Żele antybakteryjne, maseczki

Rodzaje produktów antybakteryjnych i ochronnych


Nasze ręce praktycznie cały czas są narażone na kontakt z różnymi powierzchniami, na których mogą znajdować się liczne zarazki i bakterie. Niestety podczas wykonywania czynności życia codziennego nie jesteśmy w stanie tego uniknąć, jednak używając odpowiednich produktów, możemy skutecznie ograniczyć przenoszenie się zarazków. 

Specjalne preparaty, takie jak np. żele antybakteryjne, spraye do dezynfekcji rąk, czy też mydła w płynie to artykuły higieniczne pierwszego wyboru w ograniczeniu możliwości przenoszenia się wirusom.

Jeśli jednak chodzi o środki ochronne, to przede wszystkim wyróżnić można maseczki antybakteryjne. Produkty te posiadają wiele swoich rodzajów, które wykorzystywane są przez różne grupy ludzi, o których więcej zostanie powiedziane w dalszej części tekstu.


W czym i komu pomaga maseczka antybakteryjna?


Maseczka antybakteryjna to element ochrony indywidualnej, który przede wszystkim noszą lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inni pracownicy służby zdrowia. Umożliwia im ona bezpieczne wykonywanie swojej pracy, poprzez skuteczne ograniczanie ryzyka infekcji lub przeniesienia choroby drogą kropelkową.

Oprócz szpitali, przychodni czy też innych punktów medycznych, maseczka antybakteryjna z filtrem używana jest w niektórych branżach. Jedną z nich bez wątpienia są salony kosmetyczne, w których są używane podczas wykonywania zabiegów związanych z zapyleniem np. pedicure, manicure

Nie zapominajmy również, że maseczki antybakteryjne mogą służyć praktycznie dla każdego, kto z różnych przyczyn nie może, bądź nie chce mieć kontaktu z nie przefiltrowanym powietrzem.
 

Jak działa skuteczna maseczka antywirusowa?


Najprostszym, lecz zaskakująco skutecznym produktem są maseczki antybakteryjne, które mają za zadanie ograniczyć nasz kontakt z wirusem przenoszonym drogą kropelkową. Maseczka zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo osób, które z nami przebywają. Badania wskazują, że maseczki potrafią ograniczyć nasz kontakt z drobnoustrojami aż o 60%.

Klasyczny wariant maseczki antybakteryjnej jest zbudowany z przewiewnego, delikatnego materiału. Na ogół taka maseczka posiada trzy warstwy, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed przenikaniem bakterii. Materiał jest przyjemny i miękki, bez wystających włókien, które mogłyby wywołać uczulenie lub podrażnić skórę na twarzy. 


Żel antybakteryjny do rąk – jak to działa?


Aby zadbać o odkażanie rąk przydadzą się płyny i żele antybakteryjne. Środki te, w dużej mierze opierają swój skład na alkoholu, który w odpowiednim stężeniu zabija wszelkie bakterie. Produkty te bardzo często łączą właściwości antybakteryjne z odżywczymi tak, aby ograniczyć wysuszenie skóry spowodowane przez zawarty w płynach alkohol. 

Żele antybakteryjne nie wymagają dodatkowego wspomagania się wodą lub mydłem. W zupełności wystarczy naniesienie kilku kropel na powierzchnie rąk, aby skutecznie ograniczyć możliwość zakażenia się np. wirusem, czy innymi bakteriami.


Żel do rąk z substancjami nawilżającymi


Jak powszechnie wiadomo mycie rąk to jedna z podstawowych czynności, sprzyjających naszemu organizmowi w ochronie przed różnego rodzaju bakteriami. W celu zadbania o ich odpowiednią czystość w praktycznie każdym miejscu powinniśmy wyposażyć się w żel antybakteryjny, z którego bez żadnych problemów będziemy mogli efektywnie korzystać bez użycia wody. 

Jednak częste i długotrwałe stosowanie zwykłego żelu antybakteryjnego do rąk może wiązać się z ich wysuszeniem. Aby temu zapobiec, warto postawić na żel antybakteryjny nawilżający. Na rynku występują różne jego rodzaje, które w swoim składzie posiadają takie składniki jak: pantenol, alantoina, czy też gliceryna. Dzięki tym składnikom nawilżający żel antybakteryjny nie tylko zapobiega wysuszeniu, ale też nie podrażnia, szybko się wchłania, a także nadaje się do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia. Ponadto skóra rąk pozostaje przyjemna, miękka oraz gładka w dotyku.

Większość produktów, których powołaniem jest nam w tym pomóc, występuje w różnych wielkościach i pojemnościach, aby towarzyszyć nam w każdej chwili. W naszej ofercie znajdziecie produkty z kategorii higiena i środki czystości - o różnym zapachu i wielkości, aby jeszcze skuteczniej pomóc wam zwalczać różne wirusy i bakterie. 
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie