Wizytowniki

Wizytownik - co to jest?


Jakkolwiek świat się nie zmienia i nie idzie w kierunku cyfryzacji, wizytówka zajmuje niezwykle istotne miejsce w komunikacji między businessmanami, czy partnerami handlowymi. Pomimo tego, że istnieje również jej elektroniczna wersja, karta z danymi kontaktowymi nadal pozostaje niezbędnikiem.

Z faktu jej występowania w środowisku powstały wizytowniki. Są to ni mniej, ni więcej produkty służące do przechowywania wizytówek właśnie. Wyróżnia się kilka rodzajów, które pozwalają tak przechowywać czyjeś, jak i mieć własne karty do wydania ewentualnemu klientowi.

Wizytowniki mają różne postaci. Niektóre z wyglądu przypominają pudełka, inne mini segregatora z przekładkami wykonanymi z folii. Przezroczystość pozwala na szybkie przejrzenie danych znajdujących się na wizytówce bez konieczności wyciągania jej na zewnątrz. Wizytowniki obrotowe na biurko z kolei nie sprawdzą się za bardzo w mobilnych zawodach, jak przedstawiciel handlowy. Niemniej jednak w biurach nadaje dodatkowego szyku i powagi osobie posiadającej taki artykuł biurowy.
 

Rodzaje wizytowników


W kwestii operowania wizytówkami warto jest zwrócić uwagę na Japończyków. Wymiana kart z danymi kontaktowymi jest przeprowadzana w sposób bardzo sformalizowany, a brak takowych jest odbierany jako obraza lub lekceważenie partnera biznesowego czy klienta. To również świadczy o tym, że wizytówki są potrzebne, a najlepiej nosić lub trzymać je właśnie w eleganckich wizytownikach, gdzie wyglądają estetyczniej i nie niszczą się jak te noszone luzem. Zakup tego artykułu zależy najbardziej od wykonywanego zawodu.
 

Wizytownik kieszonkowy plastikowy


W przypadku mobilnych zawodów, jak wspomniany akapit wcześniej przedstawiciel handlowy, to właśnie eleganckie wizytowniki książkowe będą wiodły prym. Jego działanie oparte jest na mechanizmie podobnym do tego wykorzystanego w segregatorze. Z racji niewielkich rozmiarów jest on niezwykle poręczny i można go z łatwością schować w neseserze, czy aktówce. Ponadto wyposażony jest w prosty i niezawodny system koszulek podzielonych na małe kieszonki, w które wkładane są wizytówki. Kryteria narzucane są przez samego właściciela wizytownika książkowego.
 

Elegancki wizytownik obrotowy na biurko


Wszystkie osoby pracujące stacjonarnie potrzebują możliwie jak najszybszego dostępu do wizytówek. To oznacza, że ich ułożenie musi być logiczne, dzięki czemu persona poszukująca konkretnych informacji nie musiała spędzać nad tym wiele czasu. Najlogiczniejszym rozwiązaniem jest zatem wizytownik na biurko.

Także i one pojawiają się pod różnymi postaciami. Niektórzy decydują się na artykuły w postaci pudełek, bądź etui. W nich jednak brak jest podziałki alfabetycznej. Tę z kolei zapewnia wizytownik obrotowy. Ma on postać osi, na której umieszczone są plastikowe, przezroczyste koszulki, w które można włożyć wizytówki.

Aby dodać szyku dobrze jest, by produkt był wyposażony w stabilną podstawę. Elegancki metalowy wizytownik obrotowy to wytrzymały artykuł, dzięki któremu nie tylko bez najmniejszych problemów znajdzie się poszukiwaną kartkę z danymi kontaktowymi, lecz także z łatwością włoży ją się z powrotem.
 

Wizytownik skórzany na 200 wizytówek


Jednym z najbardziej stylowych produktów z tego działu jest wizytownik skórzany. Materiał, z którego został wykonany uchodzi za niezwykle szlachetny i cechuje się wyjątkową trwałością. Dlatego też poszukujący produktów wyrafinowanych przeważnie decydują się właśnie na niego. Warto jednak podkreślić, że artykuł ten wymaga ostrożnego traktowania, co wynika właśnie z głównego materiału. Niemniej jednak skórzane wizytowniki niejednokrotnie wybierane są na gustowny prezent dla przełożonego, czy też partnera lub partnerki.

Decydując się na zakup wizytownika na wizytówki polecamy przejrzeć szeroką ofertę sklepu papierniczego Biurfan. Liczne rozmowy prowadzone z klientami pozwoliły zdecydować się na najbardziej zaufanych producentów, których cechuje świetny stosunek ceny do jakości. W licznym asortymencie znalazło się również miejsce na ekskluzywny papier do wizytówek, dzięki czemu w jednym sklepie można skompletować cały zestaw: do wydawania kart z danymi kontaktowymi, jak i ekskluzywny wizytownik na nie.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie