Zszywki i pinezki

NIEZASTĄPIONE PINEZKI

 

Pinezki to najprostszy i jednocześnie jeden z najbardziej efektywnych sposobów na to, aby przytwierdzić do płaskiej powierzchni dokumenty biurowe. W coraz większej ilość miejsc pracy, pracownicy posługują się tablicami korkowymi. Aby podpiąć do nich dokument, który zasługuje na wyróżnienie, najlepiej użyć pinezek do tablicy korkowej. To dedykowany do tego produkt, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz co najważniejsze - odpowiednią długością. To sprawia, że pinezki tablicowe bez najmniejszego problemu wejdą w podstawę bez uszkodzenia ani jej, ani tym bardziej ściany za nią.
 
Powierzchnie, do których dzięki pinezkom biurowym możemy przyczepić arkusze papieru, mogą być również wykonane z innych niż korek materiałów. Może to być pilśnia lub nawet gruby karton. W tym przypadku ważnym jest, aby zwrócić uwagę na długość szpilki pinezki.
 
Pinezki tablicowe mogą różnić się kolorem końcówki lub jej kształtem. Najbardziej popularne pinezki posiadają mały uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego, który ułatwia wbicie pinezki oraz jej wyjęcie. Różnokolorowe końcówki pinezek tablicowych pozwalają na urozmaicenie na tablicy, ale też uporządkowanie ważności poszczególnych dokumentów poprzez przypisanie hierarchii ważności kolorem pinezek.

 

Trwałe pinezki do tablic w różnych kolorach


Kolorowe pinezki to dobry sposób na wyróżnienie zawieszonych akt, czy dokumentów. Jednocześnie można je przypisać do danego pracownika, przez co każdy szybko dojdzie do tego, jakie ma wyznaczone zadania.

Przy wyborze pinezek kolorowych do tablicy korkowej trzeba oczywiście pamiętać o długości produktu i materiale z jakiego zostały wykonane. Nie ma co ukrywać, że niektóre z produktów nadają się do miękkiego podłoża, a na twardym takie pinezki tablicowe się po prostu wygną. To niestety, przy nieuwadze użytkownika, może się skończyć małym skaleczeniem.

 

Pinezki do tablicy korkowej


Każdy posiadacz tablicy korkowej zwykłej, czy też z gablotą zgodzi się, że bez odpowiednich artykułów i akcesoriów biurowych ciężko jest poradzić sobie z umieszczeniem na nich niezbędnej dokumentacji bez pinezek metalowych. Oprócz kwestii praktycznych, dochodzą także względy czysto estetyczne.

Jakby nie patrzeć, regulaminy, czy wydrukowane zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy można przyczepić za pomocą taśmy biurowej. Nie wygląda to jednak dobrze, a w zależności od posiadanego produktu ryzykuje się odklejeniem kartki. A wystarczy do kolejnego zamówienia dodać pinezki kolorowe w beczułce!

 

POPULARNY ZSZYWACZ BIUROWY


W codziennej pracy biurowej jest kilka elementów, bez których ciężko wyobrazić sobie codzienną pracę. Ciężko wydrukować cokolwiek bez ryzy papieru ksero, złożyć podpis bez długopisu automatycznego, czy pracować w odpowiedniej pozycji bez ergonomicznych dodatków do biurka.
 
Innym takim elementem jest zszywacz. I tak, jak długopis nie będzie pracował bez wkładu, tak i zszywacz na nic się nie zda bez zszywek biurowych. To najlepszy produkt w kwestii złączenia dokumentacji tak, by utrzymać każdą kartkę w odpowiedniej kolejności. Oczywiście wszyscy potrzebujący dodatkowo ładnej oprawy będą się rozglądać raczej za termobindownicą. To jednak zszywacz na małe zszywki jest tańszą opcją.

 

Zszywki do zszywacza rozmiary


Rozmiary zszywek biurowych zapisywany jest w postaci liczb i cyfr rozdzielonych ukośnikiem. Dla przykładu: 24/6 należy czytać jako: grubość zszywki to 2,4 mm o długości ramienia 6 mm. Wśród dostępnych na rynku produktów znaleźć można również zszywki do zszywacza pneumatycznego, zwanego również tuckerem. To urządzenie wykorzystywane zazwyczaj w budownictwie, a w biurze - zbędne.

Za liczbami i cyframi rozmiarów zszywek do zszywaczy kryje się też to, jak wiele kartek mogą one połączyć. Chodzi tu oczywiście o drugą wartość i jak nietrudno się domyślić: im jest wyższa, tym więcej stron zostanie złączonych. Oczywiście pierwszy z liczebników także nie jest bez znaczenia. Im większa średnica drutu, tym mocniejszy on będzie. Małe zszywki jaki rozmiar mają? Nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Należy się jednak kierować posiadanym zszywaczem, jak i sugerowanymi przez producenta zszywkami biurowymi.

 

Rodzaje zszywek biurowych


Podobnie, jak wiele jest różnej wielkości spinaczy biurowych, tak i rozmiarów zszywek do zszywacza jest wiele. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań nabywcy. Sam materiał wykorzystany w tworzeniu zszywek biurowych oczywiście też ma wpływ, ponieważ jedne będą bardziej wytrzymałe, niż inne.

Hurtownia papiernicza to idealne miejsce do zakupu tego typu produktów. Biurfan dba o uzupełnianie asortymentu o nowości i najczęściej poszukiwane metalowe pinezki kolorowe, jak i o zszywki biurowe do zszywaczy.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie