Wskaźniki laserowe

Wskaźniki laserowe do prezentacji


Wskaźnik laserowy, to doskonałe narzędzie do pomocy w prowadzeniu prezentacji, wykładu czy szkolenia. Prosty w działaniu, zapewnia dużą swobodę poruszania się po pomieszczeniu, w którym jest używany, umożliwiając jednocześnie precyzyjne wskazywanie treści. Uzupełnieniem wskaźnika laserowego do prezentacji jest funkcja zdalnego przełączania slajdów prezentacji, bądź też wywołania innej, pożądanej reakcji związanej z wyświetlaną treścią. 

Przyda się wykładowcom uniwersyteckim, ale też nauczycielom ze szkół średnich czy nawet podstawowych. To nieoceniona pomoc w sektorze szkoleń i prezentacji gdzie ułatwi skupienie uwagi na odpowiednim fragmencie oferty lub produktu. To najpopularniejsze formy zastosowania technologii lasera, jednak nie jedyne. Jednym z najczęstszych skojarzeń jakie przychodzi nam do głowy jest laserowy wskaźnik celu, który zwykle montowany jest na broni. Kolejnym, dość często występującym na rynku urządzeniem jest laser liniowy. Wykorzystuje się go głównie w budownictwie, gdzie pomaga w utrzymaniu szybkiego i bardzo precyzyjnego wyznaczania linii poziomych i pionowych. Laser liniowy, wyświetla je na ścianie lub innej wybranej przez nas powierzchni.  

Generalna zasada działania polega na skoncentrowaniu wiązki światła na wybranym przez nas punkcie. Kolor lasera, może być zielonyniebieski lub czerwony.  Najczęściej spotykany rodzaj to wskaźnik laserowy do prezentacji, który świeci się na zielono. 

Zwarta i kompaktowa budowa laserowego wskaźnika pozwala na jego łatwe przenoszenie w teczce lub po prostu w kieszeni jak ołówek czy pióro. Na rynku dostępne są jednak wskaźniki w breloku, ale też jako wskaźnik w formie pilota. W zależności od modelu, wyposażony jest on w jeden lub kilka przycisków. Oprócz klawisza odpowiedzialnego za włączenie wiązki lasera, posiada on także te, które mają wpływ na kontrolę trwania prezentacji, uruchomienia komputera lub rzutnika oraz zwiększanie lub zmniejszanie głośności. 

Wskaźnik laserowy bezprzewodowy jest zasilany przez popularne i powszechnie dostępne baterie AAA lub AA czyli potocznie nazywane “ paluszki”. 
Istnieją także wersje z wbudowaną baterią, które pozwalają na doładowanie brakującej energii z ładowarki lub za pośrednictwem kabla USB. Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu, możemy naładować wskaźnik za pomocą komputera przenośnego lub powerbanka. W awaryjnych sytuacjach, źródłem ładowania może stać się także telefon komórkowy, ale wymagać to będzie odpowiednich przejściówek.
 

Mocny wskaźnik laserowy


Sprzęt audiowizualny wykorzystywany do prowadzenia prezentacji, składa się najczęściej z ekranu projekcyjnego oraz projektora multimedialnego, które sprzężone są z komputerem przenośnym. Tak skonstruowany system prezentacyjny, wystarczy uzupełnić kompatybilnym z nim prezenterem z funkcjami multimedialnymi. Należy zwrócić możliwość na możliwość sparowania tych urządzeń tak aby cały system mógł pracować bez przerwy i płynnie.

Prezenter bezprzewodowy ze wskaźnikiem, może mieć różny zasięg. Najtańsze modele dostępne na rynku, pozwalają na posługiwanie się nim w małych salach wykładowych czy pokojach konferencyjnych. Mocne wskaźniki laserowe dadzą nam możliwość docierania na większe odległości, bez lęku o utratę zasięgu lub rozproszenie wiązki lasera. 

Wskaźniki laserowe do poprawnego działania nie potrzebują już przyciemnionej sali tak jak było to kiedyś. Mrok lub półmrok sprzyja zwiększeniu jakości wyświetlanej wiązki, ale nie jest warunkiem koniecznym. Wskaźniki laserowe posiadają zasięg mieszczący się między 20 a 200 metrów. Na rynku dostępne są oczywiście laserowe wskaźniki o większej mocy, ale dedykowane są do zupełnie innych celów.
 

Co umożliwia wskaźnik laserowy do prezentacji?


Wśród 
akcesoriów do prezentacjiwskaźnik laserowy jest jednym z najważniejszych urządzeń. To dzięki niemu, używający go pracownik może kierować uwagą audytorium. Wskazywanie wybranych zagadnień, pokazanie najważniejszych elementów prezentacji czy też omówienie sygnalizowanych przez słuchaczy problemów, staje się dziecinnie proste. Co ważne, dziać się to może z wybranego przez wykładowcę czy handlowa miejsca, nie wierząc go przy biurku czy też laptopie.

Wskaźnik laserowy z pilotem, to także wolność zarządzania samą prezentacją. Jeśli prezenter jest wyposażony w przyciski multimedialne pozwala, na przełączenie slajdów oraz zatrzymanie całej prezentacji w momencie, który wyda się prowadzącemu ważny. Tak jak w przypadku korzystania z mocnego wskaźnika z laserem, może dziać się to z wybranego miejsca. 
 

Wskaźnik laserowy - gdzie kupić? 


Wskaźnik laserowy do prezentacji jest produktem który znajduje się w ofercie kilku rodzajów sklepów. Dużym wyborem mogą się pochwalić zarówno sklepy z elektroniką czy akcesoriami komputerowymi jak i sklepy z wyposażeniem biurowym. W asortymencie 
hurtowni artykułów biurowych Biurfan, znajdziecie szereg propozycji zakupowych z kategorii wskaźników laserowych lub wskaźników laserowych z pilotem. Doskonała cena oraz szybka wysyłka pozwoli Ci usprawnić każde szkolenie, wykład czy pokaz. Skorzystaj już dziś.

Wskaźnik laserowy – ile kosztuje?

Wskaźnik laserowy do prezentacji to urządzenie, dzięki któremu możesz ułatwić sobie życie. Jest przeznaczony dla osób, które zajmują się prowadzeniem szkoleń, spotkań czy zajęć. Przy użyciu wskaźników laserowych można swobodnie i komfortowo prezentować omawiane tematy. Jeśli posiadasz laser do prezentacji nie musisz ruszać się z miejsca, aby pokazać coś na ekranie monitora czy obrazie z rzutnika.

Wskaźniki laserowe tak jak inne urządzenia do prezentacji, występują w różnych cenach. Można znaleźć zarówno takie, które kosztują niespełna 50zl jak i modele droższe – nawet do 450zł. Nietrudno się domyśleć, że laserowe wskaźniki w cenach nieco wyższych posiadają dodatkowe funkcje. Zaliczamy do nich między innymi wyświetlacz, który informuje o stanie baterii albo zasięgu urządzenia. Modele laserów do prezentacji mogą posiadać wbudowaną latarkę LED, niektóre natomiast to wskaźniki teleskopowe, które po konferencji czy spotkaniu można złożyć i włożyć do kieszeni. To bardzo wygodna opcja dla osób, które często odbywają podróże służbowe. 

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie