Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Woda i napoje

UGAŚ PRAGNIENIE


Picie wody to istotny element naszego codziennego życia. Woda jest bezkaloryczna i świetnie nawadnia organizm. Oszacowano, że każdy dorosły człowiek musi wypić około 2 litrów wody dziennie. Zapotrzebowanie na wodę w przypadku dorosłego człowieka wynosi 30cm3 na 1kg masy ciała. Ta ilość jest oczywiście zmienna i tak np. w czasie upałów lub podczas zwiększonego wysiłku fizycznego należy pić więcej płynów. Wszystko po to, aby nie dopuścić do odwodnienia.

WODA DLA ZDROWIA


Niedobór wody objawia się etapami. Jednym z nich jest wysychanie śluzówek i skóry. Pojawia się uczucie pragnienia, osłabienie psychiczne i fizyczne organizmu. Lekceważenie tych objawów może prowadzić do poważnych konsekwencji, tj. nudności, wymiotów oraz obrzęku mózgu.

W swojej ofercie posiadamy również soki, które dostarczają organizmowi naturalnych składników odżywczych. Świeże soki są naturalnym źródłem karotenoidów, polifenoli, flawonoidów, antyoksydantów, fitosteroli, saponin, glukozynolanów, kwasu fenolowego, izoflawonów, enzymów i wielu innych zdrowych substancji. Według badań picie soków przyswaja w krótkim czasie aż 90% substancji w nich zawartych, podczas gdy jedząc w całości owoce i warzywa tych składników do organizmu dociera jedynie 20% w ciągu 5-8 godzin.

Soki są również łatwiejsze do trawienia i chronią przed wczesnym starzeniem komórek i tkanek. Łatwość trawienia wpływa pozytywnie na dostarczanie energii. Organizm 80% energii przeznacza na trawienie, a nie na oczyszczanie organizmu z toksyn i regulacji organizmu. Soki trawią się same, nie obciążając przy tym organizmu. Podobne działanie prozdrowotne wykazują herbatki i mieszanki ziołowe. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie