Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Zapobiegaj bólom pleców i nóg

Podpórka pod plecy na fotel biurowy


Praca biurowa, czy jakakolwiek inna, która wymaga siedzenia za biurkiem, rozwinęła się w każdym możliwym kierunku. Na urządzeniach powstały i zostały wprowadzone nowe oprogramowania ułatwiające pracę, wzrosła świadomość tego, jak istotne dla efektywnej pracy jest otaczające środowisko.

Okno i piękny widok za nim zdecydowanie podniesie jakość wykonywanych zadań. Tak samo herbata, czy kawa z ekspresu. To jednak wszystko jest niczym, jeśli dana firma nie zadba o ergonomię w biurze. Wiele foteli przy biurkach są solidne w wykonaniu, ale po kilku godzinach siedzenia w jednym miejscu odczuwalny będzie ból w kręgosłupie. Jak tego uniknąć? Wystarczy podpórka pod plecy na krzesło.

To jedna lub więcej poduszek (w zależności od producenta i wybranego modelu), zazwyczaj wypełnione pianką Memory Foam. To sprawia, że podpórka lędźwiowa pod plecy z łatwością dopasowuje się do tyłów użytkownika, zdecydowanie odciążając kręgosłup.
 

Podkładka pod plecy na krzesło


Jak wiadomo nie od dziś - lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Nie ma potrzeby czekania do momentu, aż lekarz zleci zakup podpórki ortopedycznej pod plecy! Odpowiednio dobrany produkt oszczędzi dużo zdrowia. Nieprawidłowo wyginający się kręgosłup może nieść ze sobą skutki w postaci wady postawy.

Dobrze dobrana podpórka na plecy do krzesła pozwala na zachowanie prawidłowej postawy ciała. To odciąży go, co ma bezpośrednie przełożenie na poprawę samopoczucia. W każdym zawodzie zdarzają się chwile stresowe, a brak uczucia przeszywającego bólu w odcinku lędźwiowym (bo to on narażony jest na największe obciążenie) zdecydowanie odejmie zmartwień. Temu właśnie między innymi pomagają zapobiec podkładki pod kręgosłup.

Wybierając takowe warto mieć na uwadze kilka kwestii. Jedną z nich jest fakt, iż niekoniecznie pierwsze wybrane podparcie pod plecy będzie tym idealnym. Każdy ma indywidualne potrzeby, niekoniecznie wynikające z pracy za biurkiem. Dlatego też rynek pełen jest rozmaitych wersji podpórki do fotela biurowego.
 

Podpórka pod kręgosłup lędźwiowy


Nie ma co ukrywać, że jedną z najlepszych opcji jest zakup wysokiej jakości fotela z wbudowaną ergonomiczną podpórką pod plecy. Wiąże się to niestety z wysoką kwotą, którą należy poświęcić na to przedsięwzięcie. Ponadto trzeba poświęcić niemało czasu na regulację niemal każdego elementu: od wysokości siedziska, przez wysokość zagłówka, aż po wysokość podłokietników - choć na nich wcale nie kończąc, bo kilka elementów jeszcze by się znalazło.

Jeśli zaś pracownik posiada już wygodne siedzenie, to wystarczy dobrać idealną podpórkę pod kręgosłup na krzesło. Ta nie musi oczywiście pasować każdej pojedynczej osobie. Jedna persona zdecyduje się na podparcie pod lędźwie wykonane z siatki, dzięki czemu zapewni kontakt produktu z całymi plecami. Komuś innemu z kolei będzie to zbędne, bo nie skupi się tylko i wyłącznie na bolącym odcinku. Nic prostszego - w ofercie sklepu biurowego Biurfan są także takie podpórki pod plecy na fotel biurowy, które wyglądają jak wałek.
 

Ergonomiczna podpórka pod plecy na krzesło


Z tego też tytułu nie całkiem warto kierować się opiniami ergonomicznych podpórek pod plecy na krzesło. To indywidualne potrzeby i preferencje powinny definiować wybór, na jaki każdy się kieruje. Niezwykle istotnym jest oczywiście materiał, z jakiego wykonano podkładkę pod kręgosłup. Niektórym gumowe wykończenia będą przeszkadzać i wywołają uczucie odmienne do przyjemnego. Zdecydowanie najmniej ingerujące wydają się te produkty, które posiadają pluszowe wnętrze.

Praktycznie wszystkie podpórki pod lędźwie na fotel wyposażone są w paski z klamrą. Dzięki temu z łatwością można je zabrać ze sobą po pracy, by jazda samochodem nie była aż tak uciążliwa. Później sprawdzi się także jako podpora pod plecy do łóżka dla wszystkich osób lubiących wyłożyć się z laptopem, czy książką.
 

Podnóżek do pracy przy komputerze


Temat ergonomii jest niezwykle szerokim zagadnieniem. Setki, jak nie tysiące ekspertów dzień w dzień pracuje nad tym, by jeszcze bardziej dopracować podpórki pod plecy, ale nie tylko. Na wygodę kręgosłupa wpłynąć też można w inny sposób. Do tego właśnie służy podnóżek pod fotel.

Nie jest on przypisany jedynie do grupy osób o niższym wzroście, choć fakt faktem - to one potrzebują go najmocniej. Zwisające nogi wydają się być jedynym wyjściem w sytuacji, gdy stopy nie mają płaskiego oparcia. Tymczasem brak podstawki pod nogi wpływa negatywnie na przepływ krwi przez żyły, co może doprowadzić ostatecznie do żylaków.

Stopy każdego pracownika biurowego zawsze powinny zachowywać pozycję płaską. To pozwala na prawidłowe krążenie i nie doprowadza do tak zwanego “uczucia zimnych stóp”. Wszyscy korzystający z podpórki pod nogi wiedzą, że najsampierw muszą dostosować odpowiednią wysokość biurka, przy którym siedzą. To niezbędne do poprawnego umiejscowienia podpórki pod nogę.
 

Podstawka na nogi pod biurko


Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących użycia podnóżka pod fotel jest fakt, iż siedzenie ze skrzyżowanymi nogami, czy też założonymi na oparcia krzesła jest niezgodne z zasadami Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Sam produkt musi być również dostosowany do wysokości biurka i wzrostu pracownika. Zbyt duża podstawka pod stopy w niczym nie pomoże, a sprawi tylko, że użytkownik będzie zahaczał kolanami o blat biurka.

To właśnie BHP, ale też podstawy prawne, jak rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej i dyrektywy Unii Europejskiej pouczają o spełnieniu odpowiednich warunków przez stanowisko do pracy przy komputerze. Dlatego też, jeśli jest to wymagane, pracownik musi otrzymać podnóżek biurowy. Powinien on mieć też kąt regulacji w zakresie minimalnym od 0 do 15 stopni. Większość producentów dba jednak o to, by skala ta wynosiła o wiele więcej - nawet do 25 stopni.
 

Podnóżek do biura


Sam zakres odchylenia podnóżka do biura jest bardzo ważną kwestią, jednak nie jedyną. Należy też koniecznie sprawdzić gwarancję, jaką producent obejmuje swój produkt. Podobnie sprawa ma się z materiałem, z jakiego został wykonany. Koniecznie musi być antypoślizgowy, by w trakcie użytkowania podstawki pod nogi stopy nie ślizgały się.

To zresztą tyczy się także samej podstawy podnóżka do pracy przy komputerze. Ona także musi zostać w pozycji statycznej. Rola tego ergonomicznego produktu nie polega na wywoływaniu kołysania stóp. Muszą one być ułożone w pozycji spoczynkowej, co nie tylko skutecznie wyeliminuje uczucie przemęczenia, lecz także naprężenia mięśni nóg.

Podnóżek do komputera sprawi również, że całe ciało automatycznie zachowa prawidłową posturę. Między kręgosłupem, a nogami powinien wytworzyć się kąt 90 stopni - niezbędny do zmniejszenia obciążenia na kręgosłup. Oczywiście od zbyt długiego czasu siedzenia uczucie bólu pojawi się tak, czy inaczej. Niemniej jednak podpórka pod nogi zminimalizuje częstotliwość jego pojawiania się.

Warto przede wszystkim pamiętać, że to stanowisko musi być dopasowane do pracownika, a nie odwrotnie. Jeśli biurko jest zbyt niskie - należy wyregulować wysokość odpowiednio do wzrostu jego użytkownika. To podstawa ergonomii, w której niezwykle istotne są także podpórki pod plecy, jak i podnóżki do pracy przy komputerze.

To zdrowie jest najważniejsze. Wciąż niejedna osoba uważa, że zatrudnienie w biurze oznacza niemalże całodobowe wakacje, warto jest więc wyprowadzać je z błędu. Za przykład może posłużyć Emma, czyli zaprojektowany i wymieniony model pracownika przyszłości. Dużą większość mankamentów, które są na niej przedstawione, da się wyeliminować właśnie podpórką lędźwiową pod plecy, jak i podstawki pod nogi.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie