Wkłady do piór

Wkłady do Pióra Kulkowego - jak je rozróżnić od innych wkładów


Każde, nawet najlepsze pióro kulkowe, wymaga uzupełnienia tuszu. Ma on inną formą niż ich odpowiednik w piórach klasycznych czy długopisach, niejako łącząc cechy obu tych produktów do pisania. W przypadku wyglądu, łatwo zauważyć podobieństwo do wkładów długopisowych - tutaj także rdzeń ma formę plastikowego podłużnego cylindra zakończonego końcówką piszącą. Nie mają one charakteru uniwersalnego i nie pasują do dowolnych produktów. Tak więc wkłady do pióra kulkowego Parker zastosujemy w konkretnych modelach tej firmy. To czym różnią się poszczególne wkłady ma związek z wielkością pióra kulkowego oraz sposobem wysuwania końcówki piszącej z obudowy. Jeszcze inaczej będą wyglądać wkłady do piór kulkowych wyposażonych w klasyczną zatyczkę, którą znamy z klasycznych piór wiecznych. 

Najważniejszą różnicą będzie oczywiście sam tytułowy mechanizm nakładania tuszu oparty o zastosowanie małej metalowej kulki, która uwalnia tusz pod naciskiem jakiemu poddajemy pióro. 

Podobieństwo do wkładów używanych w piórach wiecznych, reprezentowane jest przez tusz zastosowany we wkładach do piór kulkowych. Jest oparty na podobnych założeniach ale jest bardziej rzadki, dzięki zastosowaniu w nim środków opartych na bazie wody. To właśnie temu zawdzięczamy efekt gładkiego pisania, która to cecha, przysporzyła piórem kulkowym tylu zwolenników.
 

Najlepsze wkłady do Pióra Kulkowego


W przypadku oceny wkładów do piór kulkowych możemy z powodzeniem stosować kryteria, jakimi kierujemy się przy wyborze samego pióra kulkowego. Najlepsi producenci dbają po prostu o to aby do ich produktów dostępne były możliwie jak najlepsze wkłady. I tak wyróżnić należy wkłady do piór kulkowych firm Pentel, Parker, Frixion czy Uni. 
 

RODZAJE WKŁADÓW


Wkłady do pióra kulkowego (np. Pentel), podobnie jak ich odpowiedniki w długopisach mogą różnić się wieloma parametrami. Zasadniczą różnicę buduje oczywiście kolor wybranego przez nas tuszu. Na rynku piór kulkowych dominują wkłady o kolorze niebieskim i czarnym, ale w związku z tym, że pióra kulkowe stały się popularne wśród kadry nauczycielskiej, dostępne są wkłady o kolorze czerwonym a nawet zielonym. Kolejną rzeczą, która odróżnia od siebie wkłady do piór kulkowych jest wielkość końcówki, która waha się od 0,5 milimetra do rozmiaru 0,7 milimetra. Ma to oczywiście przełożenie na grubość linii, którą możemy takim wkładem wykonać. Im bardziej cienka końcówka tym cieńsza i dokładniejsza będzie linia nią wykonana.  

Wkłady do piór kulkowych różnią się także ilością użytego w nich tuszu. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, gdyż sugerując się ceną, bardzo często wybieramy wkład do pióra kulkowego, który ma krótszą linię pisania. Różnicę między poszczególnymi wkładami do piór kulkowych Parkera mogą wahać się od 200 do nawet 500 metrów.  

Część z wkładów do piór kulkowych świetnie nada się do pisania po śliskim papierze, a także nie będzie przenikać przez papier, co szczególnie przyda się przy podpisywaniu faktur, np. Pilot.
 

Naboje do pióra – prosty sposób na atrament


Zasilanie piór wiecznych może odbywać się na kilka sposobów. Chyba obecnie najpowszechniejszym i najmniej problematycznym są naboje do pióra. Tutaj podobnie jak w przypadku wkładów do piór kulkowych, powinniśmy zwrócić uwagę na to jak zbudowany jest spływak co determinuje budowę samego wkładu do pióra wiecznego. Możemy jednak zaryzykować stwierdzenie, że sama zasada dotycząca budowy, jest w miarę podobna. W dużym uproszczeniu, jest to mały pojemniczek wypełniony tuszem do pióra, który jest uwalniany poprzez przebicie jego dolnej części przez mechanizm pióra wiecznego. Sposób dystrybucji tuszu zależny jest od wykorzystanej stalówki oraz stylu pisania używającej go osoby.

Należy także pamiętać aby pióra używać w regularnych odstępach czasowych co pozwoli zapobiec wyschnięciu tuszu na stalówce. W przypadku naboju do pióra wiecznego, problem ten występuje rzadziej niż w klasycznych piórach zasilanych ze zbiorniczka ale zdarza się, od czasu do czasu. Jeśli wystąpi, trzeba delikatnie przygiąć stalówkę w dół, opierając ją o miękką chusteczkę higieniczną. Czynność tą należy wykonywać z wyczuciem i uwagą, łatwo, bowiem, w jej trakcie uszkodzić stalówkę. Pomóc może także ogrzanie stalówki oddechem.
 

Wkłady do pióra dostępne dla każdego


Wśród artykułów piśmienniczych jakie dostępne są w sklepie internetowym Biurfan, wkłady do pióra zajmują ważne miejsce. Nie ma znaczenia czy szukasz artykułów piśmienniczych szkolnych czy też raczej stawiasz na produkty dedykowane do biura - mamy je wszystkie. Pióra kulkowe oraz pióra klasyczne na stałe wpisały się w asortyment naszego sklepu, nie mogło zabraknąć w naszej ofercie wkładów do tychże. Posiadamy wkłady w kolorach klasycznych czyli czarnym i niebieskim ale mamy także wkłady do pióra kolorowe. Ma to znaczenie dla osób pracujących w oświacie czy urzędach publicznych.

Sklep internetowy Biurfan to największy wybór, szybka wysyłka i profesjonalna kadra, która pomoże Ci w wyborze odpowiednich produktów oraz przeprowadzi Cię przez cały proces zakupowy.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie