Studenci uczą się na zajęcia z przyborami ze sklepu Biurfan.

Co kupić na studia? Wyprawka dla studenta 2023

Październik to miesiąc, który niewątpliwie kojarzy się z powrotem studentów na uczelnię. Nowy rok akademicki dobrze zacząć od odpowiednio przygotowanej wyprawki na studia. Ale co to właściwie oznacza? Wyprawka dla studenta to zestaw niezbędnych artykułów i rzeczy, które pomagają studentom w nauce, pracy i codziennym życiu na uczelni. W tym artykule pomożemy odpowiedzieć Wam na pytanie: co zabrać na studia?

Lista rzeczy potrzebnych na uczelni

Wyposażenie wyprawki dla studenta to zadanie przed którym staje każdy kto po maturze wybiera się na uczelnie wyższą. Z pozoru proste zadanie, może sprawić problem szczególnie jeśli dotyczy studentów pierwszego roku akademickiego. Przygotowanie wyprawki warto zacząć od sporządzenia listy rzeczy potrzebnych na uczelni. To z pewnością pomoże, aby o niczym nie zapomnieć i być dobrze przygotowanym na zajęcia, ćwiczenia, egzaminy.

Notatniki i zeszyty - niezbędnik studenta

Zeszyty dla studenta to artykuły papiernicze bez których trudno wyobrazić sobie wyprawkę na studia. I chociaż technologia odgrywa coraz większą rolę w edukacji, nie ma nic bardziej skutecznego niż tradycyjne notatki na papierze.

Aktualnie na rynku mamy do wybory wiele rodzajów notatników i zeszytów: zeszyty z marginesem, zeszyty w twardej oprawie, notatnik z registrami, kołozeszyt - możliwości jest wiele. My mamy propozycję, która sprawdzi się niemal dla każdego studenta. To duże zeszyty A4, które pomieszczą notatki nawet dla kilku przedmiotów. To format wygodny zarówno do pisania jak i do nauki z przygotowanych wcześniej notatek. W przypadku artkułów papierniczych na studia warto wspomnieć o karteczkach samoprzylepnych. Najlepiej wybrać te w neonowych kolorach - aby były widoczne i ułatwiały przyswajanie wiedzy. Z kolei zakładki indeksujące będą świetną opcją do zaznaczania fragmentów w książkach - nie niszcząc kartek.

Przybory do pisania i korekty

Zdarza się, że najbardziej oczywiste przedmioty mogą zostać pominięte podczas przygotowywania wyposażenia studenta. Dlatego nie mogliśmy pominąć tak ważnej kwestii jak wybór przyborów do pisania, które sprawdzą się na zajęciach na uczelni i nie tylko. Oprócz tradycyjnych długopisów, warto zaopatrzyć się w cienkopisy, zakreślacze, a także ołówki HB. To produkty niezwykle przydatne, praktyczne i po prostu potrzebne na studiach. Tym bardziej jeśli zdecydujemy się na mazaki w wielu kolorach, którymi podkreślimy najważniejsze treści, co zdecydowanie ułatwi naukę. Przybory na studia to również korektor, który będzie nieocenioną pomocą w przypadku poprawy ewentualnych pomyłek i błędów.

Organizery i kalendarze - zaplanuj każdy dzień

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie planowanie i ustalanie zadań na każdy dzień - ułatwia życie. Aby mieć kontrolę nad planem zajęć na studiach, czy notować istotne wydarzenia takie jak egzaminy, potrzeba odpowiednich narzędzi. Dzisiaj możemy korzystać z różnych aplikacji na telefon, które pomagają zarządzać czasem. Jeśli jednak wolisz mieć wszystko na papierze - wybierz organizer lub kalendarz w wersji papierowej. Niezależnie od tego co wybierzesz, warto notować wszystkie ważne daty. Kalendarz przyda się również do tworzenia listy zadać do zrobienia. Nic nie daje takiej satysfakcji, jak wykreślanie obowiązków i planów, które udało się wykonać. Organizery i kalendarze pozwalają na efektywne planowanie swojego czasu, co jest niezwykle ważne podczas studiów. Możesz przypisywać priorytety, ustalać terminy realizacji zadań i śledzić postępy w nauce. Kalendarz studencki może być świetnym pomysłem na drobny upominek dla pierwszoroczniaka. Tym bardziej jeśli dołączysz do niego piękne i jakościowe pióro.

Teczki i segregatory do organizacji

Teczki i segregatory na studia pomogą w utrzymaniu porządku w notatkach i dokumentach. Do czego możesz je wykorzystać? Między innymi do przechowywania materiałów z różnych przedmiotów czy projektów, co ułatwi odnajdywanie potrzebnych informacji. Jeśli dodatkowo podzielić teczki i segregator na studia na różne kategorie, jeszcze bardziej uprościsz proces organizacji. Jedna teczka na notatki, druga na kserówki, trzecia na dokumenty. Jeśli wszystko będzie miało swoje miejsce - nauka i praca będzie bardziej efektywna i przyjemna. Segregator na notatki nie musi być nudny, w naszym sklepie internetowym Biurfan możesz znaleźć wiele kolorów, które urozmaicą studencki pokój.

Elektroniczna wyprawka

Odpowiadając na pytanie: co powinna zawierać wyprawka dla studenta, nie sposób nie wspomnieć o technologii. I co może być zaskoczeniem do elektronicznego wyposażenia nie należy jedynie laptop dla studenta. Jednak nie trudno się domyśleć, że to podstawowy sprzęt potrzebny na uczelnię, szczególnie w dzisiejszych czasach. Technologiczna wyprawka dla studenta to zestaw elektronicznych urządzeń i gadżetów, które mogą znacząco ułatwić studiowanie, pracę i codzienne życie na uczelni. W dzisiejszym cyfrowym świecie technologia jest nieodłącznym elementem życia studenckiego. Przygotowaliśmy listę technologicznych przedmiotów, które mogą być przydatne w wyprawce dla studenta:

1.      Komputer

W tym przypadku to najczęściej laptop dla studenta. To urządzenie niesamowicie uniwersalne, nadaje się do wielu zadań i przede wszystkim można go zabrać ze sobą na zajęcia czy wykłady. Nie zapomnij o wybraniu wygodnej i ergonomicznej myszy do komputera. Dzięki niej poruszanie się po ekranie będzie łatwe i wygodne.

2.      Smartfon

Smartfony to urządzenie, które służy nie tylko do komunikacji z innymi studentami, ale również umożliwia dostęp do Internetu, kalendarza czy różnych aplikacji. Co prawda, niemal każdy dorosły człowiek posiada swój telefon, w przypadku studentów mogą być ważne parametry takie jak jakość aparatu czy wielkość pamięci wewnętrznej.

3.      Słuchawki

Czas pandemii przygotował nas na nowe rozwiązanie w zakresie wykonywania obowiązków służbowych czy nawet edukacji. Dlatego tak bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Wyprawka dla studenta musi zawierać nie tylko komputer, ale również dobrej jakości słuchawki. Sprawdzą się nie tylko podczas wykładów online, ale również do słuchania muzyki podczas nauki.

4.      Kalkulator naukowy

Studia na kierunkach związanych z naukami ścisłymi, ekonomią czy inżynierią wymagają odpowiedniego wyposażenie. Jednym z takich niewielkich urządzeń jest kalkulator. Ma on swoje zastosowanie również w codziennym życiu, do podliczania rachunków, wydatków i innych istotnych danych.

5.      Pendrive

Jak już wspominaliśmy, czasy obecne wymagają nowoczesnych rozwiązań i aktualnie studenci posiadają coraz mniej notatek w wersji papierowej. Aby korzystać z zapisków w wersji elektronicznej dobrze posiadać przenośne urządzenie do tworzenia kopii zapasowych. Pendrive sprawdzi się nie tylko do przechowywania notatek, ale również do prezentacji na zaliczenie.

6.      Drukarka

Coraz mniej studentów korzysta z punktów ksero, aby wydrukować lub skserować notatki. Dzisiaj naukowa wyprawka obejmuje również drukarki lub urządzenia wielofunkcyjne. To rozwiązanie wygodne, zwłaszcza jeśli często musisz drukować materiały do nauki.

Nieoczywista wyprawka

Skoro trudno wyobrazić sobie studia bez komputera, bardzo ważne jest posiadanie plecaka na laptopa. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem może być plecak z portem USB. Tego typu produkty są zazwyczaj pojemne, zapakujesz do niego termos, bidon, pojemnik na lunch, piórnik na studia, notatnik i laptop. Tego typu wyposażenie można określić jako nieoczywistą wyprawkę, ponieważ nie przychodzi nam do głowy od razu kiedy myślimy o potrzebnych rzeczach na studia. Ale jak wiadomo duże zeszyty A4 czy kolorowe cienkopisy nie wystarczą, aby pomóc w pracy i nauce przez cały rok akademicki.

Wyprawka dla studenta medycyny będzie różnić się od wyposażenia do szkół artystycznych i plastycznych. W przypadku drugiej uczelni - może być przydatny szkicownik, zestaw ołówków, czy dobrej jakości farby. Studenci matematyki docenią natomiast dobrej jakości cyrkiel lub zestaw kreślarski.

Sprzęty do studenckiego mieszkania

Do studenckiego mieszkania warto zabrać jak najwięcej swoich rzeczy, aby nie wydawać kroci na nowe wyposażenie. Z pewnością znajdziesz w domu komplet pościeli, czy ręczniki w różnych rozmiarach. Posiadając swoje rzeczy poczujesz się lepiej w nowym miejscu. Wyprawka do akademika lub stancji zazwyczaj nie zawiera mebli i części wyposażanie pokoju. Regał, półki, biurko czy fotel - powinny znajdować się w każdym takim pokoju. Dobrze jednak zaopatrzyć się w lampkę, która umożliwi naukę nawet późnym wieczorem. Ciekawą propozycję takiego oświetlenia posiada marka Unilux, której produkty znajdziesz w naszym sklepie z artykułami biurowymi i szkolnymi.

Małe AGD do mieszkania to elementy, które zazwyczaj musimy mieć swoje własne. Zaliczymy do nich kubki, talerze, sztućce, ale również garnki i patelnie. W przypadku akademika, gdzie kuchnia jest wspólna - dobrze zainwestować w prywatny czajnik elektryczny. Umożliwi szybkie przygotowanie herbaty lub kawy jeszcze przed zajęciami na uczelni.

Czysty pokój wpływa na efektywność i komfort podczas nauki i codziennego funkcjonowania. Myśląc o porządkach nie możemy zapomnieć o artykułach do sprzątania oraz organizacji. Z pewnością przydadzą się takie sprzęty i akcesoria jak mop, miotła, czy odkurzacz. Nie zapomnij o workach na śmieci, ściereczkach z mikrofibry czy środkach do czyszczenia. Po udanych porządkach, można posegregować rzeczy w odpowiednie organizery i pudełka na drobiazgi.

Czy program Dobry Start dotyczy studentów?

Przed rozpoczęciem nauki na studiach warto zastanowić się jak można zaoszczędzić część środków. Nie ulega wątpliwości, że początek października to niemałe wydatki dla każdego ucznia szkoły wyższej. Warto więc korzystać z różnych dofinansowań i świadczeń. Program rządowy "Dobry Start" kojarzy się głównie z wsparciem rodziców, których dzieci uczęszczają do szkół podstawowych i średnich. Jednak takie wsparcie dotyczy również studentów, ponieważ o to świadczenie można wnioskować aż do momentu, gdy uczeń ukończy 20 lat. Co ciekawe, z programu "Dobry Start" może skorzystać każdy, niezależnie od dochodu. Z takich środków możemy kupić dobry plecak na studia lub kalendarz akademicki.

Podsumowanie

Wyprawka na studia to szereg artykułów, przyborów i sprzętów, które pomogą przygotować się zarówno do zajęć stacjonarnych jak i online. Biorąc pod uwagę preferencje i potrzeby - w sklepie Biurfan każdy student znajdzie wszystko co będzie niezbędne w trakcie całego roku na uczelni. Przygotuj się na nowe wyzwania i wybierz jakościowe zeszyty, długopisy, teczki czy segregatory na studia. Zapraszamy na zakupy!

group_work Zgoda na pliki cookie