Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Zeszyty szkolne i bruliony

Zeszyty szkolne tematyczne, do poszczególnych przedmiotów


Zeszyty szkolne tematyczne to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy, aby były one dopasowane do poszczególnych przedmiotów szkolnych. Dzięki ich różnym kolorom i wzorom będziemy mogli łatwiej odnaleźć interesujący nas zeszyt pośród pozostałych. Oferta rynkowa jest bogata w różnego rodzaju zeszyty szkolne, które wyposażone są w dodatkowe materiały edukacyjne dopasowane do przedmiotu. 
 

Zeszyty do szkoły - najpopularniejsze formaty

 
Żadna wyprawka szkolna nie obejdzie się bez zeszytów szkolnych - to totalny must have w plecaku i na biurku każdego ucznia. W zeszytach szkolnych notujemy, odrabiamy lekcje, wykonujemy zadania matematyczne, robimy zapiski na studia, a czasem po prostu jakieś własne obliczenia w domu. Zeszyty do szkoły są po prostu niezbędne.
 
W podstawówkach najlepiej sprawdzają się zeszyty szkolne a5. Natomiast uczniowie w dalszych etapach edukacji chętniej korzystają z większych formatów. Zeszyty szkolne a4 pozwalają na zapisanie większej ilości informacji na stronie, co jest bardziej komfortowe w późniejszym ich czytaniu.
 

Zeszyt szkolny - twarda czy miękka okładka?


Zeszyty szkolne w twardej oprawie charakteryzuje zwiększona wytrzymałość i odporność na zagięcia. Dzięki temu skutecznie ochronią przed zniszczeniem ważne dla nas notatki. Niestety ich wadą jest większa waga oraz objętość, co będzie problematyczne dla noszącego je ucznia. 

Jeżeli w jego plecaku będą znajdować się same zeszyty szkolne w twardej okładce, to jego waga znacząco się zwiększy. Ponadto oprócz samych zeszytów do szkoły nosi on inne artykuły takie jak np. długopisy, cienkopisy, linijki, flamastry i mazaki. Rozwiązaniem tej sytuacji jest zakupienie zeszytów do szkoły w twardej okładce tylko do tych przedmiotów z największą częstotliwością występowania. Do reszty przedmiotów w zupełności wystarczą zeszyty szkolne w miękkiej oprawie. Dzięki takim działaniom plecak ucznia będzie znacznie lżejszy, co z pewnością przełoży się na stan jego zdrowia.   
 

Jakie zeszyty szkolne do 4, 7, 8 klasy, a jakie dla starszych uczniów?

 
 Podczas zajęć w szkole nie ma chyba bardziej przydatnych produktów niż zeszyty szkolne i długopisy. Nie możemy sobie wyobrazić funkcjonowania bez zeszytu szkolnego i nie zmieniło się to od lat. Od szkoły podstawowej czy nawet przedszkola przez szkołę średnią, a potem studia - bez przerwy korzystamy z zeszytów.
 
Wybierając zeszyty szkolne do 4 klasy, powinniśmy wziąć pod uwagę zwiększoną liczbę przedmiotów szkolnych względem poprzednich lat edukacji naszego dziecka. Będzie ich nie tylko więcej, ale też zapisywane na nich notatki ulegną rozszerzeniu. Warto zatem wybrać bezpieczną opcję i wyposażyć je w zeszyty szkolne 60 kartkowe, które zapewnią mu wystarczająco dużo miejsca do notowania.
 
Inaczej sprawa wygląda w przypadku siódmej klasy. Jest tak ze względu na przygotowania do egzaminu ósmoklasisty, początek najintensywniejszego czasu w jego edukacji. W tym przypadku potrzebne będą odpowiednie zeszyty szkolne do 7 klasy. Aby pomóc mu przebrnąć przez ten trudny okres, zalecamy wyposażenie go w zeszyty szkolne 96 kartek oraz inne potrzebne artykuły szkolne.
 
Ostatnia klasa szkoły podstawowej niesie ze sobą dużo wyzwań w postaci ostatnich powtórek materiału do końcowego egzaminu. Oprócz zeszytów szkolnych do 8 klasy uczeń powinien posiadać różne przybory do pisania, w postaci długopisów, ołówków i wielu innych. Dzięki zapewnieniu mu tych artykułów na pewno osiągnie wysoki wynik egzaminu i dostanie się do swojej wymarzonej szkoły średniej.
 
Uczniowie szkół średnich w postaci liceum, technikum czy też szkoły zawodowej, potrzebują dopasowanych do nich artykułów szkolnych. Dzieje się tak ze względu na całkowicie różne tam przedmioty szkolne. Liceum w zależności od profilu charakteryzuje się dużą ilością notowania, ponieważ przekazywana tam wiedza jest bardzo obszerna. Natomiast w technikum i szkole zawodowej oprócz samych zeszytów przydadzą się bloki szkolne. Będą one wyjątkowo przydatne na kierunkach technicznych, gdzie wykonuje się bardzo dużo rysunków, schematów oraz obliczeń.
 

Gdzie kupić tanie zeszyty do szkoły?


Tanie zeszyty szkolne są niezbędne w arsenale materiałów każdego ucznia. Mogą być używane do robienia notatek na zajęciach, pisania prac, a nawet jako sposób na uporządkowanie pomysłów. 

Idealnym miejscem do kupna zeszytów szkolnych jest hurtownia artykułów szkolnych. Jedną z najczęściej odwiedzanych jest właśnie nasza firma Biurfan. Posiadamy ich szeroką ofertę, w której każdy uczeń znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie są rodzaje zeszytów szkolnych? Zeszyty A4, A5, B5 - jakie są rozmiary zeszytów?


Czasy się zmieniają, zachodzą kolejne reformy szkolnictwa, a jedno pozostaje bez zmian. W każdym szkolnym plecaku znajdą się zeszyty. Zszyte lub sklejone karty papieru, przeznaczone do pisania lub rysowania, jak brzmi definicja z Wikipedii. Brzmi dość skomplikowanie, jak na przedmiot, który nieodłącznie kojarzy nam się ze szkołą. Jeśli jednak wspomnimy o rodzajach zeszytów, obrazy same się pojawiają w głowie.

Na słowa zeszyty w kratkę od razu widzimy siebie na lekcji matematyki, zapisującego na kraciastych kartkach kolejne obliczenia i rysując wykresy. Niejednokrotnie taki zeszyt wykorzystywany był również na innych przedmiotach ścisłych.

Zeszyty w linie przypominają jednoznacznie o lekcjach języka polskiego, nauce pisania, poznawaniu pisarzy, poetów… W zależności od klasy spotkaliśmy dwa rodzaje, tzw.: zeszyty w trzy linie i zeszyty w dwie linie.

Lekcje muzyki zawsze odznaczały się zeszytami do nut. Pięciolinia ułatwiała zapis nut i pozwalała na “czytanie” słuchanych utworów.

Przedmioty techniczne zawsze cechowały się zeszytami w papier milimetrowy. Początkowo specyficzny wygląd z łatwością przypadł do gustu wszystkim umysłom ścisłym. Gęste kratki ułatwiały zapisywanie wykresów i rysunków technicznych.
 

Kolorowe rozmiary zeszytów dla dzieci - co wybrać?


Najmłodszym uczniom z łatwością wybierzemy odpowiednie zeszyty. Mnogość kolorów i wzorów na okładce może wręcz przyprawić o zawrót głowy! Przy zakupach szkolnych artykułów papierniczych warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary zeszytu szkolnego.

Dzieciom w klasach 1-3 całkowicie wystarczą zeszyty w formacie A5, 16. lub 32. kartkowe. Jako, że to właśnie najmłodsi z nich korzystają, na okładkach znajdziemy superbohaterów, sławnych sportowców, ale także kolorowe wzory cieszące oko. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy te najbardziej podobające się naszym pociechom, zachęcimy je do nauki.

Podany powyżej format zeszytu szkolnego A5 wystarczy także uczniom uczęszczającym od 4. klasy szkoły podstawowej wzwyż. W tym przypadku jednak trzeba pomyśleć o większej ilości kartek, nawet 60 lub 80. Równie istotne, co grubość jest oprawa. Aby zapewnić długość w użytkowaniu zainwestujcie w zeszyty z twardą okładką.

Dostępne są również zeszyty A4, niezwykle popularne wśród studentów. Większa strona pozwala zmieścić dużą ilość notatek. To pozwala na wygodne przeglądanie zapisków.
 

Praktyczne zeszyty do szkoły z przekładkami - gwarancja komfortu korzystania


Zeszyty z przekładkami są bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie organizację. Dzięki przekładkom można podzielić zeszyt na odpowiednie “sekcje”, co daje możliwość szybkiego dostępu do tego, czego akurat szukamy. Dorośli używający zeszytów z przekładkami mogą kontrolować swoje wydatki i wydarzenia. Uczniom pomogą natomiast w utrzymaniu najpotrzebniejszych notatek lub przemyśleń w jednym miejscu.

Podobnym zeszytem jest skorowidz, którego kartki podzielone są alfabetycznie. W dobie cyfryzacji i digitalizacji łatwo jest zapisać kontakty na jednym urządzeniu, jednakże warto mieć kopię zapasową w postaci papierowej. W skorowidzu, jak na przykład w pamięci komórki, wszystko zapiszemy alfabetycznie, a dzięki dużej ilości kartek zdołamy także inne przydatne informacje, jak adres.
 

Akcesoria do zeszytów dla dzieci - okładki, naklejki, zakładki i inne


Przedmioty często mają też wartość sentymentalną, dlatego warto zapewnić zeszytom dodatkową ochronę. Okładki do zeszytów to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na blokadę przed czynnikami zewnętrznymi. Pozwalają również zachować pełnię kolorów na długi czas. Jedną z przodujących firm wytwarzającę ten produkt jest Biurfol.

Uczniowie, którzy przygotowują się do ważnego sprawdzianu, czy nawet egzaminu ucieszą się z zakładek indeksujących. Najważniejsze notatki w zeszycie, fragmenty lektur, czy wzory matematyczne będą na jeden ruch ręki. Pomoże to w zachowaniu spokoju w nauce i osiąganiu kolejnych sukcesów.

Jeśli zeszyty, które zostały zakupione nie mają nazwy przedmiotu na okładce zeszytu można przykleić etykietę i podpisać. Rodzice nie będą mieli kłopotu ze sprawdzeniem pracy domowej, a uczniowie, którzy mają dwa pomarańczowe zeszyty do różnych przedmiotów wezmą danego dnia odpowiedni.
 

Tanie zeszyty dla uczniów w sklepie internetowym


hurtowni papierniczej Biurfan znajdziecie Państwo szeroki wybór zeszytów różnej wielkości. Najpopularniejszym formatem jest oczywiście A5, dwa razy większe A4 (np. notatniki akademickie) oraz dwukrotnie mniejsze A6 (np. dzienniczki). Produkty, które są dostępne w sklepie Biurfan pochodzą od producentów takich jak: OxfordAvery Zweckform czy TOP2000Zeszyty oprawione są najczęściej w okładkę, która wykonana jest z grubszego papieru lub kartonu. 

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej w celu zapoznania się z pełną ofertą.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie