odpowiednich baterii określonych w instrukcji wagi elektronicznej.

Kojarzą się one przede wszystkim z handlem, gdzie są masowo wykorzystywane do określenia wartości wagowej danego towaru. Powszechnie dostępne, stały się nieodłączną częścią każdego sklepu z warzywami, sklepu spożywczego oraz wszystkim punktów handlowych, w którym sprzedawane są produkty luzem. Wagi elektroniczne trafiły także do naszych domów, pozwalając na precyzje odmierzanie produktów spożywczych dla osób, które samodzielnie gotują, bądź pieką. Nie inaczej jest w przypadku osób, które z jakichś przyczyn znajdują się na diecie. Nawet mała waga elektroniczna pozwala na precyzyjne odmierzenie wymaganej ilości.
 

Maksymalne obciążenie wagi


Waga elektroniczna to nieodłączny element zakładów przemysłowych, gdzie odnajdą się na produkcji i w magazynach. Także w firmach, które prowadzą masową wysyłkę swoich produktów, elektroniczna waga powinna znaleźć swoje miejsce tak, aby nie przekraczać odpowiedniego gabarytu i obciążenia przypisanego do danej formy wysyłki.

Kwestia maksymalnego obciążenia jest zmienna w zależności od indywidualnych cech wagi elektronicznej. Te dedykowane magazynom, czy fabrykom będą mogły udźwignąć nawet po kilkadziesiąt kilogramów z wiadomych przyczyn. Domowe, czy biurowe miarki będą z kolei bardziej precyzyjne przy niewielkich produktach do sprawdzenia. Znakomicie sprawdzą się, gdy przyjdzie do odmierzania masy kopert, czy już zapakowanych listów.
 

Dokładność ważenia wagi elektronicznej


Bardziej precyzyjne wersje wag elektronicznych, przydadzą się także w laboratoriach bądź uczelniach, ale również w takich zawodach, jak jubiler czy dla jakiegokolwiek rękodzielnika. Należy jednak zauważyć, że nierzadko popełnianym błędem jest nie odmierzanie od masy ogólnej produktów pośrednich, jak woreczki strunowe w przypadku niewielkich przesyłek, czy folia stretch bądź nawet taśm pakowych w przypadku większych gabarytowo wysyłanych paczek.

Zarówno małe wagi elektroniczne, jak i te przemysłowe zbudowane są zwykle z jednej szalki, na której układamy produkt, aby poznać jego masę. Do komunikacji z urządzeniem służy niewielka klawiatura, umieszczona zwykle pod małym wyświetlaczem lub też obok niego. Część wag biurowych elektronicznych wymaga włączenia za pomocą przycisku, po którego włączeniu następuję kalibracja, której koniec sygnalizowany jest na wyświetlaczu i oznacza możliwość rozpoczęcia ważenia. Co poniektóre z nowszych modeli wag cyfrowych reagują na dotyk do powierzchni i samoczynnie uruchamiają mechanizm. Przekrój wielkości i materiału z którego są wykonane jest ogromny i gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Ile kosztuje waga elektroniczna?


Cena wagi elektronicznej waha się niesamowicie, ale warto zauważyć, że ma to bezpośrednie przełożenie na wiele z indywidualnych specyfikacji urządzenia.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jak dokładny musi być poszukiwany sprzęt. W przypadku wspomnianych w poprzednich akapitach zawodach potrzebne będą dokładne wagi elektroniczne gramowe. Im większa czułość na najmniejszą podstawową jednostkę masy, tym lepiej.

Takie urządzenia będą oczywiście kosztować nieco więcej od tańszych zamienników. Sprawdzą się one raczej w domu, gdzie dzięki wsypaniu produktu do pojemnika uzyska się wynik dokładniejszy, niż jakże popularne wśród  gospodyń i gospodarzy domowych określenie “na oko”.

Przydatną funkcjonalnością wagi cyfrowej jest przycisk “Tara”. Dzięki jednemu kliknięciu bezproblemowo można odjąć od poszukiwanej masy końcowej wagę artykułów do pakowania paczek, także wspominanych już kopert, czy też woreczków strunowych.

Małe wagi elektroniczne nie oznaczają także, że ich cena będzie niższa. Wpływ na kwotę, jaką za dane urządzenie trzeba wydać, mają przede wszystkim wykorzystane w produkcji materiały, jak i sama technologia. Dlatego też na rynku znaleźć można wagi elektroniczne, które kosztują od kilku złotych do nawet kilkuset. Te drugie to zazwyczaj sprzęty specjalistyczne, które dedykowane są konkretnym miejscom.
 

Waga mechaniczna - do czego służy?


Wagi mechaniczne to produkt, który od lat spotkać można w wielu dziedzinach życia codziennego. Przede wszystkim używane są w kuchniach, gdzie niejednokrotnie potrzeba szybkiego odmierzenia masy produktu podawanego w przepisie.

Również w łazienkach, czy gabinetach lekarskich spotkać można wagę mechaniczną. Przede wszystkim używa się ich ze względu na podstawową zaletę - nie wymaga ona żadnego dodatkowego, zewnętrznego zasilania. Specjalnie skonstruowany mechanizm opiera się na odważniku znajdującym się wewnątrz urządzenia. Połączony jest on ze wskazówką, która porusza się po miarce wagi mechanicznej, na której widać końcowy wynik. Z tego też względu niekoniecznie takie urządzenia wykorzystuje się jako wagi pocztowe.
 

Waga  mechaniczna czy elektryczna - która lepsza?


Przede wszystkim wszystko zależy od przeznaczenia urządzenia. Wagi do listów spotykane tak na poczcie, jak i w sekretariatach szkół lub urzędów są przeważnie cyfrowe. Dzięki dopracowanej technologii, zdecydowanie większa czułość przemawia na korzyść tych specyficznych artykułów biurowych.

Z drugiej strony tak firmy kurierskie, jak i sami przewoźnicy, przeważnie wykorzystują mechaniczne wagi przemysłowe. Dzięki braku potrzeby zasilania zewnętrznego pod postacią baterii, czy też kabla z prądem elektrycznym, takie urządzenia są zawsze gotowe do użycia. Największym jednak minusem jest jednak precyzyjny pomiar tego sprzętu. Różnica masy rzeczywistej od tej pokazywanej przez akcesorium może wynieść nawet do 20 gram. Dlatego też o ile nada się jako waga do paczek, o tyle koniec końców nie będzie to dobra waga do listów. Większe prawdopodobieństwo niedokładnego pomiaru to również duża wada dla osób będących na specjalnej diecie tak ze względów zdrowotnych, jak i z własnych pobudek. Odmierzanie składników to czynność żmudna, ale też wymagająca niezwykłej dokładności, której niestety waga mechaniczna zapewnić nie jest w stanie.
 

Waga biurowa do listów i paczek - duży wybór w sklepie BIURFAN


Tak, jak każdy urząd, czy też sekretariat będzie miał w biurkowym przyborniku nożyk do kopert, tak i miejsce na półce znajdzie się dla wagi cyfrowej. Znając potrzeby i wymagania swoich stałych, jak i nowych klientów, hurtownia papiernicza Biurfan cały czas rozwija swój i tak bardzo szeroki asortyment. Wśród nich nie mogło zabraknąć zarówno wag elektronicznych, jak i mechanicznych.

Głównym celem, którym kieruje się ten jednocześnie stacjonarny, jak i internetowy sklep z artykułami biurowymi, to możliwość dokonania zakupu wszystkich poszukiwanych produktów w jednym miejscu. Wszystko po to, by uniknąć zbędnego przeklikiwania przez liczne placówki dostępne w sieci.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie